Články / Sloupky/Blogy

Hip Hop Kemp 2016: Teaser II.

Hip Hop Kemp 2016: Teaser II.

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 12.08.2016

Patnáctý ročník Hip Hop Kempu se blíží s nevyhnutelnou jistotou astronomických stálic. Pojedenácté na hradeckém letišti v sestavě s osvědčenými velikány i čerstvou krví. Třetí týden v srpnu je v diářích zarezervovaný dlouho dopředu a tak je ten správný čas na pár tipů a slov a o tom, co se chystá.

Lze si představit větší klasiku než duo Method Man & Redman? Těžko. Pokolikáté vlastně budu mít čest? Každý sólově zhruba třikrát a nyní potřetí i dohromady? Dvoumetrová písmena naházená do davu na pražském výstavišti, skoky z konstrukce pódia přes třímetrovou propast daleko do lidí několik let zpátky nebo suverénní eskamotér Redman a jeho stage dive z balkonu v malé Lucerně. Jen stručný výčet nejsilnějších vzpomínek. Zapřísáhnul jsem se, že mě neustále rotace osvědčených klasik začíná opravdu štvát. Ale měkne mi mozek. How High 2 je zatím asi v nedohlednu, ale na tyhle věčně odpálený parťáky už se zase těším.


Loni Yelawolf, letos Machine Gun Kelly. Dramaturgicky přesná show plná efektních triků, která mě při pražské návštěvě zoufale nebavila. Ale vypadalo, že ve vyprodaném Foru Karlín jsem s tímhle názorem zůstal osamocen. Davová odezva byla více než pozitivní. Tip pro mladší ročníky. Ty se budou tetelit štěstím.


Zpráva o nečekané smrti Seana Price zasáhla rapové fans jako facka navlhčenou rukou nevybíravého osudu. Sean byl svéráz plný nevyzpytatelných reakcí, chytrých rýmů, úderného humoru a jedinečné flow s intenzitou hydraulického kladiva. Tragická událost, ale ukázala i svou přivrácenou tvář, když se v rapové komunitě podařila vybrat podstatná částka pro dočasné zajištění manželky s dětmi. „Brokest rapper you know“ kromě rodiny zanechal taky sbírku výborných alb a otisk nekompromisního cítění školeného v první polovině kariéry tím nejhrubším drogovým podzemím. Vzpomínková sestava jeho kolegů už obráží svět s tribute show. Milé gesto, u nějž nezbývá než ocenit, že se jej dočkají i čeští fanoušci. A budou jako jedna rodina. Pospolitost se neztrácí. V rámci A Special Sean Price Tribute vystoupí Boot Camp Clik Feat: Buckshot, Smif N Wessun, Rock Of Heltah Skeltah And Top Dog From OGC.


Masta Ace, chodící inventář hradeckého Kempu. Desce A Long Hot Summer už je sice dvanáct let, ale horké dny v rozpáleném městě si bez ní dokážu představit jen těžko. Ani diagnóza roztroušené sklerózy nebrání New Yorské ikoně v tom, aby dál obrážela svět na nekonečných štacích. Letos po delší odmlce s novou deskou. Všichni víme, co čekat, ale stejně se vidíme před stageí.


DJ Spinna a DJ Nu-Mark nebudou hrát spolu a ani nemají být hlavními lákadly letošního Kempu. Proč je tedy řadit mezi očekávaná jména? Oba dva nejsou ani tak DJi jako chodícím manifestacemi hip-hopu. DJ Spinna se přes zlaté roky a období labelu Rawkus prokousal až do současnosti a je z něj nestárnoucí šedá eminence a kulturní ikona. DJ Nu-Mark je to samé v bleděmodrém jen místo New Yorku jsou jeho domovem rozpálené kalifornské pláže. Domovskou kapelou jsou Jurrasic 5, ale jako producent má prsty skoro ve všem, co se mihne kolem veteránů ze západního pobřeží.


Raz Fresco, další nová krev na seznamu. Stačilo málo a neomylně po něm sáhli u Duck Down records, kam si neznámé tváře jen tak neupisují a drží rodinný charakter labelu. Loni se ve vší parádě ukázal Dillon Cooper, letos podobné vystoupení plné energie a nekompromisnosti očekávám od mladého Kanaďana. Zatím se počty zhlédnutí (přes ubývající výpovědní hodnotu) nepřehoupli přes pár desítek tisíc. Za rok se budeme bavit o jiných číslech. Kdo nevěří, ať tam běží.


Info

Hip Hop Kemp 2016
18. - 20. 8. 2016
letiště, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1455715421425023
www.facebook.com/hiphopkemp
www.hiphopkemp.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace