Články / Reporty

Glass Animals: I love Prague already

Glass Animals: I love Prague already

Anna Pleslová | Články / Reporty | 20.11.2014

Glass Animals jsou kamarádi z dětství, opravdovou kapelu ale zformovali teprve před čtyřmi roky a debutové album Zaba vyšlo tohle léto. Původně měli předskakovat slavnější kolegyni MØ. Ta si to ale nakonec rozmyslela a jala se radši odpočívat a připravovat nové album. Nevadí. Kluci z Oxfordu alespoň dostali hlavní prostor vytasit všechny trumfy.

Ve vlhkém podzimním večeru jsem se i já vydala cestou do MeetFactory. S ubývající vzdáleností přibývalo čím dál více lidí a zaparkovaných aut a taky úměrně klesala má hipstr pýcha, že jsem kapelu objevila mezi prvními, tenkrát při sledování záznamu BBC Introducing Stage na letošním Glastonbury. Jaktože je tu tolik lidí? Dyť je to moje kapela! No nic. Jako předskokan pražská dreampopová formace Mayen. Lukáš Vydra, původně kytarista synthpopových Deaths, publikum kvalitně rozehřál, pozitivní tahané rytmy se do mrholivého večera příjemně hodily.

Glass Animals nastoupili ani ne s akademickým zpožděním. Do zvuků džungle se ze zákulisí vynořily čtyři postavy. Pódium bylo zvláštně poloprázdné. Dva klávesáci vzadu zvládli obsluhovat i kytaru a basu, bubeník se krčil vpravo a zpěvák Dave Bayley tak dostal hodně metrů čtverečních na své amazonské tanečky. Po úvodní Psylle přišlo hned nejsilnější kombo songů – Black Mambo, Exxus a nejznámější singl Gooey. Každý song byl odměněn kupou potlesku, křiku a rukama nad hlavou. Čekala jsem klidnější koncert, plný pohupujících se figur pod pódiem, nestalo se. Indie rock mixovaný s elektronikou a podivnými exotickými zvuky fungoval naživo výborně. Dík frontmanovi za neutuchající poskakování hned od prvního tónu, při zpěvu se zas svíjel a točil kolem mikrofonu jako černá mamba. Hlavní set zakončil cover Love Lockdown od Kanyeho Westa, aby se „skleněná zvířata“ do bývalé sklárny vrátila s přídavkem rozjeté Pools.

Sytě nabitá hodina. Kapela byla evidentně nadšená z nečekaně vřelého přijetí a z věty „I love Prague already“ byla cítit spontánní upřímnost. Glass Animals se k nám ještě vrátí. A my? My se vrátíme taky. Bylo to skvělé.

Info

Glass Animals (uk)
18. 11. 2014 MeetFactory, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Štěstí neznamená mnoho mušlí (Vivat Vila!)

Lucia Banáková, Veronika Miksová 29.07.2021

Spolek Živá vila se snaží zachránit funkcionalistickou Kralovu vilu před demolicí a nadto pořádá festival Vivat Vila. Jaké to bylo?

Urbex s hudbou (Pop Messe)

Veronika Jastrzembská 28.07.2021

Je jedna hodina odpoledne, ve vzduchu se líně povaluje závan léta, na obloze pálí polední sluce.

Rubáš nemá kapsy (Slavnost v houští)

Jiří Přivřel 27.07.2021

Houby sice nerostly, ale z lukovského houští s prázdnou nikdo neodešel.

Na Bojišti lítá pohoda (Obscene Extreme 2021)

Radka Bednarzová 19.07.2021

Freak festival, něco blití, naháčů a vůkolní přírody, a hlavně smrtící dávka hudby. Vděčně a s pokorou.

Fitko pod věží (Hotspot)

Veronika Mrázková 17.07.2021

Kde začít? Děsivou bouřkou, scénou v koksárenské baterii, králem diskoték nebo rovnou hlavní hvězdou Axelem Thesleffem? Ten večer měl všechno.

24 hodín (Pohoda on the Ground)

Richard Michalik 11.07.2021

Nevadí nám ani 37 stupňov a takmer žiadny tieň poskytujúci úkryt. Hlavné je, že sme na Pohode. Minulý pandemický rok niečo nemožné. Tentokrát možné len na 24 hodín.

Hradby Samoty: Prímajúci ostrov divnohudby

Lucia Banáková 05.07.2021

Desiaty ročník Hradieb Samoty pomaly, ale isto započal festivalovú sezónu.

Jiné hlasy, jiné (lázeňské) pokoje aneb Luhovaný Vincent

cyril kosak 01.07.2021

O létajících střechách, technických službách, lázeňském programu a Luhovaném Vincentovi, který nutí prožívat město jinak. Nově. O nejzajímavějších festivalu široko daleko.

Odhozené masky (Katarzia)

Michal Pařízek 25.06.2021

Katarzia křest svého Celibátu přesouvala na několikrát a bolestivě, nakonec ani ohledně finálního termínu nebylo nic jednoduché.

Pivo a zmrzlina aneb Krákor 2021

Adéla Polka 22.06.2021

Jestli je v celém okolí Brna úmorné vedro, tady je příjemný chládek, a když se člověk odpoledne zaposlouchá do potůčku, který střídmě teče za strany výčepu...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace