Články / Seriály

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce | Články / Seriály | 19.11.2023

NOC6 potřetí. Kulturní centrum Klubovna, Klub 007 Strahov, Kaštan, Potrvá, Za školou, Na Slamníku, a nově Anti.kvariát Dejvického divadla, těchto sedm podniků se spojilo, aby v pátek 24. listopadu naservírovalo svým návštěvníkům velmi pestré koncertní menu. Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.


NOC6 – Klubová noc Prahy 6, 24. 11. 2023 Kluby na Praze 6
Sedm různých prostorů se propojilo, aby v jeden večer nabídly ucelený koncertní menu, kde si vyberou jak floutci holdující rapu (Obrben, Drum’n’rap), tak jejich rodiče, kteří vyrůstali na alternativním rocku (Zuby nehty, Malé zuby). Ti, kteří mají rádi divočejší rock’n’roll (Twisted Rod), anebo poklidnější folkové koncerty (Hm…, Petr Váša, Robert Nebřenský). Anebo má někdo chuť na alternativní elektroniku (badfocus, Ivy Z)? Tímto společným projektem místní kluby dávají najevo, že Praha 6 není jen ospalou rezidentní čtvrtí, ale že se tady dá chodit i na zajímavý koncerty. Tak pojďte, pojďte...

Ni (fr) + Vojdi (sk), 27. 11. 2023 Café V lese, Praha
Abychom nezapomněli na kytarový žánry, nemůžu vynechat koncert Francouzů Ni. Kytarovka úderná asi tak jako její název. Je to lámaný, matematický, divný. Ale zároveň taneční a syrový. A podle všeho mají hoooodně energický live shows. Na to se těším fakt dost!


Hidden Orchestra (uk) + Arms and Sleepers (us), 28. 11. 2023 Palác Akropolis, Praha
Hidden Orchestra už hráli v Praze několikrát, ale vždycky jsem o to nějak přišel, tentokrát to už snad fakt vyjde. „Imaginární těleso, které ve skutečnosti neexistuje,“ mi připadá skvělej koncept – hudba vzniká ze stop nahranejch jednotlivejma hudebníkama na dálku, který pak ve studiu míchá Joe Acheson, jedinej stálej člen skupiny. Ten má být v Praze doprovázený dvěma bubeníky. Jsem zvědav.

Sierra (fr), 30. 11. 2023 Café V lese, Praha
Doufám, že tohle bude skvělej koncert. Nejsem extrémním fanouškem synthwave legend Carpenter Brut nebo Perturbator, který tu taky zrovna nedávno byli, je to na mě trochu moc „rozjuchaný“. Sierra svým zvukem spolupráci s prvně jmenovaným nezapře, produkoval ji nejnovější album, minulou tour jeli spolu, ale přeci jen jsou její beaty o poznání temnější, což mi rozhodně vyhovuje.

Katastr + Bolehlav, 29. 12. 2023 Orion Music Club, Tábor
A abych nezůstal jen v Praze, jeden koncert v Táboře. Těžko říct, jestli se tam sám dostanu, ale rozhodně doporučuju všem, co tam mezi svátky budou. Katastr je analogová syntezátorová 90‘s vibe elektronika s live bicíma. Oproti tomu Bolehlav je značně nervóznější a špinavější jednočlenný na kytaře založený projekt Michala Milka, který balancuje na hraně dubstepu, industriálu a metalu. Myslím, že tahle kombinace dvou poměrně odlišných stylů může skvěle fungovat a úspěšně vytrhne člověka ze sváteční pohody.

Info

foto © se svolením Ondřeje Kubíčka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace