Články / Seriály

Kam na rajz: Michaela Ditrichová

Kam na rajz: Michaela Ditrichová

redakce | Články / Seriály | 15.08.2022

Michaela Ditrichová, učitelka češtiny a hudební výchovy na Malostranském gymnáziu, sbormistryně pěveckého sboru Josef a také moderátorka Čro Vltava doporučuje, kam vyrazit v létě. A hned dvě zastávky jsou příští týden do Dobrše, pošumavské vesničky, kde se koná festival Dobršská brána. Tipy na výlet!

Mezinárodní hudební festival Dobršká brána, 19.-20. 8. 2022, Dobrš
Malinká vesnice na jihu Čech, položená mimo hlavní cestu ze Strakonic na Vimperk, měla vždy strategickou polohu. Je z ní vidět do daleka, ale ona sama vidět není. Z hlediska obrany je to skvělé, z hlediska propagace čehokoliv složitější. I když... „Dobršská brána vpouští do Pošumaví magickou hudbu, vstupte do ní ve dnech 19. a 20. srpna i vy,“ taková slova znějí i letos v létě ve spotu na vlnách Čro Vltava a Čro Jazz. Jsou mediálními partnery šestého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dobršská brána a bylo by skvělé, kdyby přivedly pod tři dobršská podia hodně posluchačů. Ti by pak vešli reálnou renesanční dobršskou bránou u místní gotické tvrze a zámku a pohltilo by je něco zcela nečekaného. Hudební špička uprostřed pošumavského venkova. Muzikanti letos dorazí z Finska, Španělska, Německa a samozřejmě také od nás. Vedle Verneriho Pohjoly, Andrey Motis či Marcuse Stockhausena dorazí třeba Štěpánka Balcarová. A je tedy jasné, že hlavní roli tento rok hraje trubka.

Výstava Na místě, zámek Dobrš, 20. 8. 2022
Volné chvíle mezi koncerty strávím, a vy můžete také, bloumáním po zámku. Kurátorka Lucie Šiklová slibuje dokumentační, emoční či vizionářské zprávy o místech jako součástech krajin, ať reálných či jaksi obecných, krajin podobenství, krajin imaginárních, osobních, společných. (Neboť) krajina nás formuje, poskytuje prostor pro pouť fyzickou i duchovní a jak to na cestách bývá i místa k zastavení. O svá místa se podělí Mariana Alasseur, Alena Anderlová, Petr Gruber, Linda Klimentová, Julie Kopová, Barbora Němcová, Dagmar a Marta Zechová.

Slavnosti Imerzivity, Tursko, 27. 8. 2022
Před nástupem do školy zajedu kousek za Prahu do Turska na Slavnosti Imerzivity, které oživí na jeden den tamní barokní tvrz. Tento hudebně umělecký festival propojuje žánry, umělecké oblasti a především lidi. Je otevřenou platformou pro profesionální uskupení, studenty i nadšené amatéry. Po celý den budou probíhat workshopy, představení, performance a k večeru koncerty. Areál poslouží také jako galerie mimo jiné pro díla studentů a studentek UMPRUM. Z hudebníků vybírám rapera Shizzla.

Inverze, 29. 8. – 3. 9. 2022, Provoz Ostrava
No a kdybych nemusela do školy, jela bych na ostravský literární festival Inverze, který je mimo jiné plný krásných spisovatelů, autorských čtení, diskuzí, přednášek, koncertů, divadelních představení nebo slam poetry exhibicí.

Info

foto © se svolením Michaely Ditrichové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Circus Brothers

redakce 29.03.2023

Circus Brothers před nedávnem vydali novou desku Za všim si stojim, kterou pokřtili v Paláci Akropolis. Pojďme si je proklepnout.

Protokol: David Noonan (Just Mustard)

redakce 27.03.2023

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard.

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace