Články / Sloupky/Blogy

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 vybírá Ink Flo

Elektronická hudba roku 2015 - top 10 vybírá Ink Flo

iob | Články / Sloupky/Blogy | 16.02.2016

Nadšenci, fajnšmekři, lidé "za oponou", s hudebním rozhledem a povědomím, fanoušci. Takoví jako my - zapálení pro muziku samotnou, ochotni ji věnovat svůj čas. "Blázni". Mají náš respekt, a to nejen jako znalci hudební minulosti, ale jako ti, kteří a pro které se dělají všechny ty malé radosti jako písničky a koncerty…

Ink Flo - posluchačsky vzdělaný srdcař, psychonaut se zdravými, a přesto osobitými názory, znalý nejen "psy" a spřízněných hudebních scén. Jednou za čas hrává nebo selektuje jako DJ, člen zvukové skupiny Futurespective music. A protože pravý posluchač není živ jen jedním žánrem, jeho výběr je pestrý a eklektický.

Kid Drama - Azure pt. 1
Kid Drama se letos činil, rozjel dva allstar projekty Binary Collective a Module Eight. Ale mně se nejvíc líbí jeho emo autonomic poloha, kterou prezentoval i v Crossu...


Boy Wonder - Pandúri
Hip hop jde mimo mě, tím spíš ten lokální. Ale tohle je dokonalé zvukově, textově i vizuálně.


Sufjan Stevens - All of Me Wants All of You
Zatím nejkomornější a nejosobnější Sufjanovo LP, ve kterém se vrací do svého dětství. Ambientní folk s precizním sound designem. Asi moje nejhranější LP tento rok.


Colleen - I'm Kin
Podobný případ jako Sufjan - na šestém albu vypilovala svůj specifický styl k mystické hloubce a čistotě. Velice funkční a přirozené spojení živých nástrojů a elektroniky s čarokrásným hypnotickým zpěvem.


Passion Pit - Lifted Up
Dřív jsem tyhle ječivé extoškové hipstakytarovky poslouchal víc, teď mi stačí tak dvě až tři ročně. A tahle mě bohatě zasytila.


Voices from the Lake - Max
Italská techno scéna je pro mě asi letošní největší hudební objev a Donato Dozzy je její král. Tady v křišťálově ambientní poloze.


Conforce - Glideslope
Jeden ze zástupců mé letošní fascinace techno zvukem. Začalo to polygonem s Tommy Four Seven a pokračovalo pár dalšími akcemi, momentálně neposlouchám skoro nic jiného. I když pro mě je to, narozdíl od lidí, kteří na tu vlnu naskočili až teď, spíš návrat zpět, protože hodně těch věcí mi připomíná minimal psytechno z přelomu milénia a působí to na mě nostalgicky.


Quicksails - Find Flux
Košatý květinově duhový hippie noise od projektu, co dřív vydával na Spectrum Spools.


Final - My Body Is a Dying Machine
Renesanční metalák Justin Broadrick vydal reissue svého LP na Birmingham techno kultu Downwards. Distorzlá melancholie, ambient shoegaze.


Oneohtrix Point Never - Sticky Drama
Vím, že je to všude, ale prostě musím... minulé album se mi líbilo možná o trochu víc, ale i tak je to stále nejzajímavější hudební projekt vůbec.


Info

S Ink Floem si můžete být jistí, že diskuze na všelimožná témata - ať už hudební, nebo sociální, současná, nebo ta minulá - bude vždy hodně zajímavá. Jen je třeba zahodit všechny předsudky a být otevření jinému pohledu na věc. Nechybí mu povědomí a zároveň zdravý nadhled. V hudbě to můžete vyzkoušet hned, poslechem je selekce.

www.soundcloud.com/ink_flo
www.twitter.com/ink_flo

foto © mizuki

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Preview: Crime & the City Solution

redakce 21.06.2022

Tohle bude svátek. Kdy naposledy se stalo, že se během dvou dnů v Česku objevili Crime & the City Solution a Nick Cave? Správná odpověď je... nikdy.

Vstupní prohlídka: Tramhaus (nl)

redakce 20.06.2022

Anglický novinář Richard Foster (The Quietus nebo Louder Than War) mluví o rotterdamské kapele Tramhaus jako o jednom z největších tajemství místní scény.

Šejkr #81: Me miras pero no me ves

Michal Pařízek 17.06.2022

Deset dní na cestě, respektive na festivalu. Praha, Barcelona, Lublaň a zpátky. To je život, chtělo by se říct. A vlastně možná jo. Jenže ne vždycky je to tak růžové,…

Ment 2022 – To nejlepší

redakce 13.06.2022

První střípky dojmů a emocí z letošního ročníku festivalu Ment ve slovinské metropoli. Podrobnější info, historky a drby čtěte v letním dvojčísle.

Primavera Sound 2022 – to nejlepší

redakce 06.06.2022

Tradičně vybíráme to nejzajímavější z prvního víkendu, legendy i nová jména, obsáhlý report s historkami čekejte v letním dvojčísle magazínu Full Moon.

Žibafýř švrňblón

Samčo brat dážďoviek 05.06.2022

Ve Full Moonu #133 vyšel obsáhlý rozhovor se sloveským svérázem, který si říká Samčo, brat dážďoviek, nádavkem přinášíme ještě jeho aktuální povídku Žibafýř švrňblón, již vytáhl ze svého závratného klobouk…

Šejkr #80: Něco divokého

Michal Pařízek 03.06.2022

Měl jsem moc rád Raye Liottu. Mafiáni, jasně, jeden z nejlepších filmů vůbec, dodnes je nepochopitelné, že nebyl ve své době víc oceňovaný...

Šejkr #79: Tak daleko, tak blízko

Michal Pařízek 20.05.2022

Gentrifikace se nevyhýbá ani distriktu 36, majitel domu zvedl provozovatelům hostelu nájem víc než čtyřnásobně. Přemýšlím nad zážitky, co jsem tu za ta léta nashromáždil...

Šejkr #78: Potopa

Michal Pařízek 06.05.2022

Chodit pozdě může být i výhoda. Je hodina po začátku tiskovky, Rudolfinum je v podstatě prázdné...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace