Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Radkem Pavlovičem

Kam na rajz s Radkem Pavlovičem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 26.02.2018

V nové rubrice Kam na rajz tentokrát roztočí kompas Radek Pavlovič, kterého můžete znát coby agenta Obscure Promotion nebo kytaristu Rest in Haste. "Za rok stihnu asi tak 80 koncertů, ale většina z toho je práce, zbylá část hraní s vlastními kapelami. Takže logicky na koncerty v roli běžného návštěvníka mi nezbývá čas ani chuť. Proto si hodně vybírám. Letos na jaře je pár výjimečných akcí, kde rozhodně nesmím chybět."

Uada (us) 7. 4. 2018 Underdogs, Praha
Zlo z amerického Portlandu. Nejsem zrovna fanda blacku, ale Uada mě na posledním Brutal Assaultu zaujala. Žádné pokusy o experimenty, ale dřevní blackmetalový výplach.

Bell Witch (us) + Aerial Ruin 10. 4. 2018 Klub 007 Strahov, Praha
Od Bell Witch na Sedmičce si slibuju celkem dost. Duo na pomezí funerálního doomu, sludge a dronu si pamatuju ze společného turné se Samothrace v roce 2013. Nepřestane mě fascinovat, kolik muziky a emocí se dá vyždímat z minimalistického složení basa a bicí. Tohle bude hodně pomalá smrt!

Godspeed You! Black Emperor (ca) 19. 4. 2018 Divadlo Archa, Praha
V obří záplavě zaměnitelných „post“ kapel mají GY!BE svůj vlastní ksicht a rukopis, který mě kdysi dávno okouzlil na Lift Your Skinny Fists… a loni na Luciferian Towers. Pamatuju si, že ve chvíli oznámení koncertu jsem byl v Izraeli, rychle hledal wifi a kupoval lístek, protože tentokrát v Arše nesmím chybět. Navíc se bez mučení přiznávám, že s GY!BE jsem naživo dosud neměl tu čest. Očekávání jsou vysoká!

Manilla Road (us) 22. 5. 2018 Klub 007 Strahov, Praha
Nejlepší neznámí klasici v historii heavy metalu aneb dokonalá americká odpověď na NWOBHM (New Wave Of British Heavy Metal, pozn. ed.) na přelomu 70. a 80. let. Smekám před lidmi z Kreas., že dokázali sehnat takovou pecku. To je jako kdyby Iron Maiden vydali jako poslední album Powerslave, pak se rozpadli a v květnu měli hrát na Sedmičce. Kterým albem u Manilly začít? Třeba Crystal Logic z roku 1983.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #79: Tak daleko, tak blízko

Michal Pařízek 20.05.2022

Gentrifikace se nevyhýbá ani distriktu 36, majitel domu zvedl provozovatelům hostelu nájem víc než čtyřnásobně. Přemýšlím nad zážitky, co jsem tu za ta léta nashromáždil...

Šejkr #78: Potopa

Michal Pařízek 06.05.2022

Chodit pozdě může být i výhoda. Je hodina po začátku tiskovky, Rudolfinum je v podstatě prázdné...

Sharpe 2022: To nejlepší

redakce 26.04.2022

Po reportu a fotogalerii ještě přinášíme obvyklé shromáždění vrcholů přehlídky, oslovili jsme taky další obvyklé podezřelé, kamarády a jiné celebrity.

Šejkr #77: Prokopat se ven

Michal Pařízek 22.04.2022

Nedávno mi jeden známý v baru říkal, že mu dnešní doba občas připomíná jakési „vylepšené devadesátky“. Upřímně mě to vyděsilo, hlubší definici jsem z něj nedostal, třeba ji ani neznal.

Свiт нiколи не буде колишнiм (Svět nikdy nebude stejný)

Alexander Proletarskyi 20.04.2022

Publikujeme v ukrajinštině hlavní text Full Moonu #132 od novináře, fotografa a hudebního aktivisty Alexandra Proletarského, který přispívá do magazínů Sho nebo Karabas Live a žije v Oděse.

Šejkr #76: „Almond caramel frappe pineapple root beer“

Michal Pařízek 08.04.2022

Když vás jednou nepustí do oblíbeného baru, tak to může být i výhra. Historka se váže ke středečnímu večeru, nakonec jsme s kamarádkou skončili o pár bloků níže ve Vrškách…

Šejkr #75: Znenadání

Michal Pařízek 25.03.2022

Když jsem ze schránky vytahoval pohled s obrazem mračného západu slunce nad Virginií, fakt jsem se divil...

Preview: Jeden svět 2022

Ondra Helar 20.03.2022

Téma festivalu dokumentárních filmů Jeden svět se obrací k jeho kořenům. „Cesty svobody“ přímo odkazují na lidskoprávní tematiku, která stála u jeho založení. Tipy pro vás.

Šejkr #74: „Jako všichni.“

Michal Pařízek 11.03.2022

Mířím do karlínských Kasáren na jednu z mnoha benefic. Hned při vstupu do dvora udělá člověku radost, kolik je tam lidí, nakonec se do sálu vlastně ani nedostanu.

Šejkr #73: „What the hammer, what the chain... “

Michal Pařízek 25.02.2022

S Daniellou a Alexanderem se bavíme i o tom, jak v době války budou lidé reagovat. Nemyslím státnicky, spíš v rámci společnosti, obyčejně. Čtu jim nahlas jeden z hrdě národoveckých…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace