Články / Sloupky/Blogy

Jazzkaar Moon 2018

Jazzkaar Moon 2018

Barka Fabiánová | Články / Sloupky/Blogy | 15.04.2018

Duben patří jazzu a spoustu zajímavého z této hudby bude možné slyšet na festivalu Jazzkaar v estonském Tallinnu. Program je nadmíru lákavý, zdaleka nesází jen na jazz, a tak vedle amerických jazzmanů The Bad Plus, funkových šílenců seskupených kolem amerického multiinstrumentalisty Coryho Henryho a britské jazzové superskupiny Sons of Kemet, bude šance zajít si třeba na norský vokální ansámbl Trondheim Voices, anglickou zpěvačku se sametovým hlasem Lauru Mvulu nebo jejího krajana, soulového zpěváka Mylese Sanka.


Kdo neholduje zpěvu, určitě bude potěšen až rockovou hrou kytaristy Dominica Millera, zklidnění pak nabídne dánské duo Bremer/McCoy s minimalistickými melodiemi s výrazným severským feelingem. Bohatá je i nabídka na poli elektronické hudby, dá se očekávat, že řadu kapel budeme mít možnost časem slyšet i třeba na českých festivalech. Prostor dostanou i estonští hudebníci, v rámci showcase koncertů se jich představí celá řada.

Atmosféru koncertů jistě umocní i místo, kde bude festival probíhat. Kreativní centrum Telliskivi Loomelinnak vzniklo na místě bývalého továrního komplexu a je to takové nezávislé město ve městě. Nabízí kluby, restaurace, galerie, divadla i spoustu zajímavých zákoutí. Tallinn navíc leží na břehu Baltského moře a jaro tam bývá sice krátké, ale velmi intenzivní.

Info

Festival Jazzkaar 2018
20. - 29. 4. 2018
Tallinn, Estonsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.

Léčba hudbou aneb Top 5 Colours of Ostrava 2019

redakce 23.07.2019

Jedenadvacet respondentů stran spřízněných médií a přátel Full Moonu se s námi podělilo o své největší zážitky. Průsečíky jsou jednoznačné, překvapení také na místě.