Články / Reporty

Film a živá hudba: Svůdná kouzelnice vs. Ghost of You

Film a živá hudba: Svůdná kouzelnice vs. Ghost of You

keša | Články / Reporty | 26.07.2014

Letos se němý film s živým hudebním doprovodem vrátil do kina Hvězda, zásadní sekce Letní filmové školy v Uherském Hradišti nese podtitul Divy němého filmu. Doprovodné kapely jsou vybrány opět skvěle, divím se, že už se o tom dávno nepějou ódy. Dnes k plátnu zahráli mlaďoši z Brna, Ghost of You.

Startujeme filmem Svůdná kouzelnice režiséra Roberta Z. Leonarda z roku 1924, v hlavní roli diva Mae Murray, která to nemá v životě jednoduché. Večírky, tancování, chlast, cíga a svádění chlápků na denním pořádku. Holka, co si to umí rozdat asi s kdekým, ale být s někým, ani nápad.

Ghost of You doprovází s jasnou vizí zahořklé melodiky. Je v tom veselo, ale zároveň i smutno, kritika dění zpovzdálí, symbióza obrazu se zvukem. Už dopředu je jasné, nejen podle muziky, kam lapálie dojde. Dění je kýčovitě úsměvné, náhlé zvraty předvídatelné, hrdinové demoralizovaní.

Zvuk v sálu je geniální, jak z CD puštěného trochu víc nahlas. Vzdávám hold zvukaři, kulatý sound mě hladí celé představení. Dvě kytary, jedna s efektovaným zpěvem beze slov, basa, bicí, laptop ruchy. Ghost of You sem tam zavadí konkrétními zvuky o dění na plátně. Swingový orchestr se pod nimi proměňuje v indie diskotéku, opět nahořklou, dějové předznamenání, a taky že jo. Ve zvratech kapela občas vydechne, ale povětšinou hrají na plný výkon.

Scenárista filmu se s ničím moc nemazal, no a když se diva „nečekaně“ dostane do náručí hrdiny, kterým celou stopáž opovrhuje, kluci to rozbalí a zadelayovaná kytarovka dostává rockovější ráz. Jedno z mála dynamických vykopnutí kapely. A nebýt jí pod plátnem, dávno spím nebo nuda sžírá mou duši.

Info

Svůdná kouzelnice (hudební doprovod: Ghost of You)
25. 7. 2014, Kino Hvězda, Letní filmová škola, Uherské Hradiště
www.lfs.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace