Články / Seriály

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce | Články / Seriály | 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu bloumající veřejnosti Habrovka, který se soustředí i na divadlo. Unikátní pražská akce ve skryté zahradě na Praze 4 už dvacet let propojuje nejrůznější žánry, umělce, organizace i kulturní aktivisty. No a protože léto už je na spadnutí a netradičních festivalů na nečekaných místech není nikdy dost, tipy na festivalové rajzování napříč republikou od Dominiky jsou tady.

Festival Habrovka 3.-4. 6. 2022 Hudebně-divadelní piknik oslaví s podtitulem „Odkaz je stopa, stopa je odkaz” své dvacetiny se skladatelkou a klavíristkou Beatou Hlavenkovou a kapelou Snů, osobitou a skutečně multižánrovou slovenskou kapelou Darkness Positive, česko-běloruským dynamickým duem Zabelov Group, jednočlenným hudebním projektem Pokoj25, jedinečnou kapelou Hm…, Českým národním improvizačním divadlem, Dafa Puppet Theatre, Le Cabaret Nomade a mnoha dalšími.

Festival Za dveřmi 13.-19. 7. 2022 14. ročník festivalu pouličního divadla na pražském Výstavišti i v centru města opět představí to nejlepší z české i světové akrobacie, nového cirkusu a pohybového divadla. Ve festivalovém programu nechybí ani afterparty s domácími i zahraničními hudebníky.

Kočí v Chotči 12.-14. 8. 2022 Divadelně-hudební slavnost v Chotči nedaleko Lázní Bělohrad. Festival, který má atmosféry na rozdávání, si každý rok volí originální témata, do kterých ladí nejen hudební a divadelní dramaturgii, ale také alegorické průvody, přednášky a další doprovodné akce.

Kukokli 22.-23. 7. 2022 Kulturní událost, v rámci které její pořadatelé oživují prostor kostela Nanebevzetí Panny Marie v Horním Vítkově u Liberce.

Lodžie Worldfest 2.-4. 9. 2022 Festival world music, alternativní hudby a netradičního divadla v areálu barokního letohrádku Valdštejnské lodžie u Jičína. Pořadatel festivalu a kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra navazuje na tradici Worldfestu, jehož 12. ročníků se konalo na hradě Grabštejn nedaleko Hrádku nad Nisou.

Info

Festival Habrovka
3.–4. 6. 2022 16:00
Kostel sv. Františka z Assisi, Praha
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace