Články / Sloupky/Blogy

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 vybírá Ink Flo

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 vybírá Ink Flo

iob | Články / Sloupky/Blogy | 16.02.2016

Nadšenci, fajnšmekři, lidé "za oponou", s hudebním rozhledem a povědomím, fanoušci. Takoví jako my - zapálení pro muziku samotnou, ochotni ji věnovat svůj čas. "Blázni". Mají náš respekt, a to nejen jako znalci hudební minulosti, ale jako ti, kteří a pro které se dělají všechny ty malé radosti jako písničky a koncerty…

Ink Flo - posluchačsky vzdělaný srdcař, psychonaut se zdravými, a přesto osobitými názory, znalý nejen "psy" a spřízněných hudebních scén. Jednou za čas hrává nebo selektuje jako DJ, člen zvukové skupiny Futurespective music. A protože pravý posluchač není živ jen jedním žánrem, jeho výběr je pestrý a eklektický.

Kid Drama - Azure pt. 1
Kid Drama se letos činil, rozjel dva allstar projekty Binary Collective a Module Eight. Ale mně se nejvíc líbí jeho emo autonomic poloha, kterou prezentoval i v Crossu...


Boy Wonder - Pandúri
Hip hop jde mimo mě, tím spíš ten lokální. Ale tohle je dokonalé zvukově, textově i vizuálně.


Sufjan Stevens - All of Me Wants All of You
Zatím nejkomornější a nejosobnější Sufjanovo LP, ve kterém se vrací do svého dětství. Ambientní folk s precizním sound designem. Asi moje nejhranější LP tento rok.


Colleen - I'm Kin
Podobný případ jako Sufjan - na šestém albu vypilovala svůj specifický styl k mystické hloubce a čistotě. Velice funkční a přirozené spojení živých nástrojů a elektroniky s čarokrásným hypnotickým zpěvem.


Passion Pit - Lifted Up
Dřív jsem tyhle ječivé extoškové hipstakytarovky poslouchal víc, teď mi stačí tak dvě až tři ročně. A tahle mě bohatě zasytila.


Voices from the Lake - Max
Italská techno scéna je pro mě asi letošní největší hudební objev a Donato Dozzy je její král. Tady v křišťálově ambientní poloze.


Conforce - Glideslope
Jeden ze zástupců mé letošní fascinace techno zvukem. Začalo to polygonem s Tommy Four Seven a pokračovalo pár dalšími akcemi, momentálně neposlouchám skoro nic jiného. I když pro mě je to, narozdíl od lidí, kteří na tu vlnu naskočili až teď, spíš návrat zpět, protože hodně těch věcí mi připomíná minimal psytechno z přelomu milénia a působí to na mě nostalgicky.


Quicksails - Find Flux
Košatý květinově duhový hippie noise od projektu, co dřív vydával na Spectrum Spools.


Final - My Body Is a Dying Machine
Renesanční metalák Justin Broadrick vydal reissue svého LP na Birmingham techno kultu Downwards. Distorzlá melancholie, ambient shoegaze.


Oneohtrix Point Never - Sticky Drama
Vím, že je to všude, ale prostě musím... minulé album se mi líbilo možná o trochu víc, ale i tak je to stále nejzajímavější hudební projekt vůbec.


Info

S Ink Floem si můžete být jistí, že diskuze na všelimožná témata - ať už hudební, nebo sociální, současná, nebo ta minulá - bude vždy hodně zajímavá. Jen je třeba zahodit všechny předsudky a být otevření jinému pohledu na věc. Nechybí mu povědomí a zároveň zdravý nadhled. V hudbě to můžete vyzkoušet hned, poslechem je selekce.

www.soundcloud.com/ink_flo
www.twitter.com/ink_flo

foto © mizuki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.

Šejkr na doma: Nedělní kino

Michal Pařízek 26.04.2020

Dnes to trochu odlehčíme filmovými tipy. Máme neděli a lenošení u obrazovky se prostě nabízí.

Šejkr na doma: „Now here's a little story, I've got to tell...“

Michal Pařízek 25.04.2020

Bylo to 23. února roku 1995. Polovina devadesátých let nebylo moje úplně nejlepší období, moc jsem toho nedělal a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo.