Články / Seriály

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

Kam na rajz s Dušanem Svíbou

redakce | Články / Seriály | 11.07.2023

Pokud máte v oblibě jména jako Dubioza kolektiv, Cash Savage & The Last Drinks, nebo Frankie & The Deadbeats a David Pomahač, je dost pravděpodobné, že si sednete se vkusem Dušana Svíby, booking agenta a manažera zastupujícího jmenované v agentuře Earth Music. Zároveň jej můžete znát i jako uměleckého ředitele festivalu Colour Meeting, který letos slaví jubileum. Nejen na tuto akci jsme se nechali pozvat.

Colour Meeting, 14.–⁠15. 7. 2023, Polička
Přirozeně nemůžu vynechat akci, na které celý rok pracuju. Colour Meeting v Poličce letos slaví 22. výročí a 20. ročník festivalu. Když máte výročí, tak to chcete oslavit, pozvete staré známé, ale taky chcete hostům připravit nějaké překvapení. Takže přijedou staří známí Prago Union, Kittchen, Vltava nebo Terne Čhave a vedle toho budete moci zažít české premiéry katalánského dua Tarta Relena, norského tubisty Daniela Herskedala, gnawa-punkových Bab L’ Bluz nebo belgických experimentálních eklektiků Echoes of Zoo. Ale budou tam taky třeba italská diva Maria Mazzotta s novým triem, Jana Vébrová, Fanda Holý nebo Metastavy s novými alby a další... Nic pro ctitele jednoho žánru, spíš narozeninový dort à la pejsek a kočička, ale s vychytaným dvacetiletým receptem. A aby vám děti daly chvíli pokoj a mohli jste si tu muziku užít, budou tam pro ně divadla a dílny.

více o festivalu zde

Folkové prázdniny, 22.–⁠29.7. 2023 Náměšť nad Oslavou
Moudří vědí, že Folkové prázdniny už dávno nejsou jenom folkové, ale že tady můžete vidět a slyšet top muzikanty z celého světa, letos např. skotský dron-dudácký výsadek Brighde Chaimbeul s Rossem Ainsliem, držitele Latin Grammy, The Quinteto Astor Piazzolla z Argentiny, afro-americanu Congo Cowboys z JAR nebo nadupaný voodoo funk Helsinki Cotonou Ensemble. To se děje večer, přes den si můžete užívat opravdové prázdniny - spousta workshopů a dílen, hudba, výstavy nebo výlety po krásném okolí. Recommended.

Son Rompe Pera + Cumbia Cooperativa, 8. 8. 2023 Café V lese, Praha
Největší pecka loňského Womexu, cumbia-punk, kde kytara hraje druhé housle a místo ní v popředí valí dvě marimby. Tohle Evropan nevymyslí, tohle sem jede z Mexika. Neskutečná jízda. Před nimi pražská parta expatů Cumbia Cooperativa, název říká vše. A pokud budete na Colours, můžete je vidět i tam.


H. R. Giger: Metamorphoses, do 19. 11. 2023 Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou
H. R. Giger se sám považoval za surrealistu, ale pro seriózní teoretiky umění byl málo seriózní. To mu ale nezabránilo být jedním z nejvlivnějších umělců 20. století. Jeho temná biomechanika zmutovaných bytostí se propsala do našeho společného pop-kulturního podvědomí i v případě, že jste neviděli Vetřelce. A když pojedete na Hlubokou, tak do Českého Krumlova už to není daleko, v Egon Schiele Art Centru jsou další dvě zajímavé výstavy - Janz Franz a Ivana Lomová.

Info

foto © Tomáš Moudrý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace