Články / Sloupky/Blogy

freedom/sziget: Blur, Blur, Blur

freedom/sziget: Blur, Blur, Blur

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 10.08.2013

Přestože rockových kapel hraje na festivalu hodně, pateční program jich moc nenabízel. Ale nabídl největší hvězdy festivalu. Blur všem ukázali, kdo je tady ten největší tahák. Britská rocková čtveřice sázela hity a doprovázel jí tančící a zpívající dav před hlavním pódiem.

Přitom začátek třetího festivalového dne byl více než vlažný a areál se zaplňoval jen pomalu, jako by týdenní horka zcela vyčerpala všechny návštěvníky. Britští rockeři Mystery Jets měli od pódiem jen pár tisícovek fanoušků, kteří se hlavně schovávali ve stínu, jež poskytuje rozhlehlá konstrukce Pop-Rock Main stage. Velmi unavený rozjezd třetího dne.
Do Stanu A38 se dalo jít na Dry the River, ale přiznejme si, kdo by se rád po posledním týdnu opět koupal ve vlastním potu uvnitř rozpáleného stanu. Lepší bylo užít si atmosféru a případně si hrát. Celkovou hravost podporují i pořadatelé, na každém kroku potkáte nějakou dekoraci, performanci, koncert nebo jen malou DJ stage. Dramaturgové se nemohli švédskému uskupení Peter Bjorn and John pomstít více, než že dali jejich koncert proti Blur na hlavní stage. Kapele to ale moc nevadilo a spustila koncert plný radostné energie, který zpěvák Peter Morén proskákal s fanoušky. Zazněly písně z posledních dvou alb Gimme Some a Living Thing, jediným neduhem bylo možná až příliš hlasité ozvučení. Když zazněl největší hit Young Folks, zpěvák zmizel a k nadšení diváků se objevil přímo pod pódiem.

To největší hvězdy festivalu, Blur, předvedli, na koho se přijelo, hráli ty nejznámější songy včetně There's No Other Way či Girls & Boys a když oznámili, že se blíží bouřka, dosáhli u publika extáze. Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James a Dave Rowntree to pořád umí a skladby jako Country House fungují dokonale. Když spustili závěrečný Song 2, zpívalo nejen publikum, ale i okolní stánky se musely bát o své stoly. Pro ten večer se s kytarama skončilo, ale sobotní program nabízí Enter Shikari, Editors, the Fratelis a další. Pořád je na co se těšit.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Danielle de Picciotto

redakce 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

redakce 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

redakce 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.

Beztížný pocit nezvěstného V centru

redakce 25.09.2019

Ve vlaku zaslechnu, jak jí povídá o třípatrovým domě, ve kterém jeho rodina bydlí. „A to jste si postavili sami?“ „Ne, to jsme zdědili. Původně to patřilo nějakejm Němcům.“

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.