Články / Seriály

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce | Články / Seriály | 26.05.2023

Analog Freaks je slovenské hardcore-punkové vydavatelství. „Jsme analogoví šílenci. Milujeme praskání vinylových desek a šumění magnetofonových pásků. A proto jsme se rozhodli jít proti proudu bezmyšlenkovitého stahování hudby z internetu. Věříme ve filozofii do-it-yourself, která se odráží i ve vzhledu našich releasů. Snažíme se jim věnovat co nejvíce úsilí a času, aby vypadaly dokonale, ale zároveň nesly náš osobní otisk.“ Povídali jsme se s Danem Kozlíkem.

Co nového
Momentálne sme vydali náš desiaty titul za našu desaťročnú existenciu - Silent Spring. Je to skvelá kolaborácia medzi hudobníkmi Fokular (Möbius, Unattended Funeral, Boiling Point) a Talk=Trouble (V0nt, Nervy, Remek, Gattaca), kde spojili svoje sily v drone, noise, field recording a power electronic hudbe. Nahraté živé bicie a elektronika s takým zvukom sa dnes v našich končinách tak často neobjavuje. Som veľmi rád, že nám dali dôveru a mohli sme to vydať na kazete v tradičnom AFR prevedení. Päťdesiat päť kusov v našom signature papierovom obale, vytlačenom pomocou sieťotlače na striebornom papieri. Master robil legendárny James Plotkin, cover art Cyberianpunks a o layout sa postaral DeeXGee. Ručne číslované v dvoch farebných variantách. Plus jedno malé prekvapenie na kazete.


Co chystáme
Nechystáme nič špeciálne. Žiadne veľké plány. Možno ak sa podarí Möbius dostať do štúdia na jeseň, ale nechcem nič predbiehať. Viac menej jeden-dva vydania za rok už máme splnené.

Co vidím a slyším jinde
Momentálne sa na gramofóne točí dookola Kali Malone – Living Torche, v tape decku mám soundtrack Earth k ich dokumentu Even Hell Has Its Heroes. Digitálne nové albumy Tim Hecker – No Highs a Khoiba - Vertical Urgencies, ktoré striedam s Chat Pile a Cherubs. Skvelý objav v poslednej dobe je Tirzah, Uboa a Richard Skelton. Na koncerty moc nemám čas, ale posledne Never Sol bola highlight, a tešil som sa na Lingua Ignota v libeňské synagóge. A samozrejme teším sa na koncerty s Möbius, Penumbra Vortex a Fokular. V kine som stihol len Deadmana od Jima Jarmuscha na 35mm kópii a chcel by som sa pozriet na The Whale od Darrena Aronofskyho.

Info

Analog Freaks
web vydavatelství

foto © se svolením Analog Freaks

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace