Články / Sloupky/Blogy

Forget not your first love: The Chariot

Forget not your first love: The Chariot

waghiss666 | Články / Sloupky/Blogy | 20.08.2013

Deset let. Dekáda na hranici mezi hudbou a pouhým hlukem. Namísto opatrného balancování raději epilepsie, destrukce, výbuchy. A klidně taky kántry a klavír, proč ne? Nad tím vším Bůh. Odchodem Joshe Scogina z Norma Jean hned po vydání debutu se blonďatá kapela vydala rockovější cestou, zatímco Josh rozjel svou vlastní vizi. Fuck the noisegates, fuck the rules, let’s pray. Tedy PLAY! Všechno je živé a dýchá, nic nevykrvácí, dokud budou muzikanti ochotní nechat se verbovat a na pódiu trhat struny, dready, blány a uši fanouškům Boba Dylana, když hrajou cover jeho písničky. Vizuálno typické, na koncertech ale ani světlo. Před přídavkem Josh bubeníkovi rozebere sestavu nebo ji hned ze startu postaví doprostřed klubu, proč ne. Ikonický post Scoginovi málem uzmul basák KC Wolf, co nosí vzadu na nástroji nalepené řidičáky, a když už je v klubu nedýchatelno, odběhne si s bezdrátem pokecat ven, kapelu ale nakonec vyměnil za vysokou školu. Jeho si kvarteto nedovolilo nahrazovat a vyjeli do světa bez basáka, ve čtyřech. Úroveň likvidace nesnížena, možná se dostavilo vyčerpání, kdoví. Ať tak či onak, po pěti řadovkách a deseti letech života The Chariot končí. Možná vykrváceli, ale nám všem tvrdí, že co končí dobře, dobré je. Sedmatřicet dní na rozlučkovém šňůrné vypomůžou Glasscloud, Birds in Row, To the Wind a Reburker. Tak snad se tenhle sado cirkus ukáže i u nás.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Čavalenky – Čekáreň

redakce 09.02.2021

Jakubu Šímovi odvyprávěl rapper Čavalenky v rozhovoru pro tištěný Full Moon povídku v záhoráckém dialektu. Přinášíme plné znění.

Šejkr #47: La cumbia del pichamán

Michal Pařízek 05.02.2021

Mezinárodní den coververzí. Taková blbost. Nejdříve jsem se tomu dost dlouho smál, pak o tom další tři týdny přemýšlel a posledních pár dní neposlouchám nic jinýho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace