Články / Reporty

 Film a živá hudba: Oheň vs. Piča z hoven

Film a živá hudba: Oheň vs. Piča z hoven

keša | Články / Reporty | 31.07.2014

Drama Oheň zfilmoval podle stejnojmenné předlohy italský režisér Giovanni Patrone v roce 1915. V tomto "diva filmu", typickém žánru pro ranou italskou kinematografii, si zahrála Pina Menichelli.

Piča z hoven, na pódiu 3x hipster, brněnská FAVU. Podbarvené sekvence filmu navozují atmosféru samy o sobě, střídá se žlutá a červená. Kapela dokresluje záběry temnou elektronikou. Postupy jsou přísně půltónové, a i když žlutá znamená radost, Piča z hoven ji nerespektuje. Ve vzduchu je oheň, takže co. Diva slíbí malíři, že bude jeho, ale jen do té doby, než plamen dohoří. Jeho chyba, upsal duši. Cesta autem na zámek Výrov, místo rozkoše a očekávané záhuby. Hudba do autorádia, dokonalý rovný beat, nádherná souhra obrazu a zvuku.

Piča z hoven provází film ucelenými tracky, při změně prostředí povětšinou zklidní až do ambientních ploch, rytmus se rozjíždí až s rozbíhajícím se dějem dalších kapitol, od osmibitu až k hip hop beatu. Laptopový doprovod podporují souhrou kláves a echo vokálem. Dynamika na mixáku, volume doprava a zpátky.

Oheň je krátký, asi třičtvrtěhodinový film. Piča z hoven jej doprovodila s daleko menší dávkou ironie, než mají ve zvyku v samostatných vystoupeních. Dnes bez VJe, přesto s ním.

Info

Oheň (hudební doprovod: Piča z hoven)
30. 7. 2014, Kino Hvězda, Letní filmová škola, Uherské Hradiště
www.lfs.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tóny chorobné, způsoby nejtemnější (Tones of Decay)

Dantez 20.09.2022

Záhrobí, nezemskost, rozklad i něco Satana. Mozky stojící za Kreas Promotion se chopily šance a v doznívajícím festivalovém shonu chytají nejzvučnější jména soudobého death metalu.

Bydliště zvuku nestálé (Order of Sonic Chaos 2/3: MSHR, EJTECH)

Minka Dočkalová 18.09.2022

Odradek v Kafkově povídce na dotaz „A kde bydlíš?“ odpoví „Bydliště nestálé“, zatímco se směje smíchem, který zní jako spadané listí... Terén a jeho zákruty.

Vysmát se vší bolesti světa (Shilpa Ray)

David Stoklas 15.09.2022

Shilpa Ray střídala mohutný chraplák s jemným hlasem, v melancholičtějších polohách vzbuzovala smutek, v těch energických jste se jí musel bát.

Když tě budí Sohn ze spaní

Veronika Mrázková 13.09.2022

Když vstal zpoza kláves, rozpovídal se. Ani ne o nové desce, která vyšla teď v září, ale o tom, jak je to všechno „fucking awesome” a že jsme teď komunita…

Slib mi, že nezapomeneš snít (Austin Antoine + Moonchild)

Veronika Mrázková 12.09.2022

„Kdo je tady na rande? A kdo si tím není jistý, ale doufá, že to jako rande dopadne?” Rapper, bavič, zdatný stand-up komik, zpěvák, performer, ale taky Moonchild.

Na kontexte záleží. Teda pokiaľ zrovna nie ste Emma Ruth Rundle... (ArcTanGent Festival 2022)

Lucia Banáková 27.08.2022

Festivalový ekvivalent Spartan Race poskočil na evolučnom rebríčku o niekoľko stupňov, a to so všetkým kladmi, aj zápormi, čo takýto krok prináša.

Metalová plichta za zdmi slezskoostravského hradu (Metal!!!)

Dantez 24.08.2022

Osud si na ostravskou hradní oslavu extrémní kytarové hudby v podobě festivalu Metal!!! nachystal několik pastí. A vybruslit šlo jen z některých.

Jak se klukům z Boskovic plní festivalový sen (Raveyard 2022)

Nikol Halamásková 24.08.2022

Mindicted Crew s partou dobrovolníků se letos pustila do dalšího ročníku festivalu pro mladé, protože to je podle nich přesně to, co okolí malebného města postrádá.

Královna Šumavy (Dobršská brána 2022)

Aneta Kohoutová 23.08.2022

Déšť nás vyprovází i na cestě zpátky. Na palubní desce opatrně rozkládám šestnáct popsaných a rozpitých stránek fialového sešitu a troje čerstvě promočené ponožky.

Pomíjivý strach z prázdnoty (Order of Sonic Chaos 1: Ephemeral Shrine)

Minka Dočkalová 23.08.2022

Podzemní prostor, který průběžně hostí experimentální projekty nonkonformního uskupení Terén, je charismatickým místem, které každé instalaci dodává naprosto specifický výraz.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace