Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Janou Fryzelkovou

Kam na rajz s Janou Fryzelkovou

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 29.07.2018

Jana Fryzelková je z pořadatelského okruhu kolem neopakovatelného festivalu Mišmaš party, ale koncertů, na kterých se celoročně podílí, je více. „Byť bydlím a žiju v Praze, su původem z Moravy, kam pravidelně jezdím pořádat akce nebo navštěvovat akce kamarádů pořadatelů. Navíc po návratu z výletu na Ukrajinu mám pocit, že jakékoliv místo u nás je dostupné a stojí za to tam vyrazit,“ říká Jana a posílá pár tipů.

Beseda u Bigbítu 3. – 4. 8. 2018, Tasov
Beseda mi zatím vždycky utekla mezi prsty – buď jsem nemohla kvůli škole nebo práci nebo dovolené. Takže letos poprvé a už se nemůžu dočkat! Zola Jesus, Lvmen a Astro to jistí, taky tam bude spousta menších kapel, na které jsem se xkrát chystala, ale nějak mi unikly – Sýček nebo Nikander. Teď už jen nezaspat.

Silver Rocket Summer South 24. – 25. 8. 2018, Sedlec
Tradiční léto zakončující akce mých oblíbených sektářů, letos navíc na jihu Moravy, takže nádhera. České kapely, chytré kecy a příroda, to chceš.

Marienbad Film Festival 28. 8. – 1. 9. 2018, Mariánské Lázně
Mariánky jsou pro mě městem duchů, prázdných hotelů a lázeňských povalečů, takže jsem hodně zvědavá, jak s městem zahýbá tenhle festival. Jedním z pořadatelů je navíc kamarád, další zběh z Moravy. Stihnu sice asi jen víkend, ale lepší než nic.

Koncerty v Živé Mandale nebo Piper Records Night v Kopřivnici
Mára Horyna, který stojí za velkou řadou koncertů v Kopřivnici, je můj nejoblíbenější promotér v celé republice! Takže, ať už se do Kopru vydám na Piper Records Night nebo kdykoli jindy, vím, že o mě jako návštěvníka bude královsky postaráno a že tam bude vše na svém místě (DIY s láskou).

Jon Hopkins a další 25. 10. 2018, Berlín
Jon sice hraje na Colours of Ostrava, ty už však narostly do pro mě příliš velkých rozměrů, takže dám raději koncert v Berlíně s vidinou prodlouženého víkendu a objevování tamějších klubů. Jsem zvědavá.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #58: Naši lidi

Michal Pařízek 30.07.2021

Když říkám, že k dobrému festivalu ani moc koncertů nepotřebuju, tak to myslím úplně vážně. Dobře, je to trochu zhůvěřilost, uznávám, ale přesto sázím víc na...

Zahradní slavnost aneb Vivat Vila

redakce 28.07.2021

Jaké vzpomínky si odnáší (nejen) Full Moon crew z festivalu Vivat vila? Slzičky pro Edova syna a další dojmy.

Šejkr #57: „Vstal jsem v 10:25.“

Michal Pařízek 16.07.2021

Do galerie C|O Berlin jsem původně směřoval hlavně kvůli výstavě módní fotografky Nadine Ijewere, ještě víc na mě ale zapůsobila další tamní expozice.

Šejkr #56: Wellness ve znaku

Michal Pařízek 02.07.2021

Tenhle Šejkr s wellness ve znaku byl hotový už dávno. Třeba i díky lázeňskému tempu nebo zážitku z koncertu Havlových.

Krajina v obrazech: Galerie Benedikta Rejta v Lounech

Barka Fabiánová 01.07.2021

V Galerii Benedikta Rejta v Lounech právě probíhá dost povedená výstava Krajina+.

Kdo byl na Měsíci první? Aneb hudba, kterou neslyšíte

Marek Blažíček 21.06.2021

Sedmašedesátiletý Salvatore Garau se dlouhá léta věnuje konceptuálnímu umění a zároveň maluje abstraktní obrazy. A díky němu se ve světě umění poprvé vydražilo „nic“.

Šejkr #55: Kdo jede na tygru...

Michal Pařízek 18.06.2021

Tvorba Marka Lanegana mě provází tak dlouho, že se to až stydím říkat. Kdo vyrazil do pražských Riegráčů a kdo jede na tygru?

Hudba k láske (Vec+ Švidraň)

Mišo_O 17.06.2021

Za absolútny vrchol celého albumu a za Vecovu pravdepodobne najlepšiu vec, ktorú za posledné roky vygravíroval do papiera zlatými literami, sa smelo dá považovať...

Šejkr #54: Jak děláš omeletu?

Michal Pařízek 04.06.2021

Vzpomínky na Beatpol, The Drones, Anthonyho Bourdaina a peklo posledních dní. Včetně receptu!

Co je to tady za mumraj? (Alyona Alyona)

Iryna Zahladko 26.05.2021

Začátkem dubna vyšla druhá deska Alyony Alyony, jejíž název se dá přeložit jako „mumraj“, a nahrála ji ukrajinská rapperka s šestnácti muzikanty z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace