Články / Reporty

J. Bernardt - vousáč, co má šťávu

J. Bernardt - vousáč, co má šťávu

Anna Mašátová | Články / Reporty | 11.11.2017

"Nejlepší, co dali belgičtí Balthazar světu, jsou projekty J. Bernardt a Warhaus." Inu, dobrá, možná trochu otřepaný humor, nicméně pravdivý. Šikovní indierockeři měli možná nepopiratelný úspěch doma a stali se dobrým vývozním artiklem, o jejich nezapomenutelnosti ale nemůže být řeč.

Lépe si vedou projekty členů Balthazaru. Caveovským šarmem opentlení Warhaus Maartena Devolderea už se na zdejších pódiích několikrát předvedli, J. Bernardt, alter ego zpěváka Jinteho Depreze, si na českou premiéru počkal na letošní podzim, několik měsíců od vydání debutu Running Days. Během několika málo měsíců stihl Deprez vystoupení na řadě známých festivalů jako Dranouter, The Great Escape, Reeperbahn, bodoval také v žebříčcích prodejů na iTunes.

fotogalerie z koncertu zde

Deprezův projekt vznikal v domácím studiu v Ghentu, živě však vystupuje s bubeníkem Klaasem De Somerem a klávesákem Adriaanem Van de Veldem. Pozornost strhává zarostlý třicátník v kabátu proprietou, která se stává jeho poznávacím znamením, a i když publikum tvoří hlavně dívky, je třeba přiznat, že vizáž frontmana působí obecně. Když ještě přidá tanečky s paličkou na drum pad a zapěje “Calm down my love, when we play the soft and the rough”, publikum mu leží u nohou a z okouzlení v podstatě nevyjde. Přitažlivý mix indie popu, soulu a r’n’b s mazlivým vokálem, taková směska funguje na holky i kluky bez rozdílu, co píseň, to silný a zároveň dobře zapamatovatelný kousek. Wicked Streets či The Other Man jsou taháky, které si už teď prozpěvuje publikum slovo od slova, Deprez navíc umí s fanoušky pracovat, vydá se do hloučku pod pódiem, následně se vyhoupne s mikrofonem v ruce na barpult, showmanství má v krvi.

Deprezova kariéra je nastartovaná na výbornou. Dá se předpokládat, že v tak intimním prostoru, jako je Café V lese, vystoupil poprvé i naposledy a bylo by divu, kdybychom brzy nečetli J. Bernardt na plakátech velkých tuzemských festivalů.

Info

J. Bernardt (bel)
7. 11. 2017, Café V lese, Praha
Foto (c) Olga Staňková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

He is here with us all (Cave In)

redakce 27.06.2019

Naivní představa, že bude v podzemí lépe, a ještě naivnější pocit, že po roce po tragickém odchodu basáka Caleba Scofielda už nebude třeba kapesník...

Nowa muzyka, stará taky

redakce 26.06.2019

Organizátoři se chlubí 25 tisíci fanoušky ve dvou dnech, a i když je třeba být pozorný u podobných cifer, lidí bylo určitě nejvíce, co areál v rámci festivalu Nowa muzyka…

Poslední poleno pod pekelný kotel (Slayer)

redakce 26.06.2019

Vše velmi jednoduché, tisíckrát viděné, ale funkční, efektní i efektivní. Rozlučka se Slayer.

Mimozemský král pohody Kurt Vile

redakce 23.06.2019

Rozvážný folkový vyprávěč Vile v dnešním uspěchaném světě pestrých instragramových obrázků opravdu působí jako mimozemšťan...

John Zorn’s Bagatelles Marathon: Divy interpretace

redakce 23.06.2019

Událost roku? Koncertní pásmo Bagatelles Johna Zorna do téhle kategorie spadalo už dlouho dopředu.

Afrosoučasnost naboso: Nyege Nyege showcase

redakce 17.06.2019

Díky nevelké návštěvě tak vznikla extrémně neformální atmosféra garáže nebo staré dílny, kde pár desítek kamarádů tančí do roztrhání těla. Ideálně na boso.

Mullety i máslové preclíky (Wave-Gotik-Treffen)

redakce 13.06.2019

Další rok existence letitého festivalu, tentokrát s pořadovým číslem 28? Některé kostýmy se nevyplatí měnit.

Život je stoka a Chee Chaak legenda!

redakce 12.06.2019

Chee Chaak nejde zapomenout, stejně jako popsat, o což se naivně pokouší následující dotazník dvou nových návštěvnic a jednoho rezidenta. Kapely, vosery, bizáry a hlášky.

Kluci jsou zpět a říkaj‘ si o potíže (Dropkick Murphys)

redakce 12.06.2019

Být ortodoxním pankáčem, jakože nejsem, možná bych podobně remcal i po jejich pražském koncertu. Nicméně, punku bylo ten večer rozhodně více než vloni.

Nebezpečně povědomí Godsmack

redakce 11.06.2019

Trumfy drží Godsmack v rukou dva: stále umí napsat sakra hitovky a zpěvák Sully Erna je umí prodat. Stačí to?