Články / Sloupky/Blogy

Himalayan Dalai Lama: Cesta do Groningenu

Himalayan Dalai Lama: Cesta do Groningenu

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 13.01.2017

Poslední týden jsme většinu našeho času věnovali přípravám na Eurosonic. Rozhodli jsme se dopravit do holandského Groningenu všema dostupnýma prostředkama, takže jsme vyjeli ve středu večer z Brna vlakem do Prahy, tam jsme přespali a ve čtvrtek ráno jeli autem přes Uber na letiště Václava Havla. Letěli jsme do Amsterdamu na Schiphol, odtamtud vlakem do centra a z centra autobusem do Groningenu. Když jsme přijeli pozdě večer do Artist Village, čekalo nás tady několik milých menších překvapení a jedno velký. To velký bylo, že spíme na lodi, což krásně doplnilo vlak, letadlo, auto a autobus.

Groningen je krásný město. Jedno z těch míst, který si myslíte, že existují jenom ve fantazii, filmech a v knížkách. Ta místa ale existují na naší planetě a mají obrovskou energii. Groningen je umělecký město, kde žije spousta muzikantů, producentů, režisérů, malířů, sochařů a všech dalších profesí, co si v umění umíte představit. Na umělecké fakultě Minerva, se diskutuje o tom, jak vznikl život a jak ho přenést do virtuální reality, jak nasimulovat vznik života. V ulicích potkáte lidi chodit s velkými obrazy v ruce. Na náměstích prodávají nejrůznější květiny i přesto, že je zima. Je tu víc kol než aut, musíte se neustále rozhlížet do všech směrů a hlavně je tu festival Eurosonic Noordeslag, který probíhá téměř po celém městě. Spousta klubů je perfektně zvukově i světelně vybavena, jezdí tu festivalová doprava pro umělce, je tu obrovská jídelna, kde se potkáváte s jinýma umělcema a třeba spolu posnídáte. My jsme se dnes potkali s Andrés Fouché, hudebním režisérem, který dělal klipy třeba Roosevelt, Onyx nebo Dope D.O.D. Ozval se nám, že by s námi rád spolupracoval a že je pro něj velká výzva udělat video pro instrumentální hudbu. V jedné malé kavárně na kraji centra Groningenu jsme se dohodli, že spolu ten klip uděláme, k novýmu singlu, který bychom chtěli vydat na konci dubna. Z toho máme velkou radost. Taky budeme oznamovat brzy oznamovat Tour a jedno velký světový radio o nás projevilo vážný zájem, ale zatím nemůžu víc říct. Hlavně dneska hrajem, takže zavírám mail, otevírám Ableton Live a jdu si ještě jednou projet celý live set a nastavit pořádně reverby.

Ahoj.

Info

text © Himalayan Dalai Lama

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr#100: Slova jako sekery, myšlenky jako třísky

Michal Pařízek 10.03.2023

Sedím v trnavském obýváku a poslouchám nezmasterované manifesty. Koho asi tak může sakra napadnout vyprávět události u baru Tepláreň z pohledu vraha?

Preview: Peel Slowly and See

Michal Pařízek 06.03.2023

Přehlídka vzešla z kolektivu okolo místního record storu Velvet Music Leiden, který, jak už je z názvu patrné, má blízko k The Velvet Underground.

Šejkr #99: Co všechno se může hodit?

Michal Pařízek 24.02.2023

Cítíme se osaměle, protože příliš plánujeme? Protože se nedokážeme uvolnit a udělat něco živelného, nepředvídaného?

Šejkr #98: Příliš povyku pro... nic?

Michal Pařízek 10.02.2023

„I nic se musí umět,“ píše v parádním komentáři na serveru Aktuálně David Klimeš a nedá se s ním než souhlasit.

Šejkr #97: „It's in the wind, whatever it is…“

Michal Pařízek 27.01.2023

Tak je to zase tady. Další Šejkr, další volební víkend. Už si pomalu začínám zvykat, naštěstí to je na nějakou dobu naposledy.

Šejkr #96: New world wide?

Michal Pařízek 13.01.2023

Volební období přinášejí jisté leitmotivy, například skutečnost, že se mě známí dobří i letmí až příliš často ptají, koho budu volit.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 05.01.2023

Vyhlašujeme vítěze i celkové pořadí letošního hlasování!

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 04.01.2023

Stříbrnou medaili uděluje měsíční posádka rapu.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 03.01.2023

Třetí příčka patří slovenským emo empatikům a londýnským Black Country, New Road.

Desky roku 2022 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 02.01.2023

Čtvrtá příčka patří debutu brněnské skupiny i bočnímu projektu členů Radiohead.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace