Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 27.06.2018

Booking manažer a šéf agentury Earth Music, která zastupuje taková jména jako Dubioza Kolektiv, Cash Savage & The Last Drinks, Dunajská vlna nebo Invisible World, organizátor a dramaturg festivalu Colour Meeting v Poličce, člen dramaturgické rady české proexportní kanceláře SoundCzech a jeden ze zakladatelů české pobočky Music Managers Forum. Dušan Svíba. A jeho tipy na rajz v týdnech těchto i těch následujících. Na Prahu rovnou zapomeňte…

Drienok 29. – 30. 6. 2018, Mošovce, Slovensko
Na Drienku jsem nikdy nebyl, ale podle popisu na webu je to „akcia zameraná na krásne handmade výrobky a chutné domáce produkty, prírodné staviteľstvo, originálne odevy, liečivé bylinky, obrazy a maľby, hudobné nástroje a mnoho mnoho ďalšieho… budete mať možnosť postretávať úžasných šikovných ľudí, zúčastniť sa mnohých zaujímavých workshopov a tvorivých dielní, zoznámiť sa so sympatizantmi a kamarátmi občianskeho združenia, organizátormi Zóny bez peňazí a mnohými ďalšími inšpiratívnymi ľuďmi… Psi, mačky a kozy do areálu môžu, ale musia mať obojok a vodítko...“ Podle známých, kteří tam už byli, se jedná o neo-hippie festival. Jedu tam s Terne Čhave, kromě nich tam během čtyř dnů budou hrát italští Baro Drom, Fanfare Ciocarlia, Tibble Transsibiriska ze Švédska, slovenští Para, La3noCubano, Vrbovskí víťazi a kupa dalších. Mám takové tušení, že to bude velký otevírací prázdninový mejdan.

Colour Meeting 13. – 14. 7. 2018 Polička
Tady rozhodně nemůžu chybět, jelikož tu funguju coby zakladatel a dramaturg a mám tam ještě několik dalších funkcí. Colour Meeting, který letos slaví 15. ročník (a 17 let od založení), se koná v Poličce na Vysočině a s hrdostí musím prohlásit, že každý rok máme lineup, který jinde moc neuvidíte. Letos to bude např. New Orleans/Caribic blues v podání Delgres z Guadeloupe, špičkové skotské dudácké duo Ross Ainlise & Ali Hutton, temné australské punk blues country od Rhyece O’Neill & The Narodniks, plnokrevnou rumba catalana předvede feministické dívčí septeto z Tarragony Roba Estesa, polskou scénu bude zastupovat písničkář a producent Daniel Spaleniak, který se svou hudbou boduje mj. i v hollywodských seriálech a filmech a last but not least vás svým electro dubem zhypnotizují slovinští Darla Smoking. Domácí scénu budou zastupovat např. Kalle, Pio Squad, Metronome Blues, Sto zvířat, Oswaldowi, Circus Brothers a další. Když k tomu přičtěte magické prostředí parku u poličských hradeb, divadla a workshopy pro děti i dospělé a domácí jídlo na porcelánu, není co řešit. Přijeďte si to užít s náma.

Pol'and'Rock Festival 2. – 4. 8. 2018 Kostrzyn nad Odra, Polsko
Největší evropský open air festival, až do letošního března známý pod jménem Przystanek Woodstock. Přesný počet účastníků není znám, (festival je bez vstupného), ale pohybuje se údajně mezi 600-750 tisíci. Jeho mottem je Láska, Přátelství, Hudba, no prostě Woodstock… Na to jméno si ale dělá nárok Michael Lang, jeden z pořadatelů původního Woodstocku, takže letos poprvé jako Pol'and'Rock. Festival je pořádán dobročinnou organizací Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako poděkování svým dobrovolníkům a je proslulý nejen velikostí, ale taky atmosférou, především pro Poláky hvězdným lineupem (letos např. In Flames, Soulfly, Alpha Blondy, Arch Enemy, Balkan Beat Box atd.) a bahnem pod hlavní stagí a všude kolem. Jedu tam s Dubioza kolektiv (naposled před šesti lety jsem tam udělal skvělé fotky bahenních lázní), tentokrát nám připadl hlavní čas celého festivalu, otevírací koncert po úvodní řeči ředitele celé charitativní organizace, na kterou tam lidi čekají už několik dní předem. Takže několik set tisíc lidí před stagí… se těším.

Tønder Festival 23. – 26. 8. 2018, Tønder, Dánsko
Tønder je pojem, Tønder je legenda, festival, který dala dokupy v roce 1974 parta mániček a během třiačtyřiceti let se tu vystřídali téměř všichni, kteří něco znamenali v anglo-americkém a skandinávském folku a roots music, včetne Petea Seegera a Arla Guthrieho. Během těch let ale s festivalem stárlo i publikum a v jistých dobách tam prý bylo nejmladšímu účastníkovi šedesát. Ty časy už jsou ale zase pryč, festival se omladil a dneska tam můžete slyšet kromě tradičního folku, skotské a irské muziky, blues, americany a skandinávské world music i indie folk a rock, samozřejmě aspoň malinko šmrnclý folkem. V letošním lineupu jsou třeba Oysterband, Lúnasa, Sharon Shannon, Ímar, Darlingside, The Dead South, Tyler Childers… Vloni to nevyšlo, tak letos už musím!

Info

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #88: Zůstaň tu tak dlouho, jak chceš…

Michal Pařízek 23.09.2022

„Dávejte pozor na podlahu,“ zazní ve chvíli, kdy nečekaně došlápnu na ztvrdlé bahno umístěné na podlaze setmělé instalace thajsko-amerického multimediálního umělce Korakrita Arunanondchaie.

Šejkr #87: Pěna dní

Michal Pařízek 09.09.2022

Na chodníku za zdí Prezidentské (Grasalkovičovy) zahrady sbírám první letošní kaštan. Sakra, já to věděl.

Šejkr #86: Nepopsaný papír

Michal Pařízek 26.08.2022

Původně jsem zamýšlel tenhle sloupek věnovat Joe Strummerovi, minulou neděli by mu bylo sedmdesát. Nakonec z toho vylezly poznámky o smutku a růžoví delfíni.

Brutal Assault 2022: pohlednice z dovolené

redakce 21.08.2022

Nastal čas na rekapitulaci toho nejlepšího, nejhlasitějšího, nejcivilnějšího i nejpompéznějšího. Headlineři, klubovky, jistoty, nečekané objevy.

Šejkr #85: Kde se to zastavuje?

Michal Pařízek 12.08.2022

Někdejší setrvačnost skončila na jaře 2020, od té doby – a s letošními událostmi možná ještě o to víc – člověku dochází, jak to bylo divné a snad i nesprávné.

Šejkr #84: „Je jedno, že spíš, ono si ťa to počká…“

Michal Pařízek 29.07.2022

„Do deseti let tady všichni shoříme.“ Ano, na zahrádce před Veletržním palácem padají i takovéto věty. Není se čemu divit.

Šejkr #83: Zázrak na letisku

Michal Pařízek 15.07.2022

„Když něco považuješ za zázrak, tak se toho jen tak nevzdáš,“ říká Michal Kaščák v rozhovoru pro bulletin festivalu Pohoda a moc dobře ví, o čem mluví.

Pohoda Festival 2022: To nejlepší

redakce 11.07.2022

Festival, na který jezdíme velmi často a ne pouze po jednotlivcích? Letos se vypravili i nováčci, vedle nich jsme oslovili i kamarády z řad médií nebo hudebníků, které jsme na…

Šejkr #82: Otevřete si okno

Michal Pařízek 01.07.2022

„Dunaj s Bittovou, Nick Cave, Mňága. Během dvou dní. Devadesátky jsou zpět. Když si nezapomenu vzít léky, bude to pěkný týden,“ nechal se Jindřich Šídlo, smál jsem se dvacet minut.

Za polárním kruhem hudby (Kora et le Mechanix)

prof. Neutrino 24.06.2022

Nabízí se aluze na slavné album Eskimo (1977) konceptualistů The Residents, kteří na něm zpracovali život inuitské vesnice. Expedice: Má láska aneb Le Pole Nord.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace