Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 27.06.2018

Booking manažer a šéf agentury Earth Music, která zastupuje taková jména jako Dubioza Kolektiv, Cash Savage & The Last Drinks, Dunajská vlna nebo Invisible World, organizátor a dramaturg festivalu Colour Meeting v Poličce, člen dramaturgické rady české proexportní kanceláře SoundCzech a jeden ze zakladatelů české pobočky Music Managers Forum. Dušan Svíba. A jeho tipy na rajz v týdnech těchto i těch následujících. Na Prahu rovnou zapomeňte…

Drienok 29. – 30. 6. 2018, Mošovce, Slovensko
Na Drienku jsem nikdy nebyl, ale podle popisu na webu je to „akcia zameraná na krásne handmade výrobky a chutné domáce produkty, prírodné staviteľstvo, originálne odevy, liečivé bylinky, obrazy a maľby, hudobné nástroje a mnoho mnoho ďalšieho… budete mať možnosť postretávať úžasných šikovných ľudí, zúčastniť sa mnohých zaujímavých workshopov a tvorivých dielní, zoznámiť sa so sympatizantmi a kamarátmi občianskeho združenia, organizátormi Zóny bez peňazí a mnohými ďalšími inšpiratívnymi ľuďmi… Psi, mačky a kozy do areálu môžu, ale musia mať obojok a vodítko...“ Podle známých, kteří tam už byli, se jedná o neo-hippie festival. Jedu tam s Terne Čhave, kromě nich tam během čtyř dnů budou hrát italští Baro Drom, Fanfare Ciocarlia, Tibble Transsibiriska ze Švédska, slovenští Para, La3noCubano, Vrbovskí víťazi a kupa dalších. Mám takové tušení, že to bude velký otevírací prázdninový mejdan.

Colour Meeting 13. – 14. 7. 2018 Polička
Tady rozhodně nemůžu chybět, jelikož tu funguju coby zakladatel a dramaturg a mám tam ještě několik dalších funkcí. Colour Meeting, který letos slaví 15. ročník (a 17 let od založení), se koná v Poličce na Vysočině a s hrdostí musím prohlásit, že každý rok máme lineup, který jinde moc neuvidíte. Letos to bude např. New Orleans/Caribic blues v podání Delgres z Guadeloupe, špičkové skotské dudácké duo Ross Ainlise & Ali Hutton, temné australské punk blues country od Rhyece O’Neill & The Narodniks, plnokrevnou rumba catalana předvede feministické dívčí septeto z Tarragony Roba Estesa, polskou scénu bude zastupovat písničkář a producent Daniel Spaleniak, který se svou hudbou boduje mj. i v hollywodských seriálech a filmech a last but not least vás svým electro dubem zhypnotizují slovinští Darla Smoking. Domácí scénu budou zastupovat např. Kalle, Pio Squad, Metronome Blues, Sto zvířat, Oswaldowi, Circus Brothers a další. Když k tomu přičtěte magické prostředí parku u poličských hradeb, divadla a workshopy pro děti i dospělé a domácí jídlo na porcelánu, není co řešit. Přijeďte si to užít s náma.

Pol'and'Rock Festival 2. – 4. 8. 2018 Kostrzyn nad Odra, Polsko
Největší evropský open air festival, až do letošního března známý pod jménem Przystanek Woodstock. Přesný počet účastníků není znám, (festival je bez vstupného), ale pohybuje se údajně mezi 600-750 tisíci. Jeho mottem je Láska, Přátelství, Hudba, no prostě Woodstock… Na to jméno si ale dělá nárok Michael Lang, jeden z pořadatelů původního Woodstocku, takže letos poprvé jako Pol'and'Rock. Festival je pořádán dobročinnou organizací Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako poděkování svým dobrovolníkům a je proslulý nejen velikostí, ale taky atmosférou, především pro Poláky hvězdným lineupem (letos např. In Flames, Soulfly, Alpha Blondy, Arch Enemy, Balkan Beat Box atd.) a bahnem pod hlavní stagí a všude kolem. Jedu tam s Dubioza kolektiv (naposled před šesti lety jsem tam udělal skvělé fotky bahenních lázní), tentokrát nám připadl hlavní čas celého festivalu, otevírací koncert po úvodní řeči ředitele celé charitativní organizace, na kterou tam lidi čekají už několik dní předem. Takže několik set tisíc lidí před stagí… se těším.

Tønder Festival 23. – 26. 8. 2018, Tønder, Dánsko
Tønder je pojem, Tønder je legenda, festival, který dala dokupy v roce 1974 parta mániček a během třiačtyřiceti let se tu vystřídali téměř všichni, kteří něco znamenali v anglo-americkém a skandinávském folku a roots music, včetne Petea Seegera a Arla Guthrieho. Během těch let ale s festivalem stárlo i publikum a v jistých dobách tam prý bylo nejmladšímu účastníkovi šedesát. Ty časy už jsou ale zase pryč, festival se omladil a dneska tam můžete slyšet kromě tradičního folku, skotské a irské muziky, blues, americany a skandinávské world music i indie folk a rock, samozřejmě aspoň malinko šmrnclý folkem. V letošním lineupu jsou třeba Oysterband, Lúnasa, Sharon Shannon, Ímar, Darlingside, The Dead South, Tyler Childers… Vloni to nevyšlo, tak letos už musím!

Info

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

redakce 05.12.2019

Ricardo Delfino působí povětšinou v Karlovarském kraji jako dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop, co doporučí?

To nejlepší z Nouvelle Prague

redakce 12.11.2019

Nové místo, nové výzvy, kvalitní multižánrová hudební přehlídka spojená s konferencí. Co zaujalo na letošních Nouvelle Prague?

Le Guess Who? 2019 – resumé

redakce 12.11.2019

Velký report v prosincovém úplňku, níže resumé v tradiční podobě nejlepších pětic, leckterým opět pět pozic nestačilo, čemuž se nelze divit.

Preview: Le Guess Who? 2019

David Čajčík, Jana Michalcová 05.11.2019

Grime, ambientní pop, africké synkopy i noise rock. Na Le Guess Who? holandštinu nepotřebujeme, obraceč času naopak ano.

You move me, you move me, you move me round and round, I guess (TaxiWars)

Jirka Imlauf 01.11.2019

V Praze byli hodněkrát, vybavuju si třeba, jak sedíme u stolu nahoře v Rock Café a kolem jde kapela a všichni maj knír, píše Jirka Imlauf z Houpacích koní před…

Preview: Danielle de Picciotto

Michal Pařízek 15.10.2019

Některé milníky její kariéry nabízíme níže, hlavně ale zveme na koncert, který bude výjimečný také tím, že zde vůbec poprvé vystoupí frontmani pražských Kill the Dandies! coby DJské duo.

Tančení Krakovem aneb Top 5 Unsound 2019

redakce 15.10.2019

Polský festival Unsound, soustředící se na progresivní elektronickou hudbu s nejrůznějšími přesahy, má celosvětové renomé a fanoušci se na něj opravdu sjíždějí z různých koutů planety.

Preview: Alternativa 2019

waghiss666 14.10.2019

Zkusili jsme z lineupu festivalu Alternativa 2019, kde žánry nehrají roli, prosít pár zajímavých jmen. Tady jsou.

Střevíčky děravé aneb Top 5 Lunchmeat 2019

redakce 07.10.2019

Ohlasy i uvnitř redakce byly různé a ne pouze kladné. Výživné to bylo.

Preview: Unsound 2019

Kateřina Cumin 01.10.2019

Ústředním tématem letošní edice Unsoundu je Solidarita a níže najdete pár mužských jmen, které stojí za pozornost a které povětšinou přijedou s unikátním programem.