Články / Sloupky/Blogy

Globálne turné Jelly Belly: Deň 6/7

Globálne turné Jelly Belly: Deň 6/7

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 25.09.2014

Ostrava je zdrojom najsurreálnejších zážitkov nezlúčiteľných s realitou. Naháňanie dodávok, Nórov, mačiek, vykradnutých áut, krídiel, bankomatov, teplej vody a železiarní nemusí dávať zmysel, pretože žiadneho zmyslu niet. Ostrava je toľko podobná našej bájnej krajine, že drobné odbočky zo skutočnosti jej dodávajú silnejší pocit domova. Na návrat do oceľového srdca republiky sme sa museli dostatočne pripraviť.

Najlepšie využil deň na oddych Boris. Pred odchodom z Prahy vyzeral, akoby si rýchlo vybavil drobnú brigádu na dvanásť hodinovej nočnej smene pri dokladaní tovaru v hypermarkete.

Okrem pár platní, ktoré nám ostali, so sebou nosíme aj knihu KSC Kód/Code, dokumentárny zápis o našej krajine z počiatku dvadsiateho prvého storočia, aby ste poznali kontext nášho príbehu a zmysluplnosť spravodlivosti nášho boja. Napriek svojej total-lokálnosti oslovuje ľudí aj v iných mestách a krajinách, len v Hradci a Ostrave si ju zadovážilo 13 ľudí.

V Pláne B sme začínali pred brazílskymi metalistami Woslom, opäť sa potvrdilo, že šráci v čiernych mikinách s vlasmi po pás sú najmilší ľudia na svete, ktorí vytvárajú hudbu. Fernando nám povedal, že v jeho krajine je šesťdesiat percentná daň na hudobné nástroje aj príslušenstvo ako sú napríklad struny. Rovnaký aparát, čo sa u nás dá zadovážiť za dvetisíc eur vraj u nich stojí päť, kvoli clám a daniam. Po troch týždňoch koncertov ich čakajú štyri posledné v Európe a šesť v Rusku.

Prvý krát v Ostrave sme šli spať bližšie k polnoci ako k svitaniu. Osobný hitler Mišo zakázal nalievať alkohol, motať si cigy, brať so sebou krásne čaje spoza baru alebo opúštať miesto zhromažďovania sa pred odchodom. Poslušne sme nastúpili do dodávky a povinne sme odišli do postelí. Dnes nás čaká Ponorka v Olomouci a namiesto piatkového Brna pôjdeme do trenčianskeho Lúča vypomôcť Monikinmu Kinu a You Coco.

Info

text, foto © Jelly Belly

Jelly Belly tour:
18. 9. 2014 Topoľčany, Nástupište 1-12
19. 9. 2014 Uherské Hradiště, Mír
20. 9. 2014 Plzeň, Pohoda
21. 9. 2014 Praha, Basement
22. 9. 2014 Hradec Králové, Bio Central
23. 9. 2014 Opava, Depo
24. 9. 2014 Ostrava, Plán B
25. 9. 2014 Olomouc, Ponorka
26. 9. 2014 Lúč, Trenčín
27. 9. 2014 Kopřivnice, Mandala
28. 9. 2014 Žilina, Stanica

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #118: Nevratné zápletky

Michal Pařízek 17.11.2023

Co vás pohání po těch letech v oboru, ptali se mě na kurzu kulturní žurnalistiky předevčírem v Olomouci. Že by to byl tenhle stres? Občas bych měnil.

Hádanky z Utrechtu #4: Zase jiné, zase nejlepší

Michal Pařízek 13.11.2023

Razítkem kvality je v neděli spuštěný předprodej na další ročník – dvě třetiny celofestivalových vstupenek se vyprodalo za několik hodin. Už máte ten svůj?

Hádanky z Utrechtu #3: Reiki restart

Michal Pařízek 12.11.2023

Na oltáři Janskerku stojí čtyři kotoučové magnetofony, tolik najednou jsem jich možná nikdy neviděl. Tolik jich nemá ani Amák v Golden Hive, napadne mě okamžitě.

Hádanky z Utrechtu #2: Pouliční tanec

Michal Pařízek 11.11.2023

„Která kapela vás zaujala nejvíc?“ Anketa, kterou spouští neznámý týpek na terase TivoliVredenburg začíná být čím dál vtipnější, zeptá se asi osmi lidí...

Hádanky z Utrechtu #1: Kdo tam byl?

Michal Pařízek 10.11.2023

Kdo byl uvnitř? Otázka, která trápila první den festivalu Le Guess Who? většinu jeho návštěvníků. Groote Zaal patřil celý úvodní den projektu Anonymous.

Šejkr #117: Podzim is killing me

Michal Pařízek 03.11.2023

Některé věci jsou prostě dané, dochází mi, když se před vchodem do Hybernie potkáme s Kristofem Hahnem, spontánně se obejmeme a klábosíme, jako bysme se viděli včera.

Další text o dalším posraným městě! (Timber Timbre & co.)

Soňa Pokorná 01.11.2023

Anglický punkový básník, hudebník a performer John Cooper Clarke napsal báseň Evidently Chickentown (Evidentně zasrané město), která popisuje marnost každodenního života na předměstí.

Mezi zkouškou a představením za kasu aneb Nenechme kulturu utichnout

Magdalena Fendrychová 22.10.2023

Vizi budoucnosti, v níž stát přijde o umělecké talenty, načrtl během happeningu iniciativa Nenechme kulturu utichnout na Hlavním nádraží.

Šejkr #116: Příští stopy

Michal Pařízek 20.10.2023

Zmačkáním se zlidšťuje. Vrtá mi to hlavou čím dál víc. Že by to všechno leželo v chybách, v poškozeních?

Dada (Unsound 2023)

Zuzana Malá 10.10.2023

„Očekávejte neočekávatelné“ nebylo jen mottem setu Autechre, ale i celého festivalu, který si letos vzal za své přízvisko Dada.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace