Články / Sloupky/Blogy

Déšť se sněhem, déšť, déšť. Tipy na Eurosonic.

Déšť se sněhem, déšť, déšť. Tipy na Eurosonic.

David Čajčík | Články / Sloupky/Blogy | 15.01.2018

Probírat se programem nejvýznamnějšího evropského showcasu Eurosonic Noorderslag je především frustrující záležitost. Více než tři sta jmen nejrůznějších žánrů, z principu spíše neznámé jména s menším či větším „future hype” faktorem. Vybrat si z takové nabídky „správně“ je nemožné, v návaznosti na Spotify playlist jsme vám však připravili seznam dalších deseti jmen, která se vyplatí sledovat, i kdybyste do holandského Groningenu tuto středu nemířili.

HMLTD
Za lamanšským průlivem už nějakou dobu vědí, že britský rock je v dobrých rukou pánů se zelenými rty, kníry a klobouky. Původné Happy Meal Ltd., než se do toho vložili právníci z mekáče, je LGBT banda straight kluků, co mají na začátku kariéry energie na rozdávání. A to je potřeba zažít. Mosh pit warning.


Ellis May
Nikdy si nemůžete být jistí, co projde nekompromisním a často náhodným sítem úspěchu v showbusinessu, ale Ellis May k tomu má všechny předpoklady. Její křehký, a přesto výrazný pop na syrových techno linkách má podporu například Drowned in Sound nebo The Skinny. Velká jména, velká očekávání.


Sjamsoedin
Moduláry neuslyšíme v Groningenu pouze pod českou taktovkou HRTL, ale i od jeho dobrého kamaráda a dokonce občasného spoluhráče z Amsterdamu. Jak bude konkrétně zadrátovaný set Sjamsoedina vypadat, záleží i na nás. Už tuto chvíli má velké plus za vizuální studii kouře.


Dodecahedron
Klíčové slova se někdy hledají překvapivě snadno. Season of Mist, Portal, Deathspell Omega. Dodecahedron kralují v krajině black metalu, kde zítra znamená dnes. Zaručeně nejvíc ohlušující interpret festivalu, kterému mohou konkurovat maximálně Celeste. A na ty taky zajděte.


Úlfur úlfur
Oslím můstkem přes black metal na Island. Hiphopové klipy, kde místo bazénů s děvkama figurují sopky s panelákama. Texty v islandštině kdoví o čem, dvojice maníků, kteří se z dálného severu propracovávají na jih. Brňáci budou mít ledové žně 25. ledna. Nevynechejte!


Lorenzo Senni
Italský mistr nikdy nevrcholících build-upů, které vás dovedou přivést k šílenství, není na elektronické scéně žádným nováčkem. Nedávné releasy na Warp Records mu zajistili angažmá na dalších prestižních akcích, vzpomínáme i na letošní Lunchmeat. Holandská vlajka nad ním snad bude vypadat lépe.


Sônge
Francouzští intepreti často nejsou zrovna synonymum „exportní hudby“, to se však nedá říct o mladé zpěvačce Sônge přirovnávané k k FKA Twigs, M.I.A. nebo například Jamesu Blakeovi. Propracované klipy, upřímné rozhovory a zcela evidentní láska k hudbě. A to není málo.


WWWater
Belgická diva nešetří na subtilních, byť pulzujících rytmech, a na široké vokální paletě s rapovým feelingem. S ještě horkým debutovým EP na kontě už stihla supportovat Trickymu a dle dostupných živáků to nevypadá, že by neměla zklamat i náročnější publikum.


Bowrain
Slovinský festival Ment je za dveřmi (vejděte), ale slovinské nezávislé tvorby nebude ušetřen ani Eurosonic. Krom folkových Širom a našlapaných Jardier se představí jedna z vůbec největších nadějí scény zpod Julských alp - zasněný pianista a producent Bowrain s nádherným debutem Distracted. Nenechte se vyrušit.


Yungblud
Déšt se sněhem, děšť, děšť. Taková je předpověď na holandské dny. Jistě se tak bude hodit slunečná a optimistická nálada, kterou přiveze energický devatenáctiletý mladík z Anglie. „Možná jsme viděli budoucnost a vypadá jak Yungblud,“ napsali na NME. Word.


Info

Eurosonic Noorderslag 2018
17. - 20. 1. 2018
Groningen, Nizozemí

www.facebook.com/events/196870350780845
www.facebook.com/esnsfestival
www.eurosonic-noorderslag.nl

foto (c) Jenna Foxton

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #70: Vyhlídky? Nadějné.

Michal Pařízek 14.01.2022

Ano, vyhlídky jsou nadějné, jak by ne. Krásný začátek roku, lepší alegorii pro časy, ve kterých žijeme, bychom asi nenašli... Kinterův Revolucionář a další... přísliby.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moon odhalila počínaje s Novým rokem pátá až druhá místa a s premianty tu máme i celkové pořadí nejlepších loňských nahrávek.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2022

Tentokrát tu máme dvě ženy, každá s úplně jiným výrazovým rejstříkem, obě stejně přesvědčivé. Desky roku podle magazínu Full Moon.

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2022

Výroční anketa magazínu Full Moonu pokračuje a po pátém a čtvrtém místě tu máme krásné třetí. Srážka světů nebo blízká setkání jiných druhů?

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2022

Po včerejším pátém místě tu máme čtvrté ve výroční anketě magazínu Full Moon. Brno vs. Brighton!

Desky roku 2021 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 01.01.2022

Pátá příčka Desky roku podle magazínu Full Moon přináší za rok 2021 pozoruhodné setkání, a takových nebude málo ani v dalších dílech tradiční ankety málo.

Šejkr #69: Open the gates!

Michal Pařízek 31.12.2021

A je to tady, poslední den roku. Bilancování nemám příliš v oblibě, ale nacházím na něm jednu zajímavou věc...

Šejkr #68: Přítulné bezpečí

Michal Pařízek 17.12.2021

Konec roku. Klasika. Jako by toho stresu nebylo celý rok dost, na závěr si to vždycky ještě vyšperkujeme...

Šejkr #67: „So be careful what you say for views...“

Michal Pařízek 03.12.2021

Nikdy jsem nehodnotil cizí motivace a odpovědnost, nebo dokonce jejich absenci. Jenže... i tenhle přístup vzal v poslední době za své.

Šejkr #66: Pozdravy (z) Utrechtu

Michal Pařízek 19.11.2021

Opatrnější, ale stále dobře naladění. Záviděníhodné. Zvlášť když pak o pár dní později vidím záběry z pražských oslav 17. listopadu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace