Články / Sloupky/Blogy

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 podle WZ aka Weezyho

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 podle WZ aka Weezyho

iob | Články / Sloupky/Blogy | 26.01.2016

Další dávka toho nejlepšího, co podle lidí z různých odvětví kolem hudební scény přinesl letošní rok v převážně elektronické a klubové muzice. Desítka vybraných skladeb od každého dá nakonec dohromady stylově nevyhraněnou mozaiku soundů roku 2015. Sérii otevřel svou desítkou Troniq, dalším na řadě je David alias WZ - producent, participant Music Academy Bass Camp, mladá krev zapálená pro věc, z Havířova.

Asusu - Trephine
Třetina Livity Sound - Asusu letos rozjel svůj vlastní label Impasse, na kterém se rozhodl vydávat experimentálnější věci a daří se mu to na výbornou. To dokázal už prvním releasem Serra EP, které je velmi kladně hodnoceno. Já ale dávám přednost tomu druhému s názvem Trephine, kde dokázal nádherně nakombinovat prvky techna, acidu, electra a vše vsadit do breakbeatového podkladu.


Peverelist - Undulate
Krásná, nenásilná kombinace techna a bass music, nazvaná mutant techno. Tenhle sound mi ukazuje směr, kterým bych se chtěl dále rozvíjet. Bristol.


Rhythmic Theory - Future Tense
I do třetice jsem vybral interpreta z Bristolu, tentokrát jde spíše o temnější věc. Líbí se mi, jak je tu vyplněn prostor, jednoduché bicí s krásnými perkusemi, zajímavou basou, temným atmem a samotný synth je prostě dokonalý.


Kahn & Neek - Got My Ting
Tady jsem trochu uhnul k jinému žánru. To, co dokážou společně udělat Kahn s Neekem a celkově Bandulu, je to, co stále drží mou lásku ke grime music. Je to tvrdé, originální, vynikající.


Chunky - Call Me Let's Do Lunch
Chunky je ultimátní člověk - je to MC, je to DJ, je to producent a všechno dělá výborně. Je to hlavně Swamp81, zní to jak 81 a zároveň tam je dávka jakési inovace a všestrannosti.


DJ Spinn & DJ Rashad - Dubby ft. Danny Brown
Loni jsem si zamiloval juke a letos se moje láska k téhle hudbě ještě prohloubila. Vybrat konkrétní track bylo těžké, nakonec jsem vybral tenhle. Jsou v tom prvky jazzu a junglu, ale je to juke. Navíc Danny Brown do toho zajel bravurně.


Hodge - Amor Fati (Peverelist Remix)
Už samotná Hodgova nahrávka Amor Fati je výborná, ale Peverelist do toho dal své já, a tím to dotáhl k dokonalosti, ve kterou jsem ani nedoufal. Ti dva jsou kombo.


Peverelist/Hodge - 21 Versions
Pokud jsem se výše zmiňoval, že Hodge a Peverelist jsou kombo dvojice, tak tenhle track to jen potvrzuje. A Pev si u mě letos zajistil titul nejoblíbenějšího producenta.


Tessela - Tenner Eclipse
Tessela byl vždycky geniální v tom, jak udělat co nejvíc polámaný beat, a přitom to geniálně funguje v klubu s technem. Tenner Eclipse není výjimkou, pulzující basa společně s breakbeatovými bicími, přitom naprosto jednoduchá záležitost, nádhera.


Simo Cell - Cellar Door
Výběr byl rozhodně těžký a kromě Spinna s Rashadem jsem zůstával pořád na ostrovech. Proto jsem chtěl vybrat i něco z jiné země. Nejvíc mi v hlavě lítal francouz Simo Cell, který pravidelně hraje na francouzském Rinse.fm.


Info

Weezyho můžete v poslední době často slyšet v proslulém holešovickém Cross klubu, kde je pravidelným hostem na současných akcích Deep Beat Avantgarde anebo Mutations. Chystá se vydat první dlouhohrající album s názvem 2 Faces Of Asia na českém io.lab records, bude grime a hostovat budou Smack a Tchagun.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.

Šejkr na doma: Nedělní kino

Michal Pařízek 26.04.2020

Dnes to trochu odlehčíme filmovými tipy. Máme neděli a lenošení u obrazovky se prostě nabízí.

Šejkr na doma: „Now here's a little story, I've got to tell...“

Michal Pařízek 25.04.2020

Bylo to 23. února roku 1995. Polovina devadesátých let nebylo moje úplně nejlepší období, moc jsem toho nedělal a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo.