Články / Seriály

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

redakce | Články / Seriály | 19.04.2023

Krmelec Recordings oslavili čtyřicátou položku ve své diskografii, a to releasem brněnského producenta vydávajícího pod jménem CRoSz. Label pravidelně zásobuje tuzemskou scénu experimentální elektronikou a hlubokými basy. Co už mají za sebou a co chystají?

Co nového
Krmelec rozhodně není nejproduktivnější vydavatelství pod sluncem. I když se třeba jen poslední řádek na našem Bandcampu táhne hodně přes rok, při pohledu na covery je to v paměti stále fresh. Vidíme tam Liberec kompilaci a to, že je tu skoro na každém rohu šikovný producent, je pro naší základnu skvělá zpráva a jasný signál, že tenhle projekt by si zasloužil pokračování. Následuje Balcony Smoke, skrznaskrz zlomené Misologyho album. Atmosféry od autonomicu po jungle s jeho nezaměnitelným soundem. Hned vedle Tekstrue kroutí čudlíky svého koncepčního alba L00PS. Pestrá směs beatů a výrazných synťáků jak k poslechu, tak na dancefloor.

No a tím se dostáváme k té novince. Po skvělém albu Low Drift z roku 2021 se vrací brněnský producent CRoSz. Na Comfy EP testuje pohodlí svého podkrovního bedroom studia, žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává release pod jubilejním číslem 40. Tentokrát se bude i tančit, což potvrzují přizvaní remixéři Tekstrue, Goodbye Mirage, Kletis a Footclan.


Co chystáme
Krásný život bez releaseplánu. Ta správná hudba si cestu ke Krmelci nějak najde.

Co vidím a slyším jinde
Tentokrát, víc než u monitoru počítače se sluchátky na hlavě, vidím a slyším v reálném světě. Vypadá to, že se po pandemickém kómatu začíná slušně rozjíždět liberecká scéna. Shotgun Festival na prvním místě, to je kvalita evropského formátu a letos tomu nebude jinak. Projekt Multiversum, hyperaktivní Technord, náš krmelecký večírek FEED nebo i start pravidelného programu v baru Stereo. To jsou příklady lokální živné půdy, ve které se může elektronickému labelu, jako je Krmelec Recordings, dařit.

Info

Krmelec Recordings
web vydavatelství

foto © se svolením Krmelec Recordings

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Michal Wróblewski

redakce 03.10.2023

Letošní heslo festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem, který proběhne na sedmi různých místech v Hradci Králové, je Vlny Radosti. Co na to dramaturg akce?

Kam na rajz s kolektivem crave

redakce 02.10.2023

Crave si neklade limity, just pure love for the music. Craving raving? Rave at crave.

Tak daleko, tak blízko: Kaja Draksler

redakce 28.09.2023

Stala se letošní rezidentkou královehradeckého festivalu Jazz Goes to Town a v jeho rámci uvede speciální koncert.

Pořadatelská: Karolína Horáková (Melodka)

redakce 27.09.2023

Brněnský hudební klub Melodka čeká stěhování, ale taky nabitá sezóna ve stávajících „starých“ prostorech.

Tak daleko, tak blízko: Chris Corner (IAMX)

redakce 24.09.2023

V projektu IAMX se potkávají neučesané taneční beaty s uhlazenými melodiemi. Jak uhlazené je jeho okolí, kam chodí na kávu a kde se rád baví?

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace