Články / Offtopic / / Image/vizuály

Fullface: Luminiscence v podání The Horrors

Fullface: Luminiscence v podání The Horrors

Ondřej Čížek | Články / Offtopic / / Image/vizuály | 21.03.2014

Britské můry The Horrors vypustí v květnu ze svého doupěte čtvrtou studiovku Luminous a vše nasvědčuje tomu, že tentokrát to bude skutečně více „světélkovat“. Zatímco předešlý opus Skying artworkem dokonale opisoval provzdušněnou atmosféru obsahu alba a šikovně sázel na rozpité fotografie Neila Kruga , jež z pěti vyzáblých čahounů činily zaduma né romantiky poletující v oblacích, Luminous kráčí trochu jiným, i když stejn ě optimistickým směrem. Užitou typografií a barvami se vrací snad kamsi do poblikávajících 70. let, vše jako by směřovalo k rozostřeným vzpomínkám na budoucnost. Luminiscence a ohebnost a neuchopitelnost je silně přítomná a v případě The Horrors je to krásně výstižné, protože která kapela po debutové desce učinila tak zásadní obrat jak ve zvuku, tak image?


Abstraktní cover dle všeho opíše barvitost zvuku a nyní hladce souzní s videem k prvnímu singlu I See You. Připomíná půvabně nasvícené rozbité zrcadlo, v poklidném vesmíru ozářený trup poškozeného raketoplánu, tvarující se drahokam, ale i medúzu v podmořské hlubinné temnotě. Stačí dobře zvolená hra světel, určitá tvrdost a neuhlazenost a „tekutý“ font pro všeříkající název. The Horrors nad věcmi okolo přemýšlí, záleží jim na nich a vše stvrzuje výtvarná tvorba frontmana Farise Badwana , který umí být fyzicky stejně nepříjemný jako Egon Schiele (viz jeho expresivní kresby lidských postav), ale stejně tak přesný a systematický jako jeho velký oblíbenec Paul Klee (viz jeho barevně rozmanité mozaiky). V pondělí 5. května budeme moudřejší, přesně v ten den totiž Luminous rozbije tmu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu roku 2019: Podchod tam bejt nemůže... (FKA twigs vs. double N)

Karel Veselý 02.01.2020

Pouštíme si videoklipy, zaznamenáváme reakce. Tentokrát v ateliéru dvojice na Hradčanské v nádherně vybarveném listopadovém dni. A další z nej-textů Full Moonu 2019, nyní online.

Když klip, tak ze Zlína

Anna Mašátová 16.02.2017

Zlínský Ateliér animované tvorby má v portfoliu klipy MidiLidi nebo Epy De Mye, nedávno k nim přibyla videa Beaty Hlavenkové. Rozhovor s nadějemi české animace.

Tomáš Motal: Komiksy dělám, abych je pak žil

Ondřej Čížek 17.12.2015

S frontmanem imperiálního gangu Schwarzprior Tomášem Motalem o popkulturním houbaření, o fetišizaci aut v jeho autorských komiksech, o nacistické estetice i...

Jakože pláču modrý slzy (Anežka Hošková)

Ondřej Čížek 09.11.2015

S výtvarnicí a promotérkou Anežkou Hoškovou o umění, které není pro každého, o Facebooku jako veřejném deníku, o cestě do Indie. A dalším.

Moimir Papalescu, technooptimista v cylindru

Ondřej Čížek 22.10.2015

Seriál o vizuálech. S elektronickým snílkem Moimirem Papalescu o Bowiem v roli Tesly, o napětí mezi vědou a náboženstvím nebo o genialitě Wellsovy Války světů.

Na odletu z reality, v uších Ghost Stories (Míla Fürstová)

Michal Pařízek, Ondřej Čížek 14.05.2015

Další díl seriálu o vizuální kultuře hudební scény. S Mílou Fürstovou o práci na okřídleném obalu pro poslední desku Coldplay, o myšlenkách na únik z reality, o ženách s pistolemi...

Fullface: Hovory s Wild Tides: Part II

Ondřej Čížek 06.04.2015

S Kubou Kaifoszem z Wild Tides o nahrávání Sever Fashion, o metalu v logu i o tom, co se stane, když Přílivy za zvuků kostelních zvonů zaplaví Hell Camino.

Fullface: Marek Partyš nabízí surreal trip pro DVA

Ondřej Čížek 16.03.2015

Video pro skladbu Nipomo pojal jako surrealistickou koláž, která baví vtipem a vzdušností a ohromuje imaginativností i citem pro detail. Berlin Music Video Awards?

Nic nevyčnívá, nic není jen na efekt (Nikolas Petrlík)

Ondřej Čížek 23.02.2015

Čtrnáctý díl seriálu o vizuálech. S výhercem klání Cover Moon 2014, výtvarníkem Nikolasem Petrlíkem, o škatulkování, o míře autobiografičnosti i odvážných magazínech.

Fullface: Filmový narkoman Vít Hradil

Ondřej Čížek 09.02.2015

Další Fullface má na drátě jméno aktuální: V současné době se podílí na tvorbě televizní adaptace knižních Kmenů, za sebou už má videa pro Vladimira 518, Oriona i kompletní PSH.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace