Články / Sloupky/Blogy

Hlody z Pohody #1

Hlody z Pohody #1

Adam Vrána | Články / Sloupky/Blogy | 10.07.2015

Jeden by řekl, že po absolvování letošní královéhradecko-plzeňské přehlídky hudebního ignorantství budou festivaly za trest. Je ale dobře vědět, že hlad po individuálním přístupu a nedělání věcí „for people“ si Pohoda umí zachovat. Pořád je tu pro kultivaci hudby, zábavy a jo, z jisté části i festivalové gastronomie. Stačí letmý pohled ke zjištění, že langošů a bramboráků je tu menšina, takže to dává smysl.

Pohoda vás naučí sžít se s desítkami tisíc cizích lidí a zopakujete si díky ní lekci dobou vymýcené vlastnosti-empatie. Jako v nouzi poznáte přítele a životního partnera, tak i na fesťáku zjistíte, že užít si čtyři dny na vzduchu a nekazit si je pitomými hádkami o tom, jestli si píchnete stan na místo, které jste si vyhlédli, anebo o 25 centimetrů dál, s trochou respektu k ostatním, až tak nebolí. Nepotřebujete kazatelskou masáž od pořadatelů ani sluníčkové tweety, kterými se otráveně probíráte po prohýřené noci, zatímco vám kamarád nad ranní klobásou rekapituluje včerejšek a předstírá, že si z něj až tolik nepamatuje, přičemž realita je opačná. Doplníte šťávu kouskem čerstvého pečiva nebo ovocným freshem a rázem vám dochází, že jste se na (P)pohodové vlně octili tak nějak samovolně. A místo věcí, co byly špatně, vám najednou začne v hlavě vyskakovat seznam toho, za co jste vděční:

… že se povedlo vyjet a utéct ze stereotypu, co vám tak lezl na mozek,
… že nad trenčínským letištěm mraky každých pět minut mění uskupení a tvar a že je skvělý to pozorovat,
… že jejich barva dokáže večer z temně načernalé vmžiku přeskočit v romanticky načervenalou,
… že většinu zážitků sdílíte s publikem, co bez přetvářky přijelo hlavně za muzikou,
… že v případě Manu Chaa zvítězil nad zvědavostí prvoplánový hejt a že jste si díky tomu udělali čas na jídlo a ochutnali naprosto boží, kulervoucí falafel…
… a že (a to je nejlepší) se zítra pojede nanovo.

Info

Bažant Pohoda Festival 2015
09. - 11.07.2015 14:00
letiště, Trenčín
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Čavalenky – Čekáreň

redakce 09.02.2021

Jakubu Šímovi odvyprávěl rapper Čavalenky v rozhovoru pro tištěný Full Moon povídku v záhoráckém dialektu. Přinášíme plné znění.

Šejkr #47: La cumbia del pichamán

Michal Pařízek 05.02.2021

Mezinárodní den coververzí. Taková blbost. Nejdříve jsem se tomu dost dlouho smál, pak o tom další tři týdny přemýšlel a posledních pár dní neposlouchám nic jinýho.

Eurosonic Noorderslag 2021: To nejlepší

redakce 19.01.2021

Rozpětí tradičně vděčné a široké, nechybí známější jména jako Alyona Alyona nebo Katy J Pearson, konžský rapper se švýcarskými beaty, belgický shoegaze či skotská dudačka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace