Články / Seriály

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

redakce | Články / Seriály | 13.05.2022

Petru Hradilovou můžete znát z pořadatelského okruhu Colours of Ostrava a hlavně coby ředitelku mezinárodní konference a showcasového festivalu Czech Music Crossroads. Ten už se jednak nekoná „v předvečer“ Colours, a taky se vyvinul v pozoruhodnou a plnohodnotnou platformu. Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby, součástí akce jsou panelové diskuse, workshopy a speed dating. Czech Music Crossroads jsou samozřejmě i pro širokou veřejnost, která letos může ocenit ojedinělou reprezentaci francouzské a jihokorejské hudební scény, to vše 20. až 22. května v Domu kultury Poklad v ostravské Porubě. Kam jinam se Petra Hradilová chystá? Kam na rajz, edice (zejména) moravsko-slezská.

Festival v ulicích 24.–⁠26. 6. 2022 Ostrava
Na festivalu každoročně vystupuje spousta českých i zahraničních umělců. Ani letos tomu nebude jinak a k vidění i slyšení budou umělci z Kanárských ostrovů. Francie, Itálie, Argentiny, Španělska, Německa, Kanady, Filipín, Polska, Nového Zélandu nebo Konga. Dramaturgie nabízí hudbu, tanec, akrobacii, žongléry, mimy, obří loutky, netradiční lunapark, divadla, průvody i workshopy. Vše opět zdarma, cílem je bořit bariéry mezi umělcem a diváky a nabídnout lidem ojedinělý zážitek.

Central European Jazz Showcase 27.–⁠28. 6. 2022 Brno
Festival nabízí pestrý výběr mladých jazzových talentů a inspirativních projektů.

Colours of Ostrava 13.–⁠16. 7. 2022 Ostrava
Colours of Ostrava je největší mezinárodní hudební festival v České republice, konající se tradičně v červenci v unikátním prostředí památkově chráněné industriální oblasti Dolní oblast Vítkovice. Přiváží vše od největších hvězd současné světové hudby, přes kvalitní jména mnoha žánrů (world music, rock, elektronika, jazz, alternativa etc.), které by české publikum jinak nemělo příležitost vidět, až po mladé neotřelé projekty, které návštěvníky překvapují a kulturně obohacují. Mimo hudební interprety nabízí kvalitní divadelní soubory, atraktivní filmovou a diskusní scénu, výstavy, workshopy a program pro děti.

Jacob Collier 31. 10. 2022 Brno
Anglický zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista. Neskutečná inspirace a hudební zážitek.

LP 6. 9. 2022 Praha
Charismatická zpěvačka, impozantní hlas a uchvacující dar pop-rockového hitmakera. Všechny dosavadní koncerty LP byly okamžitě vyprodané a když přímo na Colours zakřičela: „Jsem připravená pro vás zpívat,“ měla v kapse tisíce dalších příznivců.

Info

foto © se svolením Petry Hradilové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #101: Čerti, kam se podíváš

Michal Pařízek 24.03.2023

Trnavská mizéria, pohádka v Leidenu i Alexino zaklínání. Výživný březen. Na show Siksa myslím od návratu z Holandska a ještě dlouho budu.

Vstupní prohlídka: Petr Mazoch

redakce 23.03.2023

Festival Spectaculare slaví deset let deseti vybranými koncerty po celé Praze a jeho součástí bude letos i Piano Day. Za ním zase stojí dramaturg a hudebník Petr Mazoch.

Protokol: Lauren Ruth Ward

redakce 22.03.2023

Marylandská rodačka bývá označována jako spojení Janis Joplin, Florence Welch nebo Courtney Barnett, její písně jsou neúprosně přímočaré a otevřené. Co ji formovalo?

Preview: Rewire 2023

Zuzana Malá 22.03.2023

Jedním z hlavních lákadel festivalu Rewire je vystoupení Fever Ray, kterým jsme věnovali i titulní stranu březnového Full Moonu. Ale nebudou zdaleka sami.

Tak daleko, tak blízko: Mickael Le Goff

redakce 21.03.2023

Jeho tvorbu si můžeme vychutnat v rámci Spectaculare v jedinečném audiovizuálním projektu Sphere v pražském Planetáriu. Ve kterých křivkách se Mickael také prochází?

Vstupní prohlídka: Vassilena Serafimova

redakce 19.03.2023

Jednou z premiér letošního Spectaculare bude vystoupení francouzské producentky Chloé s bulharskou multiinstrumentalistkou Vassilenou Serafimovou. Seznamte se!

Full Moon Stage 2023: Zouj

redakce 18.03.2023

Představte si, že se z duhové horské dráhy v Mario Kart náhle propadnete do strašidelného domu, který vytváří hyperpopový vesmír plný experimentálních a futuristických zvuků.

Full Moon Stage 2023: Jack Ladder

redakce 17.03.2023

Od roku 2005 vydal pět alb, obsáhnuvších svěží folk, nervní šedesátkové blues, gotický elektropop, novovlnné tendence i nápadité synthpopové melodie.

Full Moon Stage 2023: Flash Amazonas

redakce 16.03.2023

Pod jménem Flash Amazonas se skrývá artpopová dvojice rozkročená mezi Japonskem a Kolumbií.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Hora

redakce 09.03.2023

Koho jiného se zeptat na tipy, kam zajít ve štatlu? Bary i kérky, vybírejte.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace