Články / Seriály

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

redakce | Články / Seriály | 13.05.2022

Petru Hradilovou můžete znát z pořadatelského okruhu Colours of Ostrava a hlavně coby ředitelku mezinárodní konference a showcasového festivalu Czech Music Crossroads. Ten už se jednak nekoná „v předvečer“ Colours, a taky se vyvinul v pozoruhodnou a plnohodnotnou platformu. Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby, součástí akce jsou panelové diskuse, workshopy a speed dating. Czech Music Crossroads jsou samozřejmě i pro širokou veřejnost, která letos může ocenit ojedinělou reprezentaci francouzské a jihokorejské hudební scény, to vše 20. až 22. května v Domu kultury Poklad v ostravské Porubě. Kam jinam se Petra Hradilová chystá? Kam na rajz, edice (zejména) moravsko-slezská.

Festival v ulicích 24.–⁠26. 6. 2022 Ostrava
Na festivalu každoročně vystupuje spousta českých i zahraničních umělců. Ani letos tomu nebude jinak a k vidění i slyšení budou umělci z Kanárských ostrovů. Francie, Itálie, Argentiny, Španělska, Německa, Kanady, Filipín, Polska, Nového Zélandu nebo Konga. Dramaturgie nabízí hudbu, tanec, akrobacii, žongléry, mimy, obří loutky, netradiční lunapark, divadla, průvody i workshopy. Vše opět zdarma, cílem je bořit bariéry mezi umělcem a diváky a nabídnout lidem ojedinělý zážitek.

Central European Jazz Showcase 27.–⁠28. 6. 2022 Brno
Festival nabízí pestrý výběr mladých jazzových talentů a inspirativních projektů.

Colours of Ostrava 13.–⁠16. 7. 2022 Ostrava
Colours of Ostrava je největší mezinárodní hudební festival v České republice, konající se tradičně v červenci v unikátním prostředí památkově chráněné industriální oblasti Dolní oblast Vítkovice. Přiváží vše od největších hvězd současné světové hudby, přes kvalitní jména mnoha žánrů (world music, rock, elektronika, jazz, alternativa etc.), které by české publikum jinak nemělo příležitost vidět, až po mladé neotřelé projekty, které návštěvníky překvapují a kulturně obohacují. Mimo hudební interprety nabízí kvalitní divadelní soubory, atraktivní filmovou a diskusní scénu, výstavy, workshopy a program pro děti.

Jacob Collier 31. 10. 2022 Brno
Anglický zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista. Neskutečná inspirace a hudební zážitek.

LP 6. 9. 2022 Praha
Charismatická zpěvačka, impozantní hlas a uchvacující dar pop-rockového hitmakera. Všechny dosavadní koncerty LP byly okamžitě vyprodané a když přímo na Colours zakřičela: „Jsem připravená pro vás zpívat,“ měla v kapse tisíce dalších příznivců.

Info

foto © se svolením Petry Hradilové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat 2022: top shit

redakce 04.10.2022

Nejsilnější dojmy posbírané na korzu před Veletržním palácem? Daly se sbírat plnými hrstmi. Festival Lunchmeat edice 2022 byl opět fascinující.

10 + 1 = Alison Cotton

redakce 03.10.2022

Její tvorba bývá úzce navázaná na konkrétní místa nebo historické události, proto jsme tuto rubriku pro jednou pojali geograficky. Koncert za pár!

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace