Články / Reporty

Die! Die! Die!, my dead cat

Die! Die! Die!, my dead cat

Peter Forgáč | Články / Reporty | 13.11.2014

Projekt anebo "cyklus" pod názvem Enfilade se pod záštitou brněnské Flédy koná už nějaký ten pátek. Tentokrát mělo nejen jihomoravské publikum možnost zhédnout a hlavně slyšet další zajímavý zjev hudební scény. Novozélandské trio Die! Die! Die!.

Večer se rozbíhal spíše pomalu. Postupně se v klubu nazbíralo asi osm desítek lidí, předskokanem byli domácí My Dead Cat. Sice nezklamali, ale ani zásadně nepotěšili. Jejích styl není snadno zařaditelný, zato hudební postupy jasné. Nosné basové linky inspirované post-punkem, indie kytara, "punková" energie. Všechno dohromady to působilo spíše jednotvárně, mezi jednotlivými songy nezaujatý divák příliš rozdílů nenašel, snad až na některé z popovějších věcí, podle toho reagovalo i publikum. Závěr hodinového setu sice vygradoval, ale bylo zřejmé, na koho se čeká.

Po krátké pauze přišli Die! Die! Die!. Naposledy do Brna zavítali v létě minulého roku a znovu to rozbalili naplno. Noise-punk inspirovaný hardcorem i melodickými vsuvkami hned chytil, masivní stěna zvuku zaplnila velký sál Flédy. Kapela připomíná například sousedy z Austrálie DZ Deathrays nebo misty Japandroids. Před poloprázdným sálem se ale vystoupení trochu ztrácelo, slušelo by mu víc "intimity" jako minulý rok na malé stagi Flédy. I přesto z kapely sršela obrovská energie a radost z hraní, při posledních dvou skladbách došlo na hraní v publiku, do něhož se vydal zpěvák a kytarista Andrew Wilson. Tuhle část si všichni užili naplno, byla chuť i na přídavek. Syrový zvuk, přímočarý přístup a hraní od srdce, noise, který se na nic nehraje. Dobrý večer.

Info

Die! Die! Die! (nz) + My Dead Cat
11. 11. 2014, Fléda, Brno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jazz přede dveřmi filharmonie (Jazz Goes to Town)

Jiří Vladimír Matýsek 17.10.2021

Jazz Goes to Town rád prošlapává nové cesty. Otázka je, jestli je to cesta objevitelská, nebo jde jen o slepou uličku v dalším vývoji přehlídky.

Zničit a přetvořit (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 16.10.2021

Další dva festivalové dny daly divákům zabrat. Dramaturgie se tentokrát pustila do poněkud náročných vod – což ale není nikterak špatně.

Progrese a tradice (Jazz Goes to Town 2021)

Jiří Vladimír Matýsek 14.10.2021

Podstatnou změnou byl dominantní syntezátor a také černý humor, který se odrážel v názvech skladeb i groteskní hudbě. Proklatě dobré a nesmírně intenzivní...

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace