Články / Sloupky/Blogy

Déšť se sněhem, déšť, déšť. Tipy na Eurosonic.

Déšť se sněhem, déšť, déšť. Tipy na Eurosonic.

David Čajčík | Články / Sloupky/Blogy | 15.01.2018

Probírat se programem nejvýznamnějšího evropského showcasu Eurosonic Noorderslag je především frustrující záležitost. Více než tři sta jmen nejrůznějších žánrů, z principu spíše neznámé jména s menším či větším „future hype” faktorem. Vybrat si z takové nabídky „správně“ je nemožné, v návaznosti na Spotify playlist jsme vám však připravili seznam dalších deseti jmen, která se vyplatí sledovat, i kdybyste do holandského Groningenu tuto středu nemířili.

HMLTD
Za lamanšským průlivem už nějakou dobu vědí, že britský rock je v dobrých rukou pánů se zelenými rty, kníry a klobouky. Původné Happy Meal Ltd., než se do toho vložili právníci z mekáče, je LGBT banda straight kluků, co mají na začátku kariéry energie na rozdávání. A to je potřeba zažít. Mosh pit warning.


Ellis May
Nikdy si nemůžete být jistí, co projde nekompromisním a často náhodným sítem úspěchu v showbusinessu, ale Ellis May k tomu má všechny předpoklady. Její křehký, a přesto výrazný pop na syrových techno linkách má podporu například Drowned in Sound nebo The Skinny. Velká jména, velká očekávání.


Sjamsoedin
Moduláry neuslyšíme v Groningenu pouze pod českou taktovkou HRTL, ale i od jeho dobrého kamaráda a dokonce občasného spoluhráče z Amsterdamu. Jak bude konkrétně zadrátovaný set Sjamsoedina vypadat, záleží i na nás. Už tuto chvíli má velké plus za vizuální studii kouře.


Dodecahedron
Klíčové slova se někdy hledají překvapivě snadno. Season of Mist, Portal, Deathspell Omega. Dodecahedron kralují v krajině black metalu, kde zítra znamená dnes. Zaručeně nejvíc ohlušující interpret festivalu, kterému mohou konkurovat maximálně Celeste. A na ty taky zajděte.


Úlfur úlfur
Oslím můstkem přes black metal na Island. Hiphopové klipy, kde místo bazénů s děvkama figurují sopky s panelákama. Texty v islandštině kdoví o čem, dvojice maníků, kteří se z dálného severu propracovávají na jih. Brňáci budou mít ledové žně 25. ledna. Nevynechejte!


Lorenzo Senni
Italský mistr nikdy nevrcholících build-upů, které vás dovedou přivést k šílenství, není na elektronické scéně žádným nováčkem. Nedávné releasy na Warp Records mu zajistili angažmá na dalších prestižních akcích, vzpomínáme i na letošní Lunchmeat. Holandská vlajka nad ním snad bude vypadat lépe.


Sônge
Francouzští intepreti často nejsou zrovna synonymum „exportní hudby“, to se však nedá říct o mladé zpěvačce Sônge přirovnávané k k FKA Twigs, M.I.A. nebo například Jamesu Blakeovi. Propracované klipy, upřímné rozhovory a zcela evidentní láska k hudbě. A to není málo.


WWWater
Belgická diva nešetří na subtilních, byť pulzujících rytmech, a na široké vokální paletě s rapovým feelingem. S ještě horkým debutovým EP na kontě už stihla supportovat Trickymu a dle dostupných živáků to nevypadá, že by neměla zklamat i náročnější publikum.


Bowrain
Slovinský festival Ment je za dveřmi (vejděte), ale slovinské nezávislé tvorby nebude ušetřen ani Eurosonic. Krom folkových Širom a našlapaných Jardier se představí jedna z vůbec největších nadějí scény zpod Julských alp - zasněný pianista a producent Bowrain s nádherným debutem Distracted. Nenechte se vyrušit.


Yungblud
Déšt se sněhem, děšť, děšť. Taková je předpověď na holandské dny. Jistě se tak bude hodit slunečná a optimistická nálada, kterou přiveze energický devatenáctiletý mladík z Anglie. „Možná jsme viděli budoucnost a vypadá jak Yungblud,“ napsali na NME. Word.


Info

Eurosonic Noorderslag 2018
17. - 20. 1. 2018
Groningen, Nizozemí

www.facebook.com/events/196870350780845
www.facebook.com/esnsfestival
www.eurosonic-noorderslag.nl

foto (c) Jenna Foxton

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Danielle de Picciotto

redakce 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.