Články / Seriály

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce | Články / Seriály | 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.,“ říká jeden ze zakladatelů festivalu Mighty Sounds a frontman pražské formace Fast Food Orchestra Filip Vondrášek. Jaké má tipy, kam vyrazit, tedy vyjma Čápova dvora? A nezůstaneme jen u nás doma, volá Diego Maradona.


Mighty Sounds, 28.-30. 6. 2024, Čápův dvůr, Tábor
Těžko bych mohl nedoporučit Mighty Sounds, festival, se kterým to táhnu bezmála dvacet let. Bez posledního červnového víkendu, u kterého se vždycky zastaví čas, by bylo léto o dost prázdnější. Festival nabízí pestrou paletu subkulturního hudebního mixu, který se v čase lehce mění. Zatímco před lety mu dominovaly ska a ragge, v současné době je žánrová složka mnohem vyváženější, větší prostor dostávají i punk, hardcore, metal nebo třeba rock.
Kromě hudby festival přináší i pestrý mimohudební program, odpočinkové zóny, divadlo a nekonečnou nabídku pochutin pro labužníky. Navrch toho všeho si můžete být jisti skvělým publikem a neopakovatelnou atmosférou. Tento rok kromě další zhruba stovky interpretů přivítáme Bad Religion, The Hives, Cock Sparrer nebo třeba Agnostic Front.


Black Eyed Peas, 10. 7. 2024, Žluté lázně, Praha
Tuhle kapelu absolutně zbožňuju, a proto byla povinnost si po čtrnácti letech koupit lístek do Žlutých lázní a mrknout se, jak se tahle parta za ty roky posunula. Bude to úplně jiný koncert než před lety, kdy byli na vrcholu slávy a v plné sestavě a se živou kapelou zválcovali O2 arénu. V komentářích hodně lidí adoruje Fergie a zoufá si nad faktem, že už v kapele není. Fergie je ve své době krásně doplnila, ale pro mě bude vždycky srdcem skupiny Will.I.AM, který je tvůrcem zásadních hitů. Trio Will.I.AM, Taboo a APL.DE.AP točilo skvělé desky ještě dlouho před tím, než se Fergie vůbec objevila. Speciálně desku Behind the Gap jsem měl vždycky hodně rád, tak budu doufat, že zazní i nějaké pecky z ní.

Xavier Rudd, 9. 8. 2024, Arena Flegrea, Neapol
Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda. Jeho hudbu jsem poznal při surfových výletech. Pro tuto komunitu je právě Rudd, stejně jako třeba Jack Johnson, ztělesněním boha, a jeho hudba a duchovní texty k tomu neodmyslitelně patří. Měl jsem možnost vidět jeho vystoupení před lety ve vyprodané Akropoli a musím říct, že živě je ještě trochu lepší než na nahrávkách. Po koncertě jsem si koupil vinyl Live in the Netherlands a přiznám se, že ho točím mnohem častěji než jeho studiové nahrávky, jelikož deska obsahuje i interakci publika, která mi připomíná koncert v Praze. Bohužel na 9. srpna už mám program, ale pokud vy máte čas a máte tuhle hudbu rádi, udělejte si výlet, vyražte do ulic, ze kterých je cítit Diego Maradona, a užijte si koncert.

Info

foto © se souhlasem Filipa Vondráška

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace