Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 27.06.2018

Booking manažer a šéf agentury Earth Music, která zastupuje taková jména jako Dubioza Kolektiv, Cash Savage & The Last Drinks, Dunajská vlna nebo Invisible World, organizátor a dramaturg festivalu Colour Meeting v Poličce, člen dramaturgické rady české proexportní kanceláře SoundCzech a jeden ze zakladatelů české pobočky Music Managers Forum. Dušan Svíba. A jeho tipy na rajz v týdnech těchto i těch následujících. Na Prahu rovnou zapomeňte…

Drienok 29. – 30. 6. 2018, Mošovce, Slovensko
Na Drienku jsem nikdy nebyl, ale podle popisu na webu je to „akcia zameraná na krásne handmade výrobky a chutné domáce produkty, prírodné staviteľstvo, originálne odevy, liečivé bylinky, obrazy a maľby, hudobné nástroje a mnoho mnoho ďalšieho… budete mať možnosť postretávať úžasných šikovných ľudí, zúčastniť sa mnohých zaujímavých workshopov a tvorivých dielní, zoznámiť sa so sympatizantmi a kamarátmi občianskeho združenia, organizátormi Zóny bez peňazí a mnohými ďalšími inšpiratívnymi ľuďmi… Psi, mačky a kozy do areálu môžu, ale musia mať obojok a vodítko...“ Podle známých, kteří tam už byli, se jedná o neo-hippie festival. Jedu tam s Terne Čhave, kromě nich tam během čtyř dnů budou hrát italští Baro Drom, Fanfare Ciocarlia, Tibble Transsibiriska ze Švédska, slovenští Para, La3noCubano, Vrbovskí víťazi a kupa dalších. Mám takové tušení, že to bude velký otevírací prázdninový mejdan.

Colour Meeting 13. – 14. 7. 2018 Polička
Tady rozhodně nemůžu chybět, jelikož tu funguju coby zakladatel a dramaturg a mám tam ještě několik dalších funkcí. Colour Meeting, který letos slaví 15. ročník (a 17 let od založení), se koná v Poličce na Vysočině a s hrdostí musím prohlásit, že každý rok máme lineup, který jinde moc neuvidíte. Letos to bude např. New Orleans/Caribic blues v podání Delgres z Guadeloupe, špičkové skotské dudácké duo Ross Ainlise & Ali Hutton, temné australské punk blues country od Rhyece O’Neill & The Narodniks, plnokrevnou rumba catalana předvede feministické dívčí septeto z Tarragony Roba Estesa, polskou scénu bude zastupovat písničkář a producent Daniel Spaleniak, který se svou hudbou boduje mj. i v hollywodských seriálech a filmech a last but not least vás svým electro dubem zhypnotizují slovinští Darla Smoking. Domácí scénu budou zastupovat např. Kalle, Pio Squad, Metronome Blues, Sto zvířat, Oswaldowi, Circus Brothers a další. Když k tomu přičtěte magické prostředí parku u poličských hradeb, divadla a workshopy pro děti i dospělé a domácí jídlo na porcelánu, není co řešit. Přijeďte si to užít s náma.

Pol'and'Rock Festival 2. – 4. 8. 2018 Kostrzyn nad Odra, Polsko
Největší evropský open air festival, až do letošního března známý pod jménem Przystanek Woodstock. Přesný počet účastníků není znám, (festival je bez vstupného), ale pohybuje se údajně mezi 600-750 tisíci. Jeho mottem je Láska, Přátelství, Hudba, no prostě Woodstock… Na to jméno si ale dělá nárok Michael Lang, jeden z pořadatelů původního Woodstocku, takže letos poprvé jako Pol'and'Rock. Festival je pořádán dobročinnou organizací Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako poděkování svým dobrovolníkům a je proslulý nejen velikostí, ale taky atmosférou, především pro Poláky hvězdným lineupem (letos např. In Flames, Soulfly, Alpha Blondy, Arch Enemy, Balkan Beat Box atd.) a bahnem pod hlavní stagí a všude kolem. Jedu tam s Dubioza kolektiv (naposled před šesti lety jsem tam udělal skvělé fotky bahenních lázní), tentokrát nám připadl hlavní čas celého festivalu, otevírací koncert po úvodní řeči ředitele celé charitativní organizace, na kterou tam lidi čekají už několik dní předem. Takže několik set tisíc lidí před stagí… se těším.

Tønder Festival 23. – 26. 8. 2018, Tønder, Dánsko
Tønder je pojem, Tønder je legenda, festival, který dala dokupy v roce 1974 parta mániček a během třiačtyřiceti let se tu vystřídali téměř všichni, kteří něco znamenali v anglo-americkém a skandinávském folku a roots music, včetne Petea Seegera a Arla Guthrieho. Během těch let ale s festivalem stárlo i publikum a v jistých dobách tam prý bylo nejmladšímu účastníkovi šedesát. Ty časy už jsou ale zase pryč, festival se omladil a dneska tam můžete slyšet kromě tradičního folku, skotské a irské muziky, blues, americany a skandinávské world music i indie folk a rock, samozřejmě aspoň malinko šmrnclý folkem. V letošním lineupu jsou třeba Oysterband, Lúnasa, Sharon Shannon, Ímar, Darlingside, The Dead South, Tyler Childers… Vloni to nevyšlo, tak letos už musím!

Info

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #43: „Ale dneska v noci, dneska budu pít šampaňské.“

redakce 19.09.2019

Výstava Roberta Franka Unseen byla jedním z důvodů výletu do Berlína, který se změnil v povinnost, když se minulý týden objevila zpráva, že jeden z nejvlivnějších fotografů zemřel.

Setkání v sadu - 6 is the magic number (Pelhřimovy 2019)

redakce 22.08.2019

Tradiční plkání o post-bratroorffovském antifestivalu. Tentokráte hodně o magii (místa).

Všetky odtiene blata alebo Top 5 ArcTanGent 2019

redakce 21.08.2019

Najkrajšie na kompilácií Top 5 zo siedmeho ročníku festivalu je, že mená sa príliš neopakujú a headlineri sa do výberu dostávajú ojedinele.

RapRadar IV: České předpremiéry

redakce 13.08.2019

Albové předpremiéry na letošním Kempu, hyperaktivní Brockhampton a JAY Z i nezdar Chance the Rappera.

Hromy, blesky a Algiers. Top 5 Grape festival 2019

redakce 11.08.2019

Vodní téma, hromy, blesky a... zase ti Algiers. Piešťanský Grape podesáté.

...a na rub víček projektovat pohřeb. Top 5 Brutal Assault 2019 podle redaktorů a přízně

redakce 11.08.2019

Rozdávám lokty, plavu nad zpocenými hlavami, moje pochroumaná páteř mi nepoděkuje, ale nemůžu si pomoct. Hlasují domácí, hosté i pocestní. To nejlepší z ročníku, který ovládly Dcery.

Preview: Pop-Kultur Berlin 2019

redakce 10.08.2019

Za kulturou do pivovaru? Leda v Berlíně. Mezi hvězdy letošního ročníku Pop-Kultur patří například Shabazz Palaces, Anna Calvi, CocoRosie nebo Deerhoof, ale nejen oni. Pár tipů pro vás.

Tasovská kúra aneb Top 5 Besedy u Bigbítu 2019

redakce 06.08.2019

Taky na které další přehlídce se sejde tolik jejich redaktorů a fotografů z celé republiky? Nejen je jsme oslovily s nejlepšími zážitky z letošního ročníku Besedy u Bigbítu.

Šejkr #42: Zvuk je nejlepší polštář

redakce 25.07.2019

Po cestě z Colours si v hlavě přehrávám skvělý koncert Shilpy Ray a vzpomínám si, jak právě Todd stál hrozně o to, aby před jejím prvním koncertem v Praze hráli…

Limity interpretace aneb reakce na článek o současných českých textech

redakce 25.07.2019

Full Moon publikoval rozsáhlý článek s názvem V zajetí lyrického věku aneb Současné české texty. Člen skupiny ROLE na něj reaguje.