Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Janou Fryzelkovou

Kam na rajz s Janou Fryzelkovou

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 29.07.2018

Jana Fryzelková je z pořadatelského okruhu kolem neopakovatelného festivalu Mišmaš party, ale koncertů, na kterých se celoročně podílí, je více. „Byť bydlím a žiju v Praze, su původem z Moravy, kam pravidelně jezdím pořádat akce nebo navštěvovat akce kamarádů pořadatelů. Navíc po návratu z výletu na Ukrajinu mám pocit, že jakékoliv místo u nás je dostupné a stojí za to tam vyrazit,“ říká Jana a posílá pár tipů.

Beseda u Bigbítu 3. – 4. 8. 2018, Tasov
Beseda mi zatím vždycky utekla mezi prsty – buď jsem nemohla kvůli škole nebo práci nebo dovolené. Takže letos poprvé a už se nemůžu dočkat! Zola Jesus, Lvmen a Astro to jistí, taky tam bude spousta menších kapel, na které jsem se xkrát chystala, ale nějak mi unikly – Sýček nebo Nikander. Teď už jen nezaspat.

Silver Rocket Summer South 24. – 25. 8. 2018, Sedlec
Tradiční léto zakončující akce mých oblíbených sektářů, letos navíc na jihu Moravy, takže nádhera. České kapely, chytré kecy a příroda, to chceš.

Marienbad Film Festival 28. 8. – 1. 9. 2018, Mariánské Lázně
Mariánky jsou pro mě městem duchů, prázdných hotelů a lázeňských povalečů, takže jsem hodně zvědavá, jak s městem zahýbá tenhle festival. Jedním z pořadatelů je navíc kamarád, další zběh z Moravy. Stihnu sice asi jen víkend, ale lepší než nic.

Koncerty v Živé Mandale nebo Piper Records Night v Kopřivnici
Mára Horyna, který stojí za velkou řadou koncertů v Kopřivnici, je můj nejoblíbenější promotér v celé republice! Takže, ať už se do Kopru vydám na Piper Records Night nebo kdykoli jindy, vím, že o mě jako návštěvníka bude královsky postaráno a že tam bude vše na svém místě (DIY s láskou).

Jon Hopkins a další 25. 10. 2018, Berlín
Jon sice hraje na Colours of Ostrava, ty už však narostly do pro mě příliš velkých rozměrů, takže dám raději koncert v Berlíně s vidinou prodlouženého víkendu a objevování tamějších klubů. Jsem zvědavá.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Loni (jsem nebyl) v Marienbadu

cyril kosak 06.08.2020

Ahoj, mami. Tak jsem vyrazil do Mariánských Lázní, na Moody Moon Noize.

Oplatky z kolonády aneb Moody Moon Noize v letmých ohlasech

redakce 04.08.2020

Víte, jak poznáte povedenou akci? Nikomu se nechce domů. Na kolonádě to bylo přesně takhle, někdo se zdržel o den déle, jiný o dva...

Co právě v elektru kutěj: Mocné elektronické výboje slovenských mimozemšťanů

Richard Kutěj 27.06.2020

Slovenský elektronický label Aliens Production zásobuje mezinárodní scén povedenými releasy už od roku 1997. A mocně rozjel i letošní sezonu.

Jeden pytel pro všechny děcka. Jak se v Česku (ne)píše o novém rapu.

David Čajčík 25.06.2020

Hudební průmysl se změnil dávno, rap je nový pop, jen si toho česká žurnalistika nevšimla, respektive to odmítá reflektovat.

Cesto-pics.jpg no.3

Mária Karľaková 26.05.2020

Cestovanie nie je len o tom dostať sa na dané miesto, je o objavovaní, slobode, hľadaní, o prítomnom okamihu o tom, že samotná cesta je cieľ.

Singletone: Protomartyr – Worm in Heaven / Processed By the Boys

Štěpán Sukdol 17.05.2020

Iggy Pop o Protomartyr prohlásil, že jsou ta nejlepší kapela, co dnes v Americe mají. Postpunková parta z Detroitu slaví dekádu působení na scéně dvěma singly, brzo deskou.

Jako zabít naději

Michal Pařízek 15.05.2020

Uvolňování opatření pouhým zvyšováním kapacity kulturní akcí je úsměvné a jak již bylo řečeno, vychází z naprosté neznalosti prostředí a problematiky. Co bude dál?

Šejkr na doma: Na viděnou

Michal Pařízek 30.04.2020

Po půlhodinovém telefonátu s Brendonem z The Kill Devil Hills jsem chtěl psát o tom, jak se bojí o svoji hippie sestru... Poslední Šejkr na doma je tu.

Šejkr na doma: Spi sladce, potvoro

Michal Pařízek 29.04.2020

Gejzír vtipu a humorných situací – načala to Kateřina Konečná plamennou obhajobou maršála, který přišel o pomník, pak jsme viděli rozhořčeného Bohumila Pečínku a celé to završil Barťák.

Šejkr na doma: Básníci a bábovičky

Michal Pařízek 28.04.2020

„Tepláky jsou nové džíny.“ Někdy není jednoduché udržet si zdravý rozum, při sledování novinových titulků v poslední době je to ještě o poznání těžší.