Články / Offtopic / / Image/vizuály

Fullface: James Jean kouzlí pro Linkin Park

Fullface: James Jean kouzlí pro Linkin Park

Ondřej Čížek | Články / Offtopic / / Image/vizuály | 12.06.2014

Vydání šesté studiovky Linkin Park s názvem The Hunting Party je za dveřmi, ale víc než k hudebnímu obsahu teď směřuje pozornost k obalu alba. Navrhl ho totiž americký výtvarník s taiwanskými kořeny James Jean. Jako hlavní výstup poskytl kresbu Archer, vyobrazující tak trochu jiného Amora – těžkotonážního lukostřelce prošpikovaného ostrými kusy ledu, které používá i jako šípy. Originální kresba v Jeanově sketchbooku má autorův typický romantický až mystický ráz, finální podoba na coveru získala hrubější kontury a temnější atmosféru (snad i kvůli názvu a bordelickému zvuku desky) převodem do 3D podoby, kterou zařídil dvorní grafik kapely Brandon Parvini. Jeanův osobitý rukopis, kombinující moderní verzi Art Nouveau se surrealismem, nicméně zůstává a cestu si nachází i ke zbytku současné vizuální identity Linkin Park. Instrukce od člena skupiny Joea Hahna, který se zhostil role creative directora, zní jasně: „Vytvořit vesmír plný podivných krajin obývaných mocnými bytostmi s tím, že každou píseň by měl definovat vždy jeden z jejich charakterů.“ Práce jak stvořená pro Jeana, na jehož organických malbách, kde se šedá realita nechává dobrovolně pohlcovat nezměrnou fantazií, se to pozoruhodnými tvory jenom hemží. Sám Jean navíc nemá k hudebním energiím vůbec daleko – před lety vnesl krásně morbidní vizuální poezii do pohřební opery The Black Parade od My Chemical Romance a s frontmanem Gerardem Wayem pak ještě spojil síly v rámci jeho geniálního komiksového projektu The Umbrella Academy. Pro první šestidílnou sérii Apocalypse Suite spáchal nádherné obálky, z nichž sálá retro elegance, smysl pro ikoničnost, podmanivá melancholie a umělecká suverenita. Přesně tak, jak to umí skloubit a podat jenom James Jean.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Podchod tam bejt nemůže... (FKA twigs vs. double N)

Karel Veselý 02.01.2020

Pouštíme si videoklipy, zaznamenáváme reakce. Tentokrát v ateliéru dvojice na Hradčanské v nádherně vybarveném listopadovém dni. A další z nej-textů Full Moonu 2019, nyní online.

Když klip, tak ze Zlína

Anna Mašátová 16.02.2017

Zlínský Ateliér animované tvorby má v portfoliu klipy MidiLidi nebo Epy De Mye, nedávno k nim přibyla videa Beaty Hlavenkové. Rozhovor s nadějemi české animace.

Tomáš Motal: Komiksy dělám, abych je pak žil

Ondřej Čížek 17.12.2015

S frontmanem imperiálního gangu Schwarzprior Tomášem Motalem o popkulturním houbaření, o fetišizaci aut v jeho autorských komiksech, o nacistické estetice i...

Jakože pláču modrý slzy (Anežka Hošková)

Ondřej Čížek 09.11.2015

S výtvarnicí a promotérkou Anežkou Hoškovou o umění, které není pro každého, o Facebooku jako veřejném deníku, o cestě do Indie. A dalším.

Moimir Papalescu, technooptimista v cylindru

Ondřej Čížek 22.10.2015

Seriál o vizuálech. S elektronickým snílkem Moimirem Papalescu o Bowiem v roli Tesly, o napětí mezi vědou a náboženstvím nebo o genialitě Wellsovy Války světů.

Na odletu z reality, v uších Ghost Stories (Míla Fürstová)

Michal Pařízek, Ondřej Čížek 14.05.2015

Další díl seriálu o vizuální kultuře hudební scény. S Mílou Fürstovou o práci na okřídleném obalu pro poslední desku Coldplay, o myšlenkách na únik z reality, o ženách s pistolemi...

Fullface: Hovory s Wild Tides: Part II

Ondřej Čížek 06.04.2015

S Kubou Kaifoszem z Wild Tides o nahrávání Sever Fashion, o metalu v logu i o tom, co se stane, když Přílivy za zvuků kostelních zvonů zaplaví Hell Camino.

Fullface: Marek Partyš nabízí surreal trip pro DVA

Ondřej Čížek 16.03.2015

Video pro skladbu Nipomo pojal jako surrealistickou koláž, která baví vtipem a vzdušností a ohromuje imaginativností i citem pro detail. Berlin Music Video Awards?

Nic nevyčnívá, nic není jen na efekt (Nikolas Petrlík)

Ondřej Čížek 23.02.2015

Čtrnáctý díl seriálu o vizuálech. S výhercem klání Cover Moon 2014, výtvarníkem Nikolasem Petrlíkem, o škatulkování, o míře autobiografičnosti i odvážných magazínech.

Fullface: Filmový narkoman Vít Hradil

Ondřej Čížek 09.02.2015

Další Fullface má na drátě jméno aktuální: V současné době se podílí na tvorbě televizní adaptace knižních Kmenů, za sebou už má videa pro Vladimira 518, Oriona i kompletní PSH.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace