Články / Sloupky/Blogy

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 vybírá Dru

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 vybírá Dru

iob | Články / Sloupky/Blogy | 02.02.2016

Pro zhodnocení posledních dvanácti měsíců v podobě osobního výběru deseti hudebních kusů jsem oslovil nejen muzikanty, ale i lidi z odvětví hudbě blízkých, bez kterých by to ani nešlo. I oni rozhodují, koho budeme moct naživo slyšet a nebo o kom se můžeme něco dozvědět. A díky za ty na pravém místě (a se srdcem tamtéž!). Po Troniqovi a WZ nám svou desítku předloží Ondra alias Dru - technicky super-zdatný člen Lunchmeat crew, příležitostný DJ nebo raději selektor, člověk s rozumnými názory a obrovský povědomím o různých scénách.

Sherwood & Pinch - Africa 138 (Late Night Endless)
Spojení Adriana Sherwooda s Robem Ellisem je jednou z mých největších hudebních radostí posledních let. Na Late Night Endless jsme čekali poměrně dlouho, což je úplně fuk, protože výsledný dojem je endless.


LHF - Surrender (For the Thrown)
Tlupa (rozuměj „sdružení umělců“) LHF měla úspěšnou sezonu. Mimo épéčka s Ragga Twins vyšla i druhá dlouhohrající deska a rozhodnout se, který z tracků vybrat, nebylo lehké. Nakonec to vyhrál Surrender od Amen Ra. Pro mě jasný Keysound recording.


Subject Lost - NGC 558 (Shelter EP)
Dlouhodobě můj nejzamilovanější český producent. Letos ze studia skoro nevytáhl paty a výsledkem jsou dvě dost odlišné polohy, reprezentované na épéčku Shelter a experimentálnější desce Nemesis. Obojí masterováno v Krmelci – jako by člověk seděl u rodinného ohně.


Shackleton - Headcleaner (Deliverance Series No.3)
Letošek přinesl třetí z řady Deliverance a track Headcleaner, který už z hlavy nikdy nevymažu. Zbývá už jenom vzkázat do jednoho nejmenovaného pražského klubu sídlícího na křižovatce, že už je zas ten čas!


Headhunter - Stand Alone (Parallels/Stand Alone)
Headhunter is back. Nevím, co dál dodat.


Om Unit - Wagonist Riddim (Torchlight EP)
Další z producentů, kteří už delší dobu spoluvytváří soundtrack k mému životu. V roce 2015 se nezastavil a sázel jednu pecku za druhou. Vybral jsem úvodní Wagonist Riddim z posledního EP Torchlight.


Egoless - Sup-A-Sized Dub (Selected Works '15)
Hrvatsky brat, muzikant řídící se heslem "noe go/no problem" a pilná včelka evropské dubové kultury.


fLako - Kuku (Kuku)
fLako se letos vrátil k Five Easy Pieces a tahle věc je asi tím nejlepším, co jsem od něj kdy slyšel.


Piezo - Antelope Swing (Antelope Swing EP)
Ital žijící (kde jinde než) v Bristolu, svěřenec Artikal Music a Subaltern Rec, letos vydal EP, ze kterého je nemožné vybrat nejlepší track.


Selectone - Kardiodub (Transition)
Věcný hledač a experimentátor David Rambousek, polovina projektu FOMA a šéf Ressonus Records, letos vydal další desku coby Selectone. Kardiodub do tohoto seznamu určitě patří.


Info

Ondru můžete slyšet ve větších i menších barech a klubech, pražských i mimopražských nebo ve stresu pobíhajícího s vysílačkou a řešícího vše, co je potřeba, ať už na každoročním Lunchmeat festivalu, nebo v domovském klubu Neone. Odkazy na sebe nevede, takže doporučuju osobní konfrontaci, ať už poslechem, nebo na pivku s cigárem venku. Jen je vážně zbytečné mu říkat, že vám ty třetinky nechutnají.

www.lunchmeat.cz
www.facebook.com/LunchmeatNeone

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace