Články / Rozhovory

Douška vydavatelská: Stoned to Death

Douška vydavatelská: Stoned to Death

redakce | Články / Rozhovory | 25.04.2018

Kazetový label Stoned to Death… – tak takhle nee! Nejen proto, že chystá dolis vyprodaného vinylu letos zhusta oceňovaných Pacino. Jakub Ďuraško nespí na vavřínech, tedy pokud vůbec spí, na aktivitu loňskou navazuje i ta letošní, dejme si tedy krátké resumé a podívejme se na světlé alias zahulené zítřky. Je toho hodně… Umělci různého věku, z různých subkultur i koutů světa, blázni i rozmanité kooperace se tu dějí takřka neustále. Experimenty, noise, indie, tady je to prašť jako ubal, všechno funguje.

CO NOVÉHO
Počátkem roku byla aktivita celkem vysoká, i když ve všech případech spíš podprahová. Vyšlo několik hodně limitovaných releasů. Například náš člověk Molly se setkal na splitku s finským Elektrusem Erektusem, se kterým jel malé finské turné. Release vyšel asi ve 25 kusech v limitovaném obalu a každý byl unikátní (na obalu byly fotky z českého amatérského filmu Můj nejmilejší vandr).

V únoru taky vyšla očekávaná kazeta Deceased Squirrel on the Phone Strawberry Cough, která ale spíš než lidi v Brně zaujala lidi v Brazílii. Letos taky vyšel split M-N a Urn. M-N není u Stoned to Death žádný nováček, Urn je projekt Jakuba Volovára (ex Inheritance) a ten pro nás taky chystá sólový blackmetalový projekt. Rovněž vyšla kazeta Group Therapy, dreampop/psychedelic projekt Briana Markhama z Dommengang a Timber Rattle. A zároveň pro Timber Rattle jsme vydali kazetu k jejich východoevropskému turné. A na spolupráci s projektem ( r ) z loňského podzimu, kdy jsme vydali split coverů ZZ Top (na druhé straně byl track od Xiu Xiu), jsme navázali devadesátiminutovou kazetou Spun I. P., na kterou Fabrizio Modonese Palumbo alias ( r ) dodal všechny covery, které za svoji kariéru nahrál. A že jich je.


CO CHYSTÁME
Zbytek roku bude trochu volnější. Pomalu nám dochází vinyly Pacino Půl litru země, chystáme dolis v kazetové formě a zároveň Pacino se chystají ještě letos nahrát další album. Deska Povodí Ohře je hotová a teď čekáme, až bude vylisovaná. To bude trvat, takže ji očekáváme ke křtu na letošní Psych Tent na Fluffu (26–29/7). Na něm budou participovat lidi z Hluch Crew/Vole a taky Fefi z maďarské kapely Norms, který bude kurátorovat jeden celý den pouze maďarského undergroundového hluku. A v neposlední řadě konečně vyjde kazeta Endlings, ke které akorát dodělal cover Franta Kára a vypadá skvěle. Endlings je projekt Johna Dietericha (Deerhoof) a Ravena Chacona. Tohle bude venku na turné Deerhoof v květnu.

Další výhled: sólová deska Jana Tomáše, snad pro nás něco přichystá Jakub Šimanský, lámeme ho na vinyl s krásnou fotkou na přebalu. Vyjde dvojkazeta Dismal Light (Ryan Rousseau z Destruction Unit). A taky třeba split Ruinu a Fokumé.

CO VIDÍM A SLYŠÍM JINDE
Tohle by mohlo být nekonečné pojednání, protože skvělých nových věcí vychází tuny. Mě zaujala nová kazeta Pretty Old Sound, která vyšla na Slovensku u Evocative Objects. Líbí se mi EP Lebanon anebo poslední věc od Cuntroaches a kazeta Urin, kterou jsem si pořídil na jejich koncertě. Jinak mě baví třeba poslední deska Sunwatchers II anebo nedávná nahrávka Havah nazvaná Contravveleno (Maple Death).

Info

Stoned to Death
fb vydavatelství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vladivojna La Chia: V krizových situacích si nelibuju

Blanka Kůrková 09.10.2021

Zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice vydává páté sólové album, které pokřtí v Praze, Brně a Ostravě.

Jan Jílek (AČFK): Kino se taky vrátí

Jarmo Diehl 06.10.2021

Právě dnes má premiéru film Malířka a zloděj v distribuci Asociace českých filmových klubů. Rozhovor o filmových klubech, postcovidové situaci a víře v budoucnost.

Nela Klajbanová (LITR): Nechceme suplovat existující formáty

Jarmo Diehl 24.09.2021

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se na autorské a umělecké publikace a my se ptáme její šéfky.

Filip Kršiak (Elbe Dock): Ústí (do) Evropy

Viktor Palák 20.09.2021

Přijedou i Buchty, elita jódlování a tvůrci nejlepších domácích dokumentů. Rozhovor s ředitelem Filipem Kršiakem o cestě z velkoměsta do města – a do Evropy.

VickiKristinaBarcelona: Milujeme blešáky

Adéla Polka 17.09.2021

Skupina jako by se svým vzezřením přenášely při vystoupení do trochu jiné doby. Třicátá léta, New York, špinavé pajzly, vajgly a chlast. A Tom Waits.

Peter „Ryby“ Rybár: Pravý underground je charita

Richard Kutěj 07.09.2021

Jak funguje slovenský undergroundový label, kterému se daří držet krok se světem, jak vypadaly devadesátky na dark elektronické scéně? Nejen o tom je tento rozhovor.

Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs): Umět nechat odejít to krásné

Jiří Přivřel 31.08.2021

O inspiracích a tvůrčím procesu, který vedl ke vzniku alba, jsme si povídali s frontmanem Tommem Prochazkou.

Filip Kubelka (Fraj): Absentuje tu tradícia navštevovať festival tohto typu

Jarmo Diehl 24.08.2021

Znáte slovenský region Gemer? Dobrá příležitost, jak ho poznat, se naskytne tento víkend, kdy se v Rimavské Sobotě odehraje festival Fraj.

February: Každá kapela si myslí, že je žánrově rozteklá

Michaela Šedinová 20.08.2021

Skupina February vydává své druhé album. Jejich hudba se pochopitelně vyvíjí – na nové desce si zkouší prvky math-rocku.

Pořadatelská: Pavel Trčka (Fujaré)

redakce 19.08.2021

Fujaré je dobrovolná občanská aktivita, Fujaré to baví, Fujaré se zajímá o svět, Fujaré nemá vlastní prostor, Fujaré je neziskovka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace