Články / Profily

Full Moon Stage 2022: Inturist

Full Moon Stage 2022: Inturist

redakce | Články / Profily | 23.02.2022

„Dnes můžeme pouze žonglovat se zvuky, poznámkami, nápady nebo významy, a díky tomu vytvářet nové koncepty. Ale pokud se rozhodneme používat nějaké konkrétní odkazy z minulosti, tak je třeba to dělat maximálně zacíleně a do hloubky, protože by to mělo zasáhnout i toho, kdo o jejich významu nic neví,“ řekl Jevgenij Gorbunov loni magazínu Full Moon. Přední kytarista a vizionář současné ruské alternativní scény k tvorbě přistupuje velmi promyšleně a s ironií. Na sklonku nultých let vyváděl v populární housepopové kapele NRKTK, angažoval se v několika elektronických projektech a od roku 2010 spolu s Jekatěrinou Šilonovosou (západnímu posluchači známou jako Kate NV) hraje ve skupině Glintshake. 

Se svým projektem Inturist neustále hledá nové prostředky k tomu, jak posluchače oklamat, a dělá z toho velkou zábavu. Jazz a ruská avantgarda 80. let se na jeho dotažených albech Ekonomika (2019) nebo Komfort (2020) potkávají s náměty perestrojky a divokých devadesátek, jejichž výstřednost a „ošklivý ruský design“ Gorbunova inspirují obzvlášť. Jevgenij Gorbunov je významnou postavou aktuální ruské scény, na vlastním labelu Incompetence Records se obklopuje spřízněnými kolektivy, s nimiž pořádá večírky plné vtipné absurdity a živelných rytmů. Na jeden z nich zavítejte na Full Moon Stage v Ostravě, kde Inturist vystoupí ve čtyřčlenné sestavě. 

Info

Inturist
Bandcamp projektu

Živě:
Colours of Ostrava
13.–16. 7. 2022
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
web festivalu

foto © Talib Shillaev

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojde francúz do potravín a vypýta si melón (Mezerg)

Dušan Šuster 29.06.2023

Donútiť jazz a tanečnú hudbu, aby existovali v symbióze, je neľahká výzva. Mezerg však práve na nej vybudoval svoj autorský rukopis.

Spodní proudy moderního žití (Dry Cleaning)

Jan Krejča 24.03.2023

Nikdy jsem nevěřil v linearitu hudebního vývoje, nikdy jsem neuctíval interprety ani kapely víc, než bylo nutné. Počítal jsem vždy s niternou intuicí, která mě přivábí k něčemu výjimečnému.

Full Moon Stage 2023: Tramhaus

redakce 15.03.2023

Nizozemská postpunková senzace stihla za dva roky existence vydat sotva hrst písní a už se z nich stala jedna z nejžhavějších evropských nadějí.

Full Moon Stage 2023: Širom

redakce 14.03.2023

Fascinující výprava do hlubin slovanského folklóru, která přináší zcela nový kontext, strukturu a výhled do budoucna.

Full Moon Stage 2023: Lalalar

redakce 13.03.2023

Po poslechu skladeb jako Isyantar nebo Yalnız Ölü Balıklar Akıntıyı Takip Eder budete chtít jediné: vidět je na pódiu.

Kde se myšlenky mění v pocity (Circuit Des Yeux)

Jakub Koumar 28.09.2022

Poslouchat Circuit des Yeux je jako stát před propastí, a přitom si užívat každý okamžik na hraně disonance, zatímco se tělem rozlévají obavy i radost.

Šviháctví i zádumčivost - Carson McHone

Evžen Muller 25.06.2022

Oceňovaná texaská písničkářka, jejíž album Carousel bylo časopisem Rolling Stone zařazeno mezi nejlepší country & americana, vydala letos novinku Still Life. Proč si ji nenechat ujít naživo?

Full Moon Stage 2022: EABS

redakce 03.06.2022

EABS ostatně spolupracovali s mnoha důležitými jmény současné globální jazzové scény, za všechny jmenujme Bena Lamara Gaye, Jeru the Damaja nebo Tenderloniouse.

Full Moon Stage 2022: Etceteral

redakce 05.05.2022

Trojice umělců prošla mnoha formacemi a spojuje ji vášeň pro jazz a elektroniku i unikátní vizuální estetiku, obrazová stránka je pro její vystoupení klíčová.

Full Moon Stage 2022: The Sweet Release of Death

redakce 02.03.2022

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace