Články / Reporty

Hell Fuck Yeah (Hockey Dad)

Hell Fuck Yeah (Hockey Dad)

Tomáš Hambálek | Články / Reporty | 12.04.2023

Pondělní koncert Hockey Dad v Rock Café na pražské Národní třídě byl zmenšenou obdobou nedávného vystoupení Dune Rats ve Futurum Music Baru. Obě jmenovaná uskupení přijela z Austrálie a přivezla s sebou instantní letní atmosféru a pogo. Bylo plno, aussie rocková scéna v Česku je stále velmi oblíbená.

Večer zahájili plzeňští Donnie Darko. Jejich devadesátkový alternativní rock s hlavní hvězdou hudebně příliš nesouvisel, ale fanouškovská spojitost byla patrná z triček zmíněných formací, které na sobě měli někteří členové. V sále to pak vypadalo jako na přehlídce merchandisingu kapel z nejmenšího kontinentu, byly tu modely Skeggs, The Chats nebo Violent Soho, ačkoliv poslední jmenovaní Evropu už dlouhé roky nenavštívili. Donnie Darko věnoval pozvolna se plnící sál solidní odezvu.

Dust jedou s Hockey Dad celé evropské tour. Ve zkratce by se jejich hudba dala přirovnat k velmi mladým Viagra Boys, kdyby jejich frontman byl King Krule. Dust měli problémy s přeřvaným zvukem a chvílemi byla znatelná jejich frustrace, dokázali ji však přetavit v bojovnou atmosféru, jež dodala jejich výkonu na intenzitě. Během závěrečného skoku frontmana do lidí už to v sále vřelo. Nepříliš známé kapele pravděpodobně vzroste v regionu Czechia poslechovost na Spotify.

Hockey Dad před startem svého setu pustili slavnou skladbu Covered in Chrome od krajanů Violent Soho. Česká angličtina se při tom mísila s australskou a publikum znalo každé slovo, nejenom ikonický výkřik „Hell Fuck Yeah“. Hockey Dad začali suverénně, jen zkraje nevynikal zpěv kytaristy Zacha Stephensona, a to byla velká škoda, později se totiž ukázalo, že přijel ve výborné formě. Návštěvníci Rock Café slyšeli tři dosud nevydané písně hojně využívající nového baskytaristu, což je stará novinka, jelikož po většinu kariéry kapela vystupovala pouze v sestavě basa a bicí. Setlistu dominoval novější materiál a na příliš kousků z debutu Boronia se nedostalo, to ale nikdo v publiku moc neřešil. Došlo na crowdsurfing, pogo a další srandy, vzhledem k výšce stropu měl nejeden surfař odřené čelo nebo záda. Mnohdy to vypadalo, že snem každého crowdsurfera je doplout do třetiny sálu ke kovové konstrukci a pověsit se na ni. Noční můra všech produkčních.

Kouzlo Hockey Dad spočívá krom hudby v jejich přístupnosti, patří totiž ke kapelám, které se baví s fanoušky i dlouho po koncertě. Sdílí zákulisní informace o ostatních australských kapelách, podělí se o pizzu a pivo z backstage. Pokoncertní část večera tak mívá atmosféru srazu vzdálených přátel.

Info

Hockey Dad (au) + Dust (au) + Donnie Darko
11. 4. 2023 Rock Café, Praha

foto © s dovolením Hockey Dad

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Existenciální tryzny pod betonem (Luchmeat Festival 2023)

Filip Peloušek, Kristina Kratochvilová 04.10.2023

Ve třech „dnech“ hlavního programu jsme se snažili spočítat poměr mezi rytmickým šoupáním podrážek o neviditelnou podlahu a kladením si nepříjemných existenciálních otázek.

Miluju tě! (Madhouse Express + Elephant Stone)

Tomáš Jančík 01.10.2023

Nejvýraznější groovy hit Something in the Sky sklidil aplaus, nadšení publika bylo vůbec nemalé.

Grindiózní dýchánek (Gutalax, Čad & co.)

Kryštof Kočtář 30.09.2023

Železobetonově tvrdé kytarové riffy, všeliké nelidské skřeky a nezbytné blast beaty… Grindiózní udýchaný dýchánek, jak má být.

Jen si tak trochu vydechnout (Berlin Atonal 2023)

Jarda Petřík 30.09.2023

Brázdím vyprahlé ulice německé metropole a vzpomínám, kdy jsem Berlín navštívil naposled. Bylo to během festivalu, samozřejmě, vlastně ani ne tak daleko od Kraftwerku...

Mezi snem a skutečností (Hakanaï)

Viktor Hanačík 29.09.2023

Byl v tom cítit předobraz lucidní cesty, mentálního kolapsu, ztráty vědomí, iluzí i přerodu identity.

V jednotě je síla (Jednota Neratov)

prof. Neutrino, Jiří Přivřel 26.09.2023

Po Soulkostele, kalvárii v Ostré a kostele svaté Kunhuty v Polomu došlo na další sakrální prostor, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Pocity podzimní i paranoidní (Xiu Xiu + BREN)

Kryštof Kočtář 25.09.2023

Teze, antiteze, syntéza? I tak by se dalo nahlížet na koncert Xiu Xiu na brněnské Flédě, na který nebyli sami.

Šejkr #114: Analogija

Michal Pařízek 22.09.2023

O to víc vrtá hlavou věta, kterou mi asi šedesátiletý prodavač odpověděl na otázku, co nějaká novější místní jména: „Já nic neznám, pro mě hudba skončila v roce 1990.“

Come On! (The Hives)

Eva Karpilovská 20.09.2023

Do setu přimíchali i starší hity a svou fantastickou, přitom ne nabubřelou show potvrdili, že patří mezi nejlepší živé kapely současnosti.

Něco na tom Fredovi je.. (Fred Again..)

Kristina Kratochvilová 20.09.2023

Dokážu si představit, že podobné přípravy na nákup lístků pravidelně probíhá u fanoušků Taylor Swift nebo Harryho Stylese. Já ji ale zažívám poprvé.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace