Články / Offtopic / / Z nádraží

Hurá do školy aneb babí léto s panem Gogem

Hurá do školy aneb babí léto s panem Gogem

Zdeněk Malinský | Články / Offtopic / / Z nádraží | 15.09.2014

Hurá do školy? Hrozné slovní spojení. Neznám nikoho, kdo by se do školy těšil, leda že musel doma manuálně „otročit”. Šok z podovolenkového a poprázdninového hektického tempa pojďme zklidnit do galerií.

Najděte si dvě hodinky času a v klidu a míru si užijte výstavu děl Bohuslava Reynka, která 20. září ve Valdštejnské jízdárně končí. Doporučení: lupu s sebou nebo si kupte za mrzký peníz v pokladně, jinak si vykoukáte oči.

Trochu nedávného retra - kousek za hranicemi (v bývalé NDR) můžete cestou z nákupů zajít ve městě Johanngeorgenstadt na výstavu umění z dob NDR Züruck vor Ort! ze sbírky firmy Wismut.


Na co zajít u nás? V Praze Skleněné peklo - požár Veletržního paláce 14. - 15. 8. 1974 ve Veletržním paláci (do 28. 9.), JaeEun Choi: Dům, který se nepřetržitě pohybuje v kruhu v Klášteře sv. Anežky České (do 21. 9.). Z nabídky Galerie hlavního města Prahy je asi nejzajímavější Josef Váchal: Magie hledání (17. 9. - 4. 1. 2015) v Domě U Kamenného zvonu. Galerie Jiřího Frágnera připravuje výstavy dvě: Vnímání prostoru | Ivan Koleček (12. 9. - 12. 10.) a Punk v české architektuře (15.10. - 30.11.). Herec Hlinomaz nebyl jen pan Gogo, ale i skvělý malíř. Představí nám ho Europeanart na Senovážném náměstí, kde si do 30. září můžete prohlédnout výstavu Josef Hlinomaz: Elektrifikace vesmíru.

A do regionů. Muzeum Karlovy Vary hostí do 28. září sochy Olbrama Zoubka, Liberec se pyšní novým technickým muzeem. Vzniklo úpravou pavilonu G na výstavišti. V dalším zdejším muzeu - Severočeském - můžete do 28. září obdivovat záchody a jinou sanitární keramiku z doby od počátku 19. až do poloviny 20. století. Nová městská galerie ve Vysokém Mýtě bude hostit od 19. září do 11. ledna 2015 sochy zakladatele českého novodobého sochařství Josefa Václava Myslbeka (sv.Václav na Václaváku).

Na Kladně do 2. listopadu výstava Příběh paneláku ve Středočeském kraji. Exteriérová výstava je věnována historii a současnosti kladenských panelových sídlišť Sítná, Rozdělov a Kročehlavy, sídlištím Březové Hory v Příbrami a U Tylova divadla v Kutné Hoře a přestavbě centra v Mladé Boleslavi. Zahajuje putovní výstavní cyklus věnovaný vybraným panelovým sídlištím v jednotlivých krajích České republiky.

I pro pecivály s připojením na internet tu něco mám: na webu Fabriky.cz eviduje autor Martin Wonka krásu starých průmyslových staveb. A na adrese www.ceadata.eu je olomouckými kurátory vytvořená databáze výtvarného umění a umělců druhé poloviny 20. století v zemích tzv. Visegrádské čtyřky.

Do 22. září probíhá festival Dvořákova Praha a do pětadvacátého probíhá každý čtvrtek večer v bazilice sv. Jakuba na Starém městě pražském už od srpna 19. ročník Mezinárodního varhanního festivalu - letos vzpomíná Jiřího Reinberga. A jazzověji zaměření určitě nesmí chybět 20. září na koncertu nestárnoucího Tonyho Bennetta.

17. - 21. 9. Fresh film fest - mezinárodní festival debutů a studentských filmů. Taky 1. ročník „romského” filmového festivalu Čačikano (26.-27.9.) v kině Světozor. A pro milovníky filmové hudby: 24.-26.9. v Rudolfinu a kině Atlas Film Music Prague.

Raději fotky? Zajděte do Karolina na výstavu World Press Photo 2014 (do 15.10.) A to je vše. Příště se více podíváme na knížky a divadlo.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Opuštěné nádraží: karafiáty a samet

Zdeněk Malinský 24.08.2019

Geometrie posvátného prostoru, umění a revoluce v Portugalsku a Československu i výstava pro metalisty Art-Brut-All.

Opuštěné nádraží: pozdrav z chátrajícího hotelu

Zdeněk Malinský 21.07.2019

Nejen kulturou živ je člověk. Potravu pro chuťové pohárky, žaludek, oči, uši i duši najdete na 11. ročníku Čajomírfestu.

Opuštěné nádraží: únorově v březnu

Zdeněk Malinský 16.03.2019

Pozdně únorové vydání věnuje přednosta divadlu. Všechna představení viděl, vše se dá doporučit nebo alespoň vzít do úvahy.

Opuštěné nádraží: fotky, mráz a slevy

Zdeněk Malinský 26.01.2019

Gisèle Freund a Timm Rautert v pražském Domě fotografie v Revoluční ulici, novoroční slevvy na kulturu a další doporučení.

Opuštěné nádraží: svátky, uhlí a pára

Zdeněk Malinský 23.12.2018

Jeden rychlý pozdrav z momentálně zachumeleného nádraží. V rozhlasu praská, výstavy, divadlo, občas knihy, film, architektura.

Opuštěné nádraží: novoroční výhledy

Zdeněk Malinský 14.01.2018

Přednosta nerekapituluje, rozhlíží se do budoucna. Výstavy, galerie, Vladimír Renčín, Sedmičky Josefa Lady v Tenčícím domě a spoustu dalších...

Opuštěné nádraží: podzimní last minute

Zdeněk Malinský 21.10.2017

Vydejte se ještě asi 150 m opačným směrem na Betlémské náměstí do Galerie Jaroslava Fragnera na výstavu Zaha Hadid Architects: Unbuilt...

Opuštěné nádraží: srpnové toulky

Zdeněk Malinský 19.08.2017

Na Kampě se určitě zajděte podívat na výstavu dámských bot Manolo Blahnika (znáte ze seriálu Sex ve městě) a na Werichovu vilu v sousedství.

Opuštěné nádraží: březnové a divadelní

Zdeněk Malinský 12.03.2017

Počátek veškeré lásky, Karel Kryl a jeho příběh a písničky zpívané v němčině. Tlustý přednosta testuje divadelní tipy na vlastním těle.

Opuštěné nádraží: veskrze novoroční

Zdeněk Malinský 15.01.2017

Po Novém roce se vždy zvýší frekvence reklam na prostředky na hubnutí, proti kouření a vše kolem sport a fitness. Opuštěné nádraží novoročně.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace