Články / Recenze

Industriální spojení: hluk a Země (Season of the Dog)

Industriální spojení: hluk a Země (Season of the Dog)

Honza Štelcík | Články / Recenze | 16.11.2015

Týhle desce se úplně jednoduše porozumět nedá. Pokud nejste parta magorů milujících d.i.y., punk, noise a přírodu. Bezpochyby šílenci a je jasný, odkud vítr vane. Tři jména a jejich záliba v úchylárnách, hlodající červi v našem černym svědomí vykořisťování Matky Přírody. Dámy a bastardi, v rámci Mezinárodního dne zvířat vyšel kolaborační desetipalec Amps for Christ / NBDY / Rehgrafsivart - Season of the Dog. Jubilejní desátý zářez Dog Bless You Records od jejich vzniku v roce 2012. Nemůžu uvěřit, že je to už tak dlouho.

"Come into the forrest. Come dance by the fire with four legged friends. The dancing begins. Behind the curtain of space and time."

A ne, týhle desce nerozumim a ani nemůžu. Nikdo nemůže. Fúze brutálního industriálu v kombinaci s non plus ultra hipízárnou. Henry Barnes (Man Is the Bastard), Travis Fargher (Bastard Noise) a Mr. Nobody. Strůjci zla a hluku. Čtyři tracky ročního období. Winter, Summer, Fall, Spring - za zvuků včel, letních bouřek, větru a déště, v kombinaci s trogotronikem. Neuchopitelná jazda. Nikdy jsem si nedokázal představit, že bych tuhle hudbu mohl mít rád, ale pak jsem zahořel láskou jako Mr. Dogbody k nahrávkám Men´s Recovery Project. Příště bych si klidně zase dal víc tereminu.

Jinak se o týhle desce víc napsat nedá a ano - tohle je laciná reklama lacinejch zvuků, který si nahraješ v lese a v obýváku. 108 vylisovaných kusů (nevim, co to má společnýho s krišňáckym metalem) intenzivního cikádskýho chaosu. Jako vždy celý artefakt vypadá krásně. V Čechách to není kool a ani nebude. Většina nákladu jde na export do světa, Japonsko, USA, Německo, Indočína. Schválně jsem u vydavatele zjišťoval, kolik kusů odešlo do Brna. Ani jeden, přátelé. Dvě písně, hehe, jsou k poslechu tady. Jseš pomalej, kámo, je vyprodáno. Ale zkus navštívit release party Pod Lampou na baru, možná se někdo slituje. Můj nejoblíbenější opus je Léto. Co už není zas tak zábavný, je čtení ve vnitřní příloze. Nepovedli jsme se, kluci. Vůbec.

"Leave your windows up and air conditioning on while you sit in your car and text spewing poison."

Info

Amps for Christ / NBDY / Rehgrafsivart – Season of the Dog (Dog Bless You Records, 2015)
www.mrnbdy.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hiphopový blockbuster Tylera, the Creatora

Martin Šmíd 16.09.2021

Na červený koberec Grammy se Tyler Okonma ohákl do růžového obleku à la lobby boy, inspirovaného filmem Grand Budapest Hotel Wese Andersona a navrženého jeho vlastní značkou...

Hudba k láske (Vec & Švidraň)

Kristína Valachová 08.09.2021

Z albumu cítiť kreatívnu hravosť a hľadanie spoločnej tvorivej cesty. Úprimný výsledok necieli dohnať aktuálne rapové trendy.

Šílený závod šťastné melancholie (Tim Dup)

Adéla Polka 05.09.2021

Jeho síla spočívá především v rozněžnělé melancholii, skrze níž opěvuje svůj svět za doprovodu prakticky klasického klavíru.

Boj i smíření (Gojira)

Jiří Procházka 03.09.2021

Gojira rozvíjí svá obvyklá témata jako životní koloběh, osobní rozvoj a dopady lidského chování na životní prostředí a stav společnosti.

Ve skleněné kouli (Glaare)

Jiří Vladimír Matýsek 02.09.2021

Co Glaare odlišuje od masy kapel, které se k oběma směrům v jakési retro vlně hlásí, je působivý vokál, v němž najdeme smutek i dravost, často najednou.

Soustavný sonický nátlak (Part Chimp)

Dantez 25.07.2021

Britští Part Chimp se dosud věnovali noise rocku, který se inspiroval Sonic Youth i zběsilými Lightning Bolt.

Po jaké době je vhodné lidem říkat, že je milujeme? (Moontype)

David Stoklas 10.07.2021

Moontype, ačkoliv by mohli, se neohánějí technikou, ale intelektuálnímu math rocku naopak trochu srazili hrany.

Že by ten správný čas vytáhnout kytaru? (Flock of Dimes)

Veronika Jastrzembská 29.06.2021

Do toho se ještě přidá rozpačité porozchodové období, kdy člověk neví, co sám se sebou, jak znovu začít, z čeho se poučit...

Historie kapitalocénu a možnosti znovustvoření

prof. Neutrino 28.06.2021

Vydavatelství Neklid přichází s obsáhlou studií o zrodu a strategiích „kapitalistické ekologie“ aneb jak si člověk dokázal zotročit člověka a zplundrovat ekosystém planety ve jménu mamonu.

Snivě i do hloubky (Susheela Raman)

Akana 26.06.2021

Její fúze západních písničkářských postupů s východními prvky nepůsobí ani trochu povrchně nebo podbízivě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace