Články / Reporty

Italská poprava v Basementu – Brothers in Law

Italská poprava v Basementu – Brothers in Law

Pavla Slezáková | Články / Reporty | 19.04.2016

Jako svou první zastávku v rámci evropského turné si italští Brothers in Law vybrali pražský Basement Bar na Francouzské ulici (shodou okolností tu před třemi týdny dováděli jejich krajané ze Soviet Soviet). A letos vydanou desku Raise uvedli po boku tuzemské garážové trojice, která si říká Role. Nedělní večer tak měl kromě odpudivé předzvěsti pondělního pracovního dne taky mnohem příjemnější opar.

Kytary vpřed, tak by se dalo popsat představení supportujících Role. Na dvě kytary byl orientovaný celý set, bubeník usazený v pozadí pouze přisypával rytmus. Hoši vpředu vedli důvěrný dialog kytar a střídali se i na pozici vokálů. Ačkoli se předskokani ukázali ve velmi dobrém světle, všichni přítomní se už klepali na příchod Brothers in Law. Italští mustanzi z Pesara hráli ten večer hlavní roli, stejně jako očekávání, jestli dokážou přenést všechnu tu energii z nahrávky i do živé show. Nenasvědčovala tomu úvodní skladba Tear Apart, která je ve skutečnosti závěrečná a nejukočírovanější z alba Raise. S dalšími položkami setu však šly všechny pochybnosti stranou. Především Middle of Nowhere a Oh Sweet Song dokázaly vyždímat všechny emoce a v trojnásobné míře je vyplivnout zpět. Pokud předskokanům velely kytary, „bratrům“ poroučely bicí, které svou údernou přesností neskutečně vyplňovaly sklepní prostory. Kdyby to šlo, vyprodukovaná energie by sekala hlavy přítomným. Andrea Guagneli si bicími všechny podmanil, občasnými vokály pak zvládal i doplňovat hlavní zpěv. Giacomo Stolzini se schovával za podzemními vokály a melodickou kytarou, která byla nepostradatelná hlavně v klidnějších partech, a Lorenzo Musto basou freneticky prohluboval tíhu setu a nemínil přestat. Nebýt Basement Bar pod povrchem, jeho basa by si cestu dolů našla i tak. Ani Nicola Lampredi se s elektrikou příliš nepáral a každý zářez do strun zdvojil snahu ostrých bicích stát se gilotinou. Utéct nebylo kam. Po kompletním přehrání novinky neopomněli ani singly z předchozí Hard Times for Dreamers a na rozloučenou jeden přídavek.

Česko-italské kombinaci nechyběl žádný dílek, výsledné puzzle se pyšnilo vzácnou celistvostí. Výkonu Brothers in Law by nejlépe slušelo smeknout klobouk, ovšem pokud by po nedělním večeru někomu nějaká hlava zbyla.

Info

Brothers in Law (it) + Role (cz)
17. 4. 2016 Basement Bar, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výlet k hraniciam hluku. A trochu ďalej. (Hluková mystéria 2021)

Lucia Banáková 22.09.2021

Občas sa mi zdá, že všetko v Ostrave je zvláštne vyvážené ako napríklad tá tvrdá práca divokou zábavou...

Na maximum (Mighty Oaks)

Anna Kubínová 11.09.2021

Zatímco sérií prvních skladeb si tak trochu testují atmosféru a starají se především o to, aby se koncert rozběhl, postupně se uvolní.

Duchovní obroda barokem a jazzem (Svatováclavský hudební festival 2021)

Veronika Mrázková 09.09.2021

Blažíková má andělský hlas, je mistryní koloratur a strofické skladby rytíře Adama Michny z Otrokovic jsou v jejím podání přístupné a srozumitelné.

Zahradní slavnost aneb Sharpe 2021

Michal Pařízek 06.09.2021

Sharpe byl slavností, v níž se nadšení a zaujetí pořadatelů násobilo s radostí návštěvníků, což přineslo jiskřivý ohňostroj zážitků. Tady jsem doma, mohl bych být.

Strašidelnej zadek v podzemí: Spooky Butt 3

Minka Dočkalová 06.09.2021

Výstava uzavírá trilogii vyjadřující se k absolutní tělesnosti člověka. Instalací nejde projít, aniž by se nás bezprostředně dotkla. Je totiž o nás všech.

Setkání v sadu - Osmý světadíl. Být či nebýt. (Pelhřimovy 2021)

Václav 05.09.2021

Jedeme s otcem zakladatelem Bratrem Orffem, Lukášem Novotným, dva dny před zahájením a kocháme se výhledy po krajině...

Lázeňské dvojhránky 2021 (Maminka)

Veronika Havlová, Viktor Palák 01.09.2021

Céline Sciamma využila období korony k natočení intimní, křehké a trochu mystické miniatury, v níž, jak je u autorky zvykem, objevujeme svět z ženské perspektivy.

Pro tělo, duši i bránici (Respect Festival 2021)

Akana 31.08.2021

A protože zlověstné předpovědi o dešti a zimě se zdaleka nenaplnily, Respect byl opět kouzelným setkáním s pestrou hudbou a přátelskými lidmi, na jaké jsme už léta zvyklí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Ne!)

Veronika Havlová, Viktor Palák 31.08.2021

Tentokrát se Anna ujala i jedné ze dvou hlavních rolí v příběhu dvojice, která si během zhruba šesti let, co ji sledujeme, projde takovou vlastní vztahovou křížovou cestou.

KVIFF 2021: Na cestě a Memoria

Lukáš Masner 29.08.2021

Patrně mým největším favoritem letošního ročníku bylo iránské drama Na cestě sedmatřicetiletého debutanta Panaha Panahiho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace