Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 27.06.2018

Booking manažer a šéf agentury Earth Music, která zastupuje taková jména jako Dubioza Kolektiv, Cash Savage & The Last Drinks, Dunajská vlna nebo Invisible World, organizátor a dramaturg festivalu Colour Meeting v Poličce, člen dramaturgické rady české proexportní kanceláře SoundCzech a jeden ze zakladatelů české pobočky Music Managers Forum. Dušan Svíba. A jeho tipy na rajz v týdnech těchto i těch následujících. Na Prahu rovnou zapomeňte…

Drienok 29. – 30. 6. 2018, Mošovce, Slovensko
Na Drienku jsem nikdy nebyl, ale podle popisu na webu je to „akcia zameraná na krásne handmade výrobky a chutné domáce produkty, prírodné staviteľstvo, originálne odevy, liečivé bylinky, obrazy a maľby, hudobné nástroje a mnoho mnoho ďalšieho… budete mať možnosť postretávať úžasných šikovných ľudí, zúčastniť sa mnohých zaujímavých workshopov a tvorivých dielní, zoznámiť sa so sympatizantmi a kamarátmi občianskeho združenia, organizátormi Zóny bez peňazí a mnohými ďalšími inšpiratívnymi ľuďmi… Psi, mačky a kozy do areálu môžu, ale musia mať obojok a vodítko...“ Podle známých, kteří tam už byli, se jedná o neo-hippie festival. Jedu tam s Terne Čhave, kromě nich tam během čtyř dnů budou hrát italští Baro Drom, Fanfare Ciocarlia, Tibble Transsibiriska ze Švédska, slovenští Para, La3noCubano, Vrbovskí víťazi a kupa dalších. Mám takové tušení, že to bude velký otevírací prázdninový mejdan.

Colour Meeting 13. – 14. 7. 2018 Polička
Tady rozhodně nemůžu chybět, jelikož tu funguju coby zakladatel a dramaturg a mám tam ještě několik dalších funkcí. Colour Meeting, který letos slaví 15. ročník (a 17 let od založení), se koná v Poličce na Vysočině a s hrdostí musím prohlásit, že každý rok máme lineup, který jinde moc neuvidíte. Letos to bude např. New Orleans/Caribic blues v podání Delgres z Guadeloupe, špičkové skotské dudácké duo Ross Ainlise & Ali Hutton, temné australské punk blues country od Rhyece O’Neill & The Narodniks, plnokrevnou rumba catalana předvede feministické dívčí septeto z Tarragony Roba Estesa, polskou scénu bude zastupovat písničkář a producent Daniel Spaleniak, který se svou hudbou boduje mj. i v hollywodských seriálech a filmech a last but not least vás svým electro dubem zhypnotizují slovinští Darla Smoking. Domácí scénu budou zastupovat např. Kalle, Pio Squad, Metronome Blues, Sto zvířat, Oswaldowi, Circus Brothers a další. Když k tomu přičtěte magické prostředí parku u poličských hradeb, divadla a workshopy pro děti i dospělé a domácí jídlo na porcelánu, není co řešit. Přijeďte si to užít s náma.

Pol'and'Rock Festival 2. – 4. 8. 2018 Kostrzyn nad Odra, Polsko
Největší evropský open air festival, až do letošního března známý pod jménem Przystanek Woodstock. Přesný počet účastníků není znám, (festival je bez vstupného), ale pohybuje se údajně mezi 600-750 tisíci. Jeho mottem je Láska, Přátelství, Hudba, no prostě Woodstock… Na to jméno si ale dělá nárok Michael Lang, jeden z pořadatelů původního Woodstocku, takže letos poprvé jako Pol'and'Rock. Festival je pořádán dobročinnou organizací Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako poděkování svým dobrovolníkům a je proslulý nejen velikostí, ale taky atmosférou, především pro Poláky hvězdným lineupem (letos např. In Flames, Soulfly, Alpha Blondy, Arch Enemy, Balkan Beat Box atd.) a bahnem pod hlavní stagí a všude kolem. Jedu tam s Dubioza kolektiv (naposled před šesti lety jsem tam udělal skvělé fotky bahenních lázní), tentokrát nám připadl hlavní čas celého festivalu, otevírací koncert po úvodní řeči ředitele celé charitativní organizace, na kterou tam lidi čekají už několik dní předem. Takže několik set tisíc lidí před stagí… se těším.

Tønder Festival 23. – 26. 8. 2018, Tønder, Dánsko
Tønder je pojem, Tønder je legenda, festival, který dala dokupy v roce 1974 parta mániček a během třiačtyřiceti let se tu vystřídali téměř všichni, kteří něco znamenali v anglo-americkém a skandinávském folku a roots music, včetne Petea Seegera a Arla Guthrieho. Během těch let ale s festivalem stárlo i publikum a v jistých dobách tam prý bylo nejmladšímu účastníkovi šedesát. Ty časy už jsou ale zase pryč, festival se omladil a dneska tam můžete slyšet kromě tradičního folku, skotské a irské muziky, blues, americany a skandinávské world music i indie folk a rock, samozřejmě aspoň malinko šmrnclý folkem. V letošním lineupu jsou třeba Oysterband, Lúnasa, Sharon Shannon, Ímar, Darlingside, The Dead South, Tyler Childers… Vloni to nevyšlo, tak letos už musím!

Info

foto © Barka Fabiánová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Top 5 Josefstadt 2021

redakce 20.08.2021

Po tradičním epickém reportu přinášíme ještě výběr z toho nejlepšího očima našich redaktorů/fotografů a přátel ze zeleného údolí a přilehlých kasemat.

Šejkr #59: Dny, kdy nám to spolu nejde

Michal Pařízek 13.08.2021

Emoce tlučou křídly už od Kyjova, chceme tam být rychle, a to ještě netušíme, co nás čeká na místě.

Zápisky z Letní filmové školy: Jugoslávská proměnlivost a ryzí expresionistické němectví

Ondra Helar 10.08.2021

Při cold brew v budapešťském Kofein Baru sleduji první storýs na instagramu, kde se má bublina chlubí tím, že si vybírá filmy na páteční večer. Nejistý pocit, že jsem na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace