Články / Seriály

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

redakce | Články / Seriály | 13.05.2022

Petru Hradilovou můžete znát z pořadatelského okruhu Colours of Ostrava a hlavně coby ředitelku mezinárodní konference a showcasového festivalu Czech Music Crossroads. Ten už se jednak nekoná „v předvečer“ Colours, a taky se vyvinul v pozoruhodnou a plnohodnotnou platformu. Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby, součástí akce jsou panelové diskuse, workshopy a speed dating. Czech Music Crossroads jsou samozřejmě i pro širokou veřejnost, která letos může ocenit ojedinělou reprezentaci francouzské a jihokorejské hudební scény, to vše 20. až 22. května v ostravské Dolní oblasti Vítkovice. Kam jinam se Petra Hradilová chystá? Kam na rajz, edice (zejména) moravsko-slezská.

Festival v ulicích 24.–⁠26. 6. 2022 Ostrava
Na festivalu každoročně vystupuje spousta českých i zahraničních umělců. Ani letos tomu nebude jinak a k vidění i slyšení budou umělci z Kanárských ostrovů. Francie, Itálie, Argentiny, Španělska, Německa, Kanady, Filipín, Polska, Nového Zélandu nebo Konga. Dramaturgie nabízí hudbu, tanec, akrobacii, žongléry, mimy, obří loutky, netradiční lunapark, divadla, průvody i workshopy. Vše opět zdarma, cílem je bořit bariéry mezi umělcem a diváky a nabídnout lidem ojedinělý zážitek.

Central European Jazz Showcase 27.–⁠28. 6. 2022 Brno
Festival nabízí pestrý výběr mladých jazzových talentů a inspirativních projektů.

Colours of Ostrava 13.–⁠16. 7. 2022 Ostrava
Colours of Ostrava je největší mezinárodní hudební festival v České republice, konající se tradičně v červenci v unikátním prostředí památkově chráněné industriální oblasti Dolní oblast Vítkovice. Přiváží vše od největších hvězd současné světové hudby, přes kvalitní jména mnoha žánrů (world music, rock, elektronika, jazz, alternativa etc.), které by české publikum jinak nemělo příležitost vidět, až po mladé neotřelé projekty, které návštěvníky překvapují a kulturně obohacují. Mimo hudební interprety nabízí kvalitní divadelní soubory, atraktivní filmovou a diskusní scénu, výstavy, workshopy a program pro děti.

Jacob Collier 31. 10. 2022 Brno
Anglický zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista. Neskutečná inspirace a hudební zážitek.

LP 6. 9. 2022 Praha
Charismatická zpěvačka, impozantní hlas a uchvacující dar pop-rockového hitmakera. Všechny dosavadní koncerty LP byly okamžitě vyprodané a když přímo na Colours zakřičela: „Jsem připravená pro vás zpívat,“ měla v kapse tisíce dalších příznivců.

Info

foto © se svolením Petry Hradilové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Versus: The Smile – A Light for Attracting Attention

Jiří V. Matýsek, David Stoklas 17.05.2022

Jaký je debut britské superskupiny The Smile, co čekat od pražského koncertu, který už klepe na dveře? Úsměv plný úzkosti, ale taky určitý optimismus.

Radio FMz: Kendrick Lamar, Edúv syn i Wabi Ryvola

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 11.05.2022

Bohatá úroda! Na začátku května vydali skvělou desku Arcade Fire, Ibeyi, Sharon van Etten a další. Máte rádi Wabiho Ryvolu?

Vstupní prohlídka: Anki

redakce 09.05.2022

Už dávno nevystupuje pouze na hiphopových shows, support dělal tak rozdílným umělcům, jakými jsou post-hudba nebo Dukla.

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 04.05.2022

V novinkách z uplynulého týdne zabrousíme do hitparád i do kultovních sestav.

Tak daleko, tak blízko: Ivan Gajdoš

redakce 03.05.2022

Na oblíbené plzeňské pivo chodí Ivan Gajdoš se ženou do hospody Pod Obrazem, která je v centru města v areálu krnovského zámku. Kam jinam zajde, zajdou?

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce 01.05.2022

Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Radio FMz: Ukrajinské svátky, zlámané beaty i reggeaton

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 27.04.2022

Tento týden je redakční výběr nových tracků rozmanitější než kdy jindy. Připomínáme si ukrajinské Velikonoce s rapperkou Alyonou Alyonou, za zlámanou elektronikou se vydáváme do Milána.

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce 25.04.2022

Prostřednictvím hudby a vizuálu zkoumá pomyslné hranice reality, které zároveň provází každodenními myšlenkami nad dospíváním, hodnotami a vztahy.

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 20.04.2022

V novinkách z uplynulého týdne hned dvakrát zamíříme do Států za písničkářkami Faye Webster a Soccer Mommy.

Vstupní prohlídka: Kvietah

redakce 18.04.2022

Je téměř nemožné se tady vyznat ve vlastních pocitech, říká mimo jiné třiadvacetiletá skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka. A nejen toto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace