Články / Sloupky/Blogy

Himalayan Dalai Lama: Cesta do Groningenu

Himalayan Dalai Lama: Cesta do Groningenu

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 13.01.2017

Poslední týden jsme většinu našeho času věnovali přípravám na Eurosonic. Rozhodli jsme se dopravit do holandského Groningenu všema dostupnýma prostředkama, takže jsme vyjeli ve středu večer z Brna vlakem do Prahy, tam jsme přespali a ve čtvrtek ráno jeli autem přes Uber na letiště Václava Havla. Letěli jsme do Amsterdamu na Schiphol, odtamtud vlakem do centra a z centra autobusem do Groningenu. Když jsme přijeli pozdě večer do Artist Village, čekalo nás tady několik milých menších překvapení a jedno velký. To velký bylo, že spíme na lodi, což krásně doplnilo vlak, letadlo, auto a autobus.

Groningen je krásný město. Jedno z těch míst, který si myslíte, že existují jenom ve fantazii, filmech a v knížkách. Ta místa ale existují na naší planetě a mají obrovskou energii. Groningen je umělecký město, kde žije spousta muzikantů, producentů, režisérů, malířů, sochařů a všech dalších profesí, co si v umění umíte představit. Na umělecké fakultě Minerva, se diskutuje o tom, jak vznikl život a jak ho přenést do virtuální reality, jak nasimulovat vznik života. V ulicích potkáte lidi chodit s velkými obrazy v ruce. Na náměstích prodávají nejrůznější květiny i přesto, že je zima. Je tu víc kol než aut, musíte se neustále rozhlížet do všech směrů a hlavně je tu festival Eurosonic Noordeslag, který probíhá téměř po celém městě. Spousta klubů je perfektně zvukově i světelně vybavena, jezdí tu festivalová doprava pro umělce, je tu obrovská jídelna, kde se potkáváte s jinýma umělcema a třeba spolu posnídáte. My jsme se dnes potkali s Andrés Fouché, hudebním režisérem, který dělal klipy třeba Roosevelt, Onyx nebo Dope D.O.D. Ozval se nám, že by s námi rád spolupracoval a že je pro něj velká výzva udělat video pro instrumentální hudbu. V jedné malé kavárně na kraji centra Groningenu jsme se dohodli, že spolu ten klip uděláme, k novýmu singlu, který bychom chtěli vydat na konci dubna. Z toho máme velkou radost. Taky budeme oznamovat brzy oznamovat Tour a jedno velký světový radio o nás projevilo vážný zájem, ale zatím nemůžu víc říct. Hlavně dneska hrajem, takže zavírám mail, otevírám Ableton Live a jdu si ještě jednou projet celý live set a nastavit pořádně reverby.

Ahoj.

Info

text © Himalayan Dalai Lama

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.

Šejkr na doma: Ambulance horkých nápojů

Michal Pařízek 27.04.2020

Chybí mi kavárny. Možná víc než co jiného. Chybí mi jejich atmosféra, podivným způsobem kombinující ruch a klid, stejně jako možnost ji sdílet.

Sám doma #2: O křehkých lidech

cyril kosak 26.04.2020

Trocha mizantropie nikoho nezabije aneb o víře v dobrého člověka v časech nejen pandemických.

Šejkr na doma: Nedělní kino

Michal Pařízek 26.04.2020

Dnes to trochu odlehčíme filmovými tipy. Máme neděli a lenošení u obrazovky se prostě nabízí.

Šejkr na doma: „Now here's a little story, I've got to tell...“

Michal Pařízek 25.04.2020

Bylo to 23. února roku 1995. Polovina devadesátých let nebylo moje úplně nejlepší období, moc jsem toho nedělal a to, co jsem dělal, mě moc nebavilo.