Články / Sloupky/Blogy

Himalayan Dalai Lama: Cesta do Groningenu

Himalayan Dalai Lama: Cesta do Groningenu

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 13.01.2017

Poslední týden jsme většinu našeho času věnovali přípravám na Eurosonic. Rozhodli jsme se dopravit do holandského Groningenu všema dostupnýma prostředkama, takže jsme vyjeli ve středu večer z Brna vlakem do Prahy, tam jsme přespali a ve čtvrtek ráno jeli autem přes Uber na letiště Václava Havla. Letěli jsme do Amsterdamu na Schiphol, odtamtud vlakem do centra a z centra autobusem do Groningenu. Když jsme přijeli pozdě večer do Artist Village, čekalo nás tady několik milých menších překvapení a jedno velký. To velký bylo, že spíme na lodi, což krásně doplnilo vlak, letadlo, auto a autobus.

Groningen je krásný město. Jedno z těch míst, který si myslíte, že existují jenom ve fantazii, filmech a v knížkách. Ta místa ale existují na naší planetě a mají obrovskou energii. Groningen je umělecký město, kde žije spousta muzikantů, producentů, režisérů, malířů, sochařů a všech dalších profesí, co si v umění umíte představit. Na umělecké fakultě Minerva, se diskutuje o tom, jak vznikl život a jak ho přenést do virtuální reality, jak nasimulovat vznik života. V ulicích potkáte lidi chodit s velkými obrazy v ruce. Na náměstích prodávají nejrůznější květiny i přesto, že je zima. Je tu víc kol než aut, musíte se neustále rozhlížet do všech směrů a hlavně je tu festival Eurosonic Noordeslag, který probíhá téměř po celém městě. Spousta klubů je perfektně zvukově i světelně vybavena, jezdí tu festivalová doprava pro umělce, je tu obrovská jídelna, kde se potkáváte s jinýma umělcema a třeba spolu posnídáte. My jsme se dnes potkali s Andrés Fouché, hudebním režisérem, který dělal klipy třeba Roosevelt, Onyx nebo Dope D.O.D. Ozval se nám, že by s námi rád spolupracoval a že je pro něj velká výzva udělat video pro instrumentální hudbu. V jedné malé kavárně na kraji centra Groningenu jsme se dohodli, že spolu ten klip uděláme, k novýmu singlu, který bychom chtěli vydat na konci dubna. Z toho máme velkou radost. Taky budeme oznamovat brzy oznamovat Tour a jedno velký světový radio o nás projevilo vážný zájem, ale zatím nemůžu víc říct. Hlavně dneska hrajem, takže zavírám mail, otevírám Ableton Live a jdu si ještě jednou projet celý live set a nastavit pořádně reverby.

Ahoj.

Info

text © Himalayan Dalai Lama

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.