Články / Sloupky/Blogy

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 podle WZ aka Weezyho

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 podle WZ aka Weezyho

iob | Články / Sloupky/Blogy | 26.01.2016

Další dávka toho nejlepšího, co podle lidí z různých odvětví kolem hudební scény přinesl letošní rok v převážně elektronické a klubové muzice. Desítka vybraných skladeb od každého dá nakonec dohromady stylově nevyhraněnou mozaiku soundů roku 2015. Sérii otevřel svou desítkou Troniq, dalším na řadě je David alias WZ - producent, participant Music Academy Bass Camp, mladá krev zapálená pro věc, z Havířova.

Asusu - Trephine
Třetina Livity Sound - Asusu letos rozjel svůj vlastní label Impasse, na kterém se rozhodl vydávat experimentálnější věci a daří se mu to na výbornou. To dokázal už prvním releasem Serra EP, které je velmi kladně hodnoceno. Já ale dávám přednost tomu druhému s názvem Trephine, kde dokázal nádherně nakombinovat prvky techna, acidu, electra a vše vsadit do breakbeatového podkladu.


Peverelist - Undulate
Krásná, nenásilná kombinace techna a bass music, nazvaná mutant techno. Tenhle sound mi ukazuje směr, kterým bych se chtěl dále rozvíjet. Bristol.


Rhythmic Theory - Future Tense
I do třetice jsem vybral interpreta z Bristolu, tentokrát jde spíše o temnější věc. Líbí se mi, jak je tu vyplněn prostor, jednoduché bicí s krásnými perkusemi, zajímavou basou, temným atmem a samotný synth je prostě dokonalý.


Kahn & Neek - Got My Ting
Tady jsem trochu uhnul k jinému žánru. To, co dokážou společně udělat Kahn s Neekem a celkově Bandulu, je to, co stále drží mou lásku ke grime music. Je to tvrdé, originální, vynikající.


Chunky - Call Me Let's Do Lunch
Chunky je ultimátní člověk - je to MC, je to DJ, je to producent a všechno dělá výborně. Je to hlavně Swamp81, zní to jak 81 a zároveň tam je dávka jakési inovace a všestrannosti.


DJ Spinn & DJ Rashad - Dubby ft. Danny Brown
Loni jsem si zamiloval juke a letos se moje láska k téhle hudbě ještě prohloubila. Vybrat konkrétní track bylo těžké, nakonec jsem vybral tenhle. Jsou v tom prvky jazzu a junglu, ale je to juke. Navíc Danny Brown do toho zajel bravurně.


Hodge - Amor Fati (Peverelist Remix)
Už samotná Hodgova nahrávka Amor Fati je výborná, ale Peverelist do toho dal své já, a tím to dotáhl k dokonalosti, ve kterou jsem ani nedoufal. Ti dva jsou kombo.


Peverelist/Hodge - 21 Versions
Pokud jsem se výše zmiňoval, že Hodge a Peverelist jsou kombo dvojice, tak tenhle track to jen potvrzuje. A Pev si u mě letos zajistil titul nejoblíbenějšího producenta.


Tessela - Tenner Eclipse
Tessela byl vždycky geniální v tom, jak udělat co nejvíc polámaný beat, a přitom to geniálně funguje v klubu s technem. Tenner Eclipse není výjimkou, pulzující basa společně s breakbeatovými bicími, přitom naprosto jednoduchá záležitost, nádhera.


Simo Cell - Cellar Door
Výběr byl rozhodně těžký a kromě Spinna s Rashadem jsem zůstával pořád na ostrovech. Proto jsem chtěl vybrat i něco z jiné země. Nejvíc mi v hlavě lítal francouz Simo Cell, který pravidelně hraje na francouzském Rinse.fm.


Info

Weezyho můžete v poslední době často slyšet v proslulém holešovickém Cross klubu, kde je pravidelným hostem na současných akcích Deep Beat Avantgarde anebo Mutations. Chystá se vydat první dlouhohrající album s názvem 2 Faces Of Asia na českém io.lab records, bude grime a hostovat budou Smack a Tchagun.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Danielle de Picciotto

redakce 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.