Články / Sloupky/Blogy

Dojezdní doložka: Hudba není pro každého

Dojezdní doložka: Hudba není pro každého

Jakub Peřina | Články / Sloupky/Blogy | 23.07.2017

Father John Misty, Aldous Harding, Mark Lanegan, Japandroids, Algiers, The Horrors, Protomartyr, Waxahatchee, Shabazz Palaces, Perfume Genius a Deerhoof, tak tyhle všechny kapely jsem tu neviděl. Ale v dohledné době se na ně chystám, těším a jsou živoucím důkazem toho, že mám hudbu snad i celkem rád, minimálně se nedá říct, že bych jí nenávidel. Akorát si, stejně jako Ian Svenonius, myslím, že prostě není pro každého.

„Spousta lidem je hudba úplně u prdele, chtějí jenom slyšet nějakou líbivou kulisu k tomu, co právě dělají. To je v pořádku, takových lidí byla vždycky většina. Samozřejmě je smutné, že ta nejvíce viditelná kultura je utvářena právě těmihle lidmi, kteří do hudby nikdy nic pořádného neinvestovali. Proto zní dneska hudba v rádiích, jako kdyby jí generoval počítačový program,“ řekl mi před nedávnem. Program Colours určitě negeneruje počítačový program, naopak chápu, kolik lidí si s tím dalo práce. A lid to zjevně oceňuje, bylo vyprodáno, pilo se a křepčilo. Možná je tohle opravdu ten vrchol, kterého jde s českým publikem dosáhnout. Velké evropské festivaly mají samozřejmě mnohem větší budget, leckteré si mohou ukázat prakticky na koho chtějí a nelepit lineup tak složitě dohromady.

fotogalerie z festivalu tady

Co dál? Místo stylového plakátu, trička nebo vinylu si z Colours odnesete spíš korálky, žádný gastro zážitek taky nečekejte. Přitom všelijakých stánků je tu opravdu hodně, mnohem více než třeba na té vzorové Primaveře. Co s tím pro příště? Ubrat na kvantitě a přidat na tom, co skutečně vynikne. Jak co do zábavy kolem, tak do skutečně zajímavých současných kapel.

Info

Colours od Ostrava 2017
19. – 22. 7. 2017, Dolní Vítkovice, Ostrava

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr#63: Báječná léta

Michal Pařízek 08.10.2021

Sedím na osiřelé zahrádce Barriquády v zapnuté bundě a pohodlí kupodivu nepomáhá ani sklenice kremžského ryzlinku, kterou si trochu tvrdohlavě objednám...

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace