Články / Seriály

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

redakce | Články / Seriály | 19.04.2023

Krmelec Recordings oslavili čtyřicátou položku ve své diskografii, a to releasem brněnského producenta vydávajícího pod jménem CRoSz. Label pravidelně zásobuje tuzemskou scénu experimentální elektronikou a hlubokými basy. Co už mají za sebou a co chystají?

Co nového
Krmelec rozhodně není nejproduktivnější vydavatelství pod sluncem. I když se třeba jen poslední řádek na našem Bandcampu táhne hodně přes rok, při pohledu na covery je to v paměti stále fresh. Vidíme tam Liberec kompilaci a to, že je tu skoro na každém rohu šikovný producent, je pro naší základnu skvělá zpráva a jasný signál, že tenhle projekt by si zasloužil pokračování. Následuje Balcony Smoke, skrznaskrz zlomené Misologyho album. Atmosféry od autonomicu po jungle s jeho nezaměnitelným soundem. Hned vedle Tekstrue kroutí čudlíky svého koncepčního alba L00PS. Pestrá směs beatů a výrazných synťáků jak k poslechu, tak na dancefloor.

No a tím se dostáváme k té novince. Po skvělém albu Low Drift z roku 2021 se vrací brněnský producent CRoSz. Na Comfy EP testuje pohodlí svého podkrovního bedroom studia, žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává release pod jubilejním číslem 40. Tentokrát se bude i tančit, což potvrzují přizvaní remixéři Tekstrue, Goodbye Mirage, Kletis a Footclan.


Co chystáme
Krásný život bez releaseplánu. Ta správná hudba si cestu ke Krmelci nějak najde.

Co vidím a slyším jinde
Tentokrát, víc než u monitoru počítače se sluchátky na hlavě, vidím a slyším v reálném světě. Vypadá to, že se po pandemickém kómatu začíná slušně rozjíždět liberecká scéna. Shotgun Festival na prvním místě, to je kvalita evropského formátu a letos tomu nebude jinak. Projekt Multiversum, hyperaktivní Technord, náš krmelecký večírek FEED nebo i start pravidelného programu v baru Stereo. To jsou příklady lokální živné půdy, ve které se může elektronickému labelu, jako je Krmelec Recordings, dařit.

Info

Krmelec Recordings
web vydavatelství

foto © se svolením Krmelec Recordings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace