Články / Sloupky/Blogy

Hip Hop Kemp 2016: Teaser II.

Hip Hop Kemp 2016: Teaser II.

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 12.08.2016

Patnáctý ročník Hip Hop Kempu se blíží s nevyhnutelnou jistotou astronomických stálic. Pojedenácté na hradeckém letišti v sestavě s osvědčenými velikány i čerstvou krví. Třetí týden v srpnu je v diářích zarezervovaný dlouho dopředu a tak je ten správný čas na pár tipů a slov a o tom, co se chystá.

Lze si představit větší klasiku než duo Method Man & Redman? Těžko. Pokolikáté vlastně budu mít čest? Každý sólově zhruba třikrát a nyní potřetí i dohromady? Dvoumetrová písmena naházená do davu na pražském výstavišti, skoky z konstrukce pódia přes třímetrovou propast daleko do lidí několik let zpátky nebo suverénní eskamotér Redman a jeho stage dive z balkonu v malé Lucerně. Jen stručný výčet nejsilnějších vzpomínek. Zapřísáhnul jsem se, že mě neustále rotace osvědčených klasik začíná opravdu štvát. Ale měkne mi mozek. How High 2 je zatím asi v nedohlednu, ale na tyhle věčně odpálený parťáky už se zase těším.


Loni Yelawolf, letos Machine Gun Kelly. Dramaturgicky přesná show plná efektních triků, která mě při pražské návštěvě zoufale nebavila. Ale vypadalo, že ve vyprodaném Foru Karlín jsem s tímhle názorem zůstal osamocen. Davová odezva byla více než pozitivní. Tip pro mladší ročníky. Ty se budou tetelit štěstím.


Zpráva o nečekané smrti Seana Price zasáhla rapové fans jako facka navlhčenou rukou nevybíravého osudu. Sean byl svéráz plný nevyzpytatelných reakcí, chytrých rýmů, úderného humoru a jedinečné flow s intenzitou hydraulického kladiva. Tragická událost, ale ukázala i svou přivrácenou tvář, když se v rapové komunitě podařila vybrat podstatná částka pro dočasné zajištění manželky s dětmi. „Brokest rapper you know“ kromě rodiny zanechal taky sbírku výborných alb a otisk nekompromisního cítění školeného v první polovině kariéry tím nejhrubším drogovým podzemím. Vzpomínková sestava jeho kolegů už obráží svět s tribute show. Milé gesto, u nějž nezbývá než ocenit, že se jej dočkají i čeští fanoušci. A budou jako jedna rodina. Pospolitost se neztrácí. V rámci A Special Sean Price Tribute vystoupí Boot Camp Clik Feat: Buckshot, Smif N Wessun, Rock Of Heltah Skeltah And Top Dog From OGC.


Masta Ace, chodící inventář hradeckého Kempu. Desce A Long Hot Summer už je sice dvanáct let, ale horké dny v rozpáleném městě si bez ní dokážu představit jen těžko. Ani diagnóza roztroušené sklerózy nebrání New Yorské ikoně v tom, aby dál obrážela svět na nekonečných štacích. Letos po delší odmlce s novou deskou. Všichni víme, co čekat, ale stejně se vidíme před stageí.


DJ Spinna a DJ Nu-Mark nebudou hrát spolu a ani nemají být hlavními lákadly letošního Kempu. Proč je tedy řadit mezi očekávaná jména? Oba dva nejsou ani tak DJi jako chodícím manifestacemi hip-hopu. DJ Spinna se přes zlaté roky a období labelu Rawkus prokousal až do současnosti a je z něj nestárnoucí šedá eminence a kulturní ikona. DJ Nu-Mark je to samé v bleděmodrém jen místo New Yorku jsou jeho domovem rozpálené kalifornské pláže. Domovskou kapelou jsou Jurrasic 5, ale jako producent má prsty skoro ve všem, co se mihne kolem veteránů ze západního pobřeží.


Raz Fresco, další nová krev na seznamu. Stačilo málo a neomylně po něm sáhli u Duck Down records, kam si neznámé tváře jen tak neupisují a drží rodinný charakter labelu. Loni se ve vší parádě ukázal Dillon Cooper, letos podobné vystoupení plné energie a nekompromisnosti očekávám od mladého Kanaďana. Zatím se počty zhlédnutí (přes ubývající výpovědní hodnotu) nepřehoupli přes pár desítek tisíc. Za rok se budeme bavit o jiných číslech. Kdo nevěří, ať tam běží.


Info

Hip Hop Kemp 2016
18. - 20. 8. 2016
letiště, Hradec Králové

www.facebook.com/events/1455715421425023
www.facebook.com/hiphopkemp
www.hiphopkemp.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr na doma: Receptory na pochodu

Michal Pařízek 03.04.2020

O třetím oku, mimořádných zážitcích nejen Stanislava Grofa i Marvinu Gayeovi. Hrabe nám, nehrabe?

Hudební vaření na doma: Techno

Sabina Coufalová 03.04.2020

Hluboké óm zajisté pozitivně rozvibruje mysl, ale srdce touží po rovném beatu, praskání synťáků a tucání ve smyčkách. A hlavně tanci, který nemá pravidla ani hranice.

Full Moon 10: Editorské tipy Maxima Horovice

redakce 02.04.2020

Deset let časopisu je dlouhá doba, za kterou vzniklo vážně obrovské množství textů. Aby nezapadly, připomínáme u příležitosti narozenin ty, které nějak utkvěly našim editorům. První Maximův výběr, poslužte si.

Šejkr na doma: Seattle rulez!

Michal Pařízek 02.04.2020

Sub Pop oslavuje třicet dva let na scéně masivní slevou, která běží od včerejška do poloviny dubna a v jejich katalogu je toho na výběr opravdu spousta.

Art Side of the Moon (na doma): Kreativní tenzi ani virus neochromí (II.)

Petra Juráčková 02.04.2020

Posledně jsem představila některé zahraniční galerie a muzea, které umožňují virtuální náhled do svých sbírek či expozičních prostorů. A tady pár tipů na domácí nabídku.

Full Moon 10: Frontstage #25

apx 01.04.2020

Apaččin editorial v k Full Moonu #25. Dáváme k přečtení online v rámci Maximova editorského výběru toho nejzábavnějšího za deset let časopisu.

Šejkr na doma: Sami v kině

Michal Pařízek 01.04.2020

Já jsem trochu asociál, takže zatím dobrý,“ píše mi kamarádka a rozhodně není sama. Čím dál častěji mě ale napadá, co tohle sociální vytržení s lidmi udělá...

Anime na doma: Čarodějka Kiki, sousedé Jamadovi i tanuki

Karel Veselý 01.04.2020

Nejvyšší level zasvěcení je zhlédnutí všech krátkometrážních filmů promítaných exkluzivně v Muzeu Ghibli v tokijské čtvrti Mitaka.

Šejkr na doma: Nepříjemný doušek?

Michal Pařízek 31.03.2020

Dubnové číslo v tiskárně, co dále? Teaser na květnové číslo, pan Metnar i Bitches Brew.

Na doma: Krása v opakování

Aneta Kohoutová 31.03.2020

Na internetu probíhá hluboká těžba lidského potenciálu, ale mně se zrovna chce prostě jenom být.