Články / Sloupky/Blogy

Hlody z Pohody #2

Hlody z Pohody #2

Adam Vrána | Články / Sloupky/Blogy | 11.07.2015

Nad všechna pochvalná adjektiva Slováci stavějí výraz „po piči“. Pro Čechy je hodně diskutabilní, anžto často nechápou jeho význam a nejspíš jim evokuje označení, co ve školáckých letech používali na adresu neoblíbené družinářky nebo životem zdeptané bezzubé uklízečky. „Kamo, tento hot-dog je vážně po piči.“ Čech, co vyrostl mezi Slováky a tuhle větu zachytil při zbožném obdivování nekonečného množství CDček ve stánku s merchem, dokonale chápe. Většina jeho krajanů ale bude marně hledat souvislost mezi voňavým debrecínským párkem, trčícím z křupavého ogrilovaného rohlíku, a výrazem, co obsahuje drsnější označení dámského přirození, aniž by přitom myšlenkami zabrousili ke Kamasutře nebo rovnou k pornu. A teď co si představit, když zaslechnete, kterak plešatý čtyřicátník s plnovousem do telefonu huláká: „Ty kokos, som na Heymoonshaker a sú totálně po piči.“ „Jako že nestojej za nic? Ses po****, kámo?“ ptá se pohledem pár lidí kolem, zatímco v tanečném domu Nay praská podlaha.

Na otázku významu bez průtahu odpovídá Attila, Bič Boží v hejtu #436 z 1000 věcí, co mě serou – dost možná o tom padla řeč i při jejich návštěvě Pohody. Spousta čerstvě poučených Čechů jednoduše musí obdivovat důraz a schopnost vystihnout nejdokonalejší páteční momenty pomocí zvučného sousloví. Pins, Blixa Bargeld, Beardyman, Keith Morris a Samosa – po piči. Heymoonshaker a Fish&Chips – popiči2, řekl bych. Snad se stupňování ujme. Mělo by.

Info

Bažant Pohoda Festival 2015
09. - 11.07.2015
letiště, Trenčín
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Čavalenky – Čekáreň

redakce 09.02.2021

Jakubu Šímovi odvyprávěl rapper Čavalenky v rozhovoru pro tištěný Full Moon povídku v záhoráckém dialektu. Přinášíme plné znění.

Šejkr #47: La cumbia del pichamán

Michal Pařízek 05.02.2021

Mezinárodní den coververzí. Taková blbost. Nejdříve jsem se tomu dost dlouho smál, pak o tom další tři týdny přemýšlel a posledních pár dní neposlouchám nic jinýho.

Eurosonic Noorderslag 2021: To nejlepší

redakce 19.01.2021

Rozpětí tradičně vděčné a široké, nechybí známější jména jako Alyona Alyona nebo Katy J Pearson, konžský rapper se švýcarskými beaty, belgický shoegaze či skotská dudačka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace