Články / Reporty

Interpol a koncerty, kterým by nepomohla ani Sedmička

Interpol a koncerty, kterým by nepomohla ani Sedmička

Zdeněk Němec | Články / Reporty | 06.02.2015

Od začátku jsem nechápal spojení Health a Interpol. Zbožňuju eponymní debut Health i následující Get Color, ale moje představa o jejich živým hraní se evidentně neshoduje s realitou. Čekám noise rock (fakt bordel) a dostávám pop s trochou noisu. Milovaná We Are Water se sice přibližuje očekávání, ale zbytek setu jsem jen nastartovanej pařit a nemám důvod nahromaděnou energii uvolnit.

Proč baskytarista točí řepou jak metalista nejhrubšího zrna? Proč zní frontmanův zpěv jako vokály Pet Shop Boys? It's a Sin! Další otázky na sebe nenechají dlouho čekat. Marně přemýšlím, jak asi hráli na Creepku a jak vypadají koncerty Health, když nejsou předkapela. Asi se zase potvrzuje stará pravda, že některý kapely nepatří na velký pódia. Bohužel mám obavu, že tomu, co jsem slyšel a viděl by nepomohla ani Sedmička.

Intermezzo: U piva se vzpamatovávám z Health. Uvědomuju si, že to vlastně vždycky byla popina, na které mě nejvíc braly noisový pasáže. Kapela to holt má jinak.

Kluci z Interpol u mě měli od našeho prvního setkání v Panenského Týnci malej vroubek. Psal se rok 2011 a skupina tehdy přijela bez Carlose. Set se slabším zvukem a bez šťávy byl zklamáním. Navíc k nám Banks a spol. dorazili po vydání čtvrté řadovky, která mě společně s předchozí Our Love to Admire nechávala poměrně chladným. O to větší radost způsobila loňská El Pintor, která se zařadila k nepřekonatelnýmu debudu Turn on the Bright Lights a fantastické Antics.

Ostrej výkop Say Hello to the Angels okamžitě naznačuje, že tenhle koncert bude stát za to. V hale je super zvuk, kapela písničku ždímá, co to jde, a Paul bez rybářské hučky je jistej ve svým ukňouraným projevu. Jede se na maximum. Takhle to má vypadat. Pokud všechno klape na jedničku, pak už jen zbývá dobře poskládat písničky. Sestavit koncertní setlist je alchymie, která z výborného vystoupení může pro některé jednotlivce udělat „něco víc než jen koncert“. Interpol jedou šňůru k aktuálnímu albu, že? Logicky je setlist vystavěn na muzice z El Pintoru a k obecné radosti taky z prvních dvou řadových pokladů. Všeobecná spokojenost zaručena. Nové kusy My Desire a Everything Is Wrong fungují perfektně a během povinné Evil vlažnější belgické publikum postupně roztává. V přídavku sborově zní New York Cares a závěrečná PDA znamená extázi.

Interpol v plné polní objíždí Evropu a jsou připravení odehrát nejnamakanější koncerty po odchodu Carlose. Pokud vás nejvíc baví starší věci a novinka neuráží váš vztah ke kapele, neváhejte ani vteřinu a hledejte nejbližší možný termín.

Info

Interpol (us)
24. 1. 2015, Forest National, Brusel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace