Články / Seriály

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce | Články / Seriály | 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu bloumající veřejnosti Habrovka, který se soustředí i na divadlo. Unikátní pražská akce ve skryté zahradě na Praze 4 už dvacet let propojuje nejrůznější žánry, umělce, organizace i kulturní aktivisty. No a protože léto už je na spadnutí a netradičních festivalů na nečekaných místech není nikdy dost, tipy na festivalové rajzování napříč republikou od Dominiky jsou tady.

Festival Habrovka 3.-4. 6. 2022 Hudebně-divadelní piknik oslaví s podtitulem „Odkaz je stopa, stopa je odkaz” své dvacetiny se skladatelkou a klavíristkou Beatou Hlavenkovou a kapelou Snů, osobitou a skutečně multižánrovou slovenskou kapelou Darkness Positive, česko-běloruským dynamickým duem Zabelov Group, jednočlenným hudebním projektem Pokoj25, jedinečnou kapelou Hm…, Českým národním improvizačním divadlem, Dafa Puppet Theatre, Le Cabaret Nomade a mnoha dalšími.

Festival Za dveřmi 13.-19. 7. 2022 14. ročník festivalu pouličního divadla na pražském Výstavišti i v centru města opět představí to nejlepší z české i světové akrobacie, nového cirkusu a pohybového divadla. Ve festivalovém programu nechybí ani afterparty s domácími i zahraničními hudebníky.

Kočí v Chotči 12.-14. 8. 2022 Divadelně-hudební slavnost v Chotči nedaleko Lázní Bělohrad. Festival, který má atmosféry na rozdávání, si každý rok volí originální témata, do kterých ladí nejen hudební a divadelní dramaturgii, ale také alegorické průvody, přednášky a další doprovodné akce.

Kukokli 22.-23. 7. 2022 Kulturní událost, v rámci které její pořadatelé oživují prostor kostela Nanebevzetí Panny Marie v Horním Vítkově u Liberce.

Lodžie Worldfest 2.-4. 9. 2022 Festival world music, alternativní hudby a netradičního divadla v areálu barokního letohrádku Valdštejnské lodžie u Jičína. Pořadatel festivalu a kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra navazuje na tradici Worldfestu, jehož 12. ročníků se konalo na hradě Grabštejn nedaleko Hrádku nad Nisou.

Info

Festival Habrovka
3.–4. 6. 2022 16:00
Kostel sv. Františka z Assisi, Praha
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Versus: The Smile – A Light for Attracting Attention

Jiří V. Matýsek, David Stoklas 17.05.2022

Jaký je debut britské superskupiny The Smile, co čekat od pražského koncertu, který už klepe na dveře? Úsměv plný úzkosti, ale taky určitý optimismus.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace