Články / Seriály

Kam na rajz: benefiční edice

Kam na rajz: benefiční edice

redakce | Články / Seriály | 25.02.2022

Současná situace na Ukrajině spustila vlnu solidarity i mezi hudebníky a pořadateli kulturních akcí. Vybíráme několik benefičních koncertů, na které doporučujeme v nejbližších dnech vyrazit. Vybírejte z techna nebo experimentální vážné hudby, folku i drum'n'bassu.

Tekno Against War
25. února, 18:00, Fuga, Bratislava
Bratislavská Fuga dnes pořádá benefiční večer, na kterém se představí Diboy, Rezort b2b Swap, Zayo a další. Výtěžek půjde na organizaci Člověk v ohrožení.

Benefice: koncert pro Ukrajinu
26. února, 19:00, Punctum - Krásovka, Praha
Pražský klub Punctum pořádá benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým válkou. Koncert inicioval a sestavil skladatel Miro Tóth, který na něm představí své dílo Black Angels Songs - Book II. ve spojení se smyčcovým kvartetem Dystopic Requiem Quartet a Fedorem Gálem. Na akci dále vystoupí Vendula Guhová, Pasi Mäkelä, Lucia Pachová a Mooncup Accident. Výtěžek ze vstupného bude věnován organizaci Člověk v tísni.

Společně pro Ukrajinu_Prachatice
26. února, 18:00, Živá vila, Prachatice
V prachatické Kralově vile pořádá benefiční večer i spolek Živá vila. Vystoupí na něm hudebníci Ivan Boreš, Vivat Joe! a Buczech Blues. Výtěžek z akce bude zaslán na účet Člověka v tísni a také rodině houslového virtuóza Matveje Mironova, který byl spoluhráčem řady českých muzikantů, včetně vystupujícího Ivana Boreše.

Koncert pre Ukrajinu
27. února, 15:00, Hlavné námestí, Bratislava
Koncert na bratislavském náměstí organizuje v neděli festival Pohoda. Ředitel festivalu Michal Kaščák k němu uvádí: „Chceme ním vyjadriť solidaritu s ľuďmi na Ukrajine. Slobodné umenie sa najlepšie rozvíja v slobodných krajinách a vieme, že o to isté sa snažia aj naši priatelia na Ukrajine. Každoročne na Pohode vystupujú skvelí ukrajinskí umelci a umelkyne, prichádzajú k nám zástupcovia ich médií, mnohí návštevníci a máme tiež skvelé vzťahy s promotérmi. Chceme im aj takto všetkým odkázať, že v týchto ťažkých chvíľach sme s nimi. Mimochodom, je zrejmé, že ak by sa podobný útok týkal Slovenska, jedným z prvých cieľov by bolo trenčianske letisko, ktoré slúži aj na mnohé civilné aktivity, vrátane nášho festivalu.“ První zveřejněnou vystupující je ukrajinská DJka Miklei, další budou teprve oznámeni.

Kulturní Infuze – Benefiční koncert pro Ukrajinu
27. února, 17:00, Lucerna Music Bar, Praha
Na akci, pořádanou spolkem Podtvrzí a Čítárnou Unijazz, přislíbili účast umělci jako je Ventolin, Bert & Friends, Madhouse Express, Vepřové Komety, Adrian T. Bell a Marcel Gidote’s Holy Crab. Slamovat budou také Anatol Svahilec, Robert Netuka a Sufján Massalema. Celým večerem provede Tim Postovit. Veškerý výdělek poputuje na transparentní konto Červeného kříže. Více informací najdete zde.

Make Music Not War! Benefice pro Ukrajinu I. - III.
2.-10. března, Cross Club, Praha
Pražský Cross Club pořádá hned tři benefiční večery na podporu kolektivu Balkan Solidarity Network, který se z Balkánu přesouvá na ukrajinské hranice, přímo do první linie pomoci všem, co utíkají před válkou. Ve středu 2. března vystoupí píšničkář Jakub König jako Kittchen solo a elektropopoví Bloome. Následovat bude několik techno DJs. V pondělí 7. března pak vystoupí hudebníci ovlivnění folkem, country i grungem - Cermaque, Dan Vertigo, Holy Fanda, Boží muka a After 12th, následovat budou opět DJ sety. Poslední ohlášený je drum’n’bassový benefiční večer 10. března, na kterém vystoupí Cockroach, Akira, Volume Plus a další.

Lambblood & Jiří Imlauf & DJ Ras Simah
4. března 2022, 20:00, Klub Mír, Uherské Hradiště
V Klubu Mír v Uherském Hradišti zahraje zlínská alternaivně rocková kapela Lambblood. Představí se i frontman kapely Houpací koně, hudebník a básník Jiří Imlauf, kterého znáte i ze sloupků Full Moonu. Večer uzavře DJ Rah Simah.

Info

grafika © Fuga

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace