Články / Profily/retro

Jako drahý parfém (Bee and Flower)

Jako drahý parfém (Bee and Flower)

Michal Pařízek | Články / Profily/retro | 05.07.2014

Bee and Flower jsou jako drahý parfém. Delikátní, ušlechtilý a rozhodně ne pro každého. Omamné melodie, uhrančivá atmosféra a medový vokál Dany Schechter. Jejich skladby mohou připomenout hudbu Portishead, Calexico nebo Marka Lanegana, ve světě Bee and Flower se přirozeně mísí zastřená světla vykřičených šantánů s dekadentní atmosférou výmarské republiky a opotřebovaností jazzových klubů New Orleans. Dana založila Bee and Flower v roce 2000, první nahrávky skupiny doprovázely nízkorozpočtové snímky Dead Dogs Lie a A Good Night to Die. Debutové album What’s Mine Is Yours vychází v roce 2003 na značce Neurot, kterou vlastní a spravují členové legendárních Neurosis, druhé album Last Sight of Land vznikalo v Berlíně za účasti Thomase Wydlera (Nick Cave & The Bad Seeds) nebo Tobyho Dammita (Swans, Iggy Pop). Vyrovnaná kolekce okouzlila šansonovou náladou a vtahující vnitřní energií.

Na Colours of Ostrava představí Bee and Flower stále ještě aktuální album Suspension, které vyšlo v roce 2012. Album se zrodilo na pomezí obou světů Bee and Flower: Berlína a New Yorku. Dana Schechter je tentokrát ve svých melodiích i přednesu mnohem sebevědomější a dravější, album je intenzivní a razantní. Bee and Flower sálají živočišnou silou, aniž by ztratili šarm a eleganci. Světlo, které vždy probleskovalo mezi těžkými mraky, je nyní mnohem silnější a bolestně oslňuje. Na Suspension najdeme znovu Tobyho Dammita a další staré známé, tentokrát se přidali také třeba Martin Venk z Calexico nebo Paul Watson (mj. Sparklehorse), smyčcové aranžmá obstaral démonický Foetus.

Bee and Flower v současnosti pracují na nové desce, ale díky velkému pracovnímu vytížení všech členů si ještě nějaký čas musíme počkat. Dana Schechter vystupuje také sólově jako Insect Ark, můžete si ji pamatovat také z Angels of Lights Michaela Giry (Swans) nebo z kapely Botanica, která vystoupila na Colours of Ostrava vloni. Kytarista Lynn Wright má vlastní skupinu And the Wiremen a píše hudbu k filmům a divadelním představením, navíc se proslýchá, že právě tito dva chystají nový projekt s dalšími zajímavými hosty.

Info

Bee And Flower (usa)
www.beeandflower.com
www.facebook.com/BeeAndFlowerMusic

Live: Colours of Ostrava, 17. - 20. 7. 2014, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
www.colours.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon Stage 2019: The Kill Devil Hills

redakce 14.04.2019

Australský Divoký západ v Ostravě? The Kill Devil Hills představí na Full Moon Stage svou aktuální desku.

Full Moon Stage 2019: Holy Motors

redakce 12.04.2019

Čarovnou náladu a cinematické westernové motivy násobí mohutný zvuk tří kytar, zkreslený spoustou efektů a reverbu.

Full Moon Stage 2019: Uniform

redakce 11.04.2019

O nejtvrdší koncert letošního festivalového programu, jak Full Moon Stage, tak celých Colours, se postarají američtí Uniform.

Full Moon Stage 2019: Bo Ningen

redakce 10.04.2019

Čtyři Japonci a létající kytary? Bo Ningen a jeden z vrcholů Colours of Ostrava? Na Full Moon Stage zcela nepochybně.

Full Moon Stage 2019: Tęskno

redakce 09.04.2019

Fascinace jak komorní hudbou, tak skandinávským popem? Polský projekt Tęskno druhým jménem pro Full Moon Stage na Colours.

Full Moon Stage 2019: Shilpa Ray

redakce 08.04.2019

Energická zpěvačka s nakřáplým hlasem, který vám roztrhne srdce v půli. Shilpa Ray prvním jménem Full Moon Stage na Colours.

Full Moon Stage 2018: kompletní line-up

redakce 25.04.2018

Všechny odstíny i stíny na letošní Full Moon Stage. Kromě ohlášených jmen se můžete těšit na Modré hory, Bilow, Jaro a další.

Full Moon Stage 2018: Jane Weaver

redakce 24.04.2018

Hutné klávesové plochy, klasické sci-fi a obskurní soundtrack. Dalším jménem pro letošní Full Moon Stage je Jane Weaver.

Full Moon Stage 2018: Trupa Trupa

redakce 23.04.2018

Osobitý mix punku, psychedelie, popu nebo noiseu. Třetím jménem na menu letošní Full Moon Stage bude polská formace Trupa Trupa.

Full Moon Stage 2018: King Khan & The Shrines

redakce 20.04.2018

King Khan je virtuálním dítětem Jamese Browna a Iggyho Popa. Od druhého jména na soupisce Full Moon Stage můžete čekat cokoliv.