Články / Sloupky/Blogy

Hlody z Pohody #3

Hlody z Pohody #3

Adam Vrána | Články / Sloupky/Blogy | 12.07.2015

Cílová čára. Příslib sprchy, vlastního záchoda i postele leží na dosah a s každým metrem blíž k domovu vábí čím dál silněji. Cosi vás ale brzdí. Jako byste se někde zahákli tílkem, a i když vás na to kámoš upozornil a píchnul vám, pořád máte pocit, že s sebou táhnete něco navíc. Snad stesk, možná touhu po dalších dobrodružstvích, jak s oblibou říkával Foglar. Víte, že v krátkém horizontu opět něco přijde a těšíte se na to, stejně jako máte tendenci se ptát sami sebe, jestli na vás festivaly po těch letech přece jen nejsou moc.

Ta dvojakost je zákeřná překážka. Překonává se tak těžce, až se dostavuje pocit, jestli vůbec jde zdolat. Jakékoliv očekávání umí zahalit do poloprůhledného rubáše, co skrývá úplnou identitu budoucnosti, jako i na Björk máte tendenci nahlížet jako na atraktivní ženskou, ale chybí vám jistota, protože obličej schovává za maskou. Dokonce i verdikty jsou věc dvojaká – názor může být určující a stejně tak úplně mimo mísu většinového pohledu. To je super… a zároveň nemusí být. Že někdo při Young Fathers brečel, někdo spal a že to můžeme probrat skrz naskrz ještě není zárukou smysluplnosti. Když zápasu hudebních fandů dělá rozhodčího vzájemný respekt, hřiště se dá snadno zaměnit za studnici nápadů a podnětů, co vašemu mozku nedají spát. Dostat se ovšem do křížku se „znalcem“ často znamená odpravit šedou kúru bez nároku na spravedlivý soud. Co je lepší? Ať už si odpovíte jakkoliv, za každoroční nastolování téhle otázky patří Pohodě sakra velký dík.

P.S. Gumy se dají koupit nové, což se o spoustě jiných věcí říct nedá. A úmysl škodit se beztak jednou vrátí. Takže dobrý, hm?

Info

Bažant Pohoda Festival 2015
09. - 11.07.2015
letiště, Trenčín
www.pohodafestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Čavalenky – Čekáreň

redakce 09.02.2021

Jakubu Šímovi odvyprávěl rapper Čavalenky v rozhovoru pro tištěný Full Moon povídku v záhoráckém dialektu. Přinášíme plné znění.

Šejkr #47: La cumbia del pichamán

Michal Pařízek 05.02.2021

Mezinárodní den coververzí. Taková blbost. Nejdříve jsem se tomu dost dlouho smál, pak o tom další tři týdny přemýšlel a posledních pár dní neposlouchám nic jinýho.

Eurosonic Noorderslag 2021: To nejlepší

redakce 19.01.2021

Rozpětí tradičně vděčné a široké, nechybí známější jména jako Alyona Alyona nebo Katy J Pearson, konžský rapper se švýcarskými beaty, belgický shoegaze či skotská dudačka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace