Články / Sloupky/Blogy

Jazzkaar Moon 2018

Jazzkaar Moon 2018

Barka Fabiánová | Články / Sloupky/Blogy | 15.04.2018

Duben patří jazzu a spoustu zajímavého z této hudby bude možné slyšet na festivalu Jazzkaar v estonském Tallinnu. Program je nadmíru lákavý, zdaleka nesází jen na jazz, a tak vedle amerických jazzmanů The Bad Plus, funkových šílenců seskupených kolem amerického multiinstrumentalisty Coryho Henryho a britské jazzové superskupiny Sons of Kemet, bude šance zajít si třeba na norský vokální ansámbl Trondheim Voices, anglickou zpěvačku se sametovým hlasem Lauru Mvulu nebo jejího krajana, soulového zpěváka Mylese Sanka.


Kdo neholduje zpěvu, určitě bude potěšen až rockovou hrou kytaristy Dominica Millera, zklidnění pak nabídne dánské duo Bremer/McCoy s minimalistickými melodiemi s výrazným severským feelingem. Bohatá je i nabídka na poli elektronické hudby, dá se očekávat, že řadu kapel budeme mít možnost časem slyšet i třeba na českých festivalech. Prostor dostanou i estonští hudebníci, v rámci showcase koncertů se jich představí celá řada.

Atmosféru koncertů jistě umocní i místo, kde bude festival probíhat. Kreativní centrum Telliskivi Loomelinnak vzniklo na místě bývalého továrního komplexu a je to takové nezávislé město ve městě. Nabízí kluby, restaurace, galerie, divadla i spoustu zajímavých zákoutí. Tallinn navíc leží na břehu Baltského moře a jaro tam bývá sice krátké, ale velmi intenzivní.

Info

Festival Jazzkaar 2018
20. - 29. 4. 2018
Tallinn, Estonsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kdo byl na Měsíci první? Aneb hudba, kterou neslyšíte

Marek Blažíček 21.06.2021

Sedmašedesátiletý Salvatore Garau se dlouhá léta věnuje konceptuálnímu umění a zároveň maluje abstraktní obrazy. A díky němu se ve světě umění poprvé vydražilo „nic“.

Šejkr #55: Kdo jede na tygru...

Michal Pařízek 18.06.2021

Tvorba Marka Lanegana mě provází tak dlouho, že se to až stydím říkat. Kdo vyrazil do pražských Riegráčů a kdo jede na tygru?

Hudba k láske (Vec+ Švidraň)

Mišo_O 17.06.2021

Za absolútny vrchol celého albumu a za Vecovu pravdepodobne najlepšiu vec, ktorú za posledné roky vygravíroval do papiera zlatými literami, sa smelo dá považovať...

Šejkr #54: Jak děláš omeletu?

Michal Pařízek 04.06.2021

Vzpomínky na Beatpol, The Drones, Anthonyho Bourdaina a peklo posledních dní. Včetně receptu!

Co je to tady za mumraj? (Alyona Alyona)

Iryna Zahladko 26.05.2021

Začátkem dubna vyšla druhá deska Alyony Alyony, jejíž název se dá přeložit jako „mumraj“, a nahrála ji ukrajinská rapperka s šestnácti muzikanty z celého světa.

Šejkr #53: Bude konec světa?

Michal Pařízek 21.05.2021

Galerijní absence možná sehrála svou roli i při nadšení z výstavy Siegfrieda Herze v pražském Doxu, ale mám za to, že bych byl podobně ohromený i bez efektu korony.

Šejkr #52: Jaké by to bylo...

Michal Pařízek 06.05.2021

Jaké by to bylo, kdyby Kryštof Kolumbus skončil jako podřadný otrok a celá slavná konkvista se obrátila do incké invaze do staré dobré Evropy? V Šejkru se toho dozvíte mnohem…

Šejkr #51: Na vnitřní vlně

Michal Pařízek 22.04.2021

Třetí největší město ve Španělsku, jiný vzduch, jiné nebe, jiné prostředí. Jak to poznamená dnešní Šejkr na Radio 1?

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace