Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Radkem Pavlovičem

Kam na rajz s Radkem Pavlovičem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 26.02.2018

V nové rubrice Kam na rajz tentokrát roztočí kompas Radek Pavlovič, kterého můžete znát coby agenta Obscure Promotion nebo kytaristu Rest in Haste. "Za rok stihnu asi tak 80 koncertů, ale většina z toho je práce, zbylá část hraní s vlastními kapelami. Takže logicky na koncerty v roli běžného návštěvníka mi nezbývá čas ani chuť. Proto si hodně vybírám. Letos na jaře je pár výjimečných akcí, kde rozhodně nesmím chybět."

Uada (us) 7. 4. 2018 Underdogs, Praha
Zlo z amerického Portlandu. Nejsem zrovna fanda blacku, ale Uada mě na posledním Brutal Assaultu zaujala. Žádné pokusy o experimenty, ale dřevní blackmetalový výplach.

Bell Witch (us) + Aerial Ruin 10. 4. 2018 Klub 007 Strahov, Praha
Od Bell Witch na Sedmičce si slibuju celkem dost. Duo na pomezí funerálního doomu, sludge a dronu si pamatuju ze společného turné se Samothrace v roce 2013. Nepřestane mě fascinovat, kolik muziky a emocí se dá vyždímat z minimalistického složení basa a bicí. Tohle bude hodně pomalá smrt!

Godspeed You! Black Emperor (ca) 19. 4. 2018 Divadlo Archa, Praha
V obří záplavě zaměnitelných „post“ kapel mají GY!BE svůj vlastní ksicht a rukopis, který mě kdysi dávno okouzlil na Lift Your Skinny Fists… a loni na Luciferian Towers. Pamatuju si, že ve chvíli oznámení koncertu jsem byl v Izraeli, rychle hledal wifi a kupoval lístek, protože tentokrát v Arše nesmím chybět. Navíc se bez mučení přiznávám, že s GY!BE jsem naživo dosud neměl tu čest. Očekávání jsou vysoká!

Manilla Road (us) 22. 5. 2018 Klub 007 Strahov, Praha
Nejlepší neznámí klasici v historii heavy metalu aneb dokonalá americká odpověď na NWOBHM (New Wave Of British Heavy Metal, pozn. ed.) na přelomu 70. a 80. let. Smekám před lidmi z Kreas., že dokázali sehnat takovou pecku. To je jako kdyby Iron Maiden vydali jako poslední album Powerslave, pak se rozpadli a v květnu měli hrát na Sedmičce. Kterým albem u Manilly začít? Třeba Crystal Logic z roku 1983.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #64: „I got a feeling I just can't shake“

Michal Pařízek 22.10.2021

Courám se po Skalitzer Straße, tradičně fouká, ale vlastně je teplo. Míjím zavřený Privat Klub, novou sicilskou kavárnu, kterou si okamžitě zařazuji do záložky jménem Jednou jistě...

Šejkr#63: Báječná léta

Michal Pařízek 08.10.2021

Sedím na osiřelé zahrádce Barriquády v zapnuté bundě a pohodlí kupodivu nepomáhá ani sklenice kremžského ryzlinku, kterou si trochu tvrdohlavě objednám...

Šejkr #62: Elán mezi oblázky

Michal Pařízek 24.09.2021

Fouká tak, že i zavřené slunečníky se komíhají jak sbor opilých baletek a chudák číšník z místní taverny má s rovnáním neposlušných lehátek slušnou honičku...

Šejkr #61: „Den mě oslepí, večer utiší, noc mě skryje.“

Michal Pařízek 10.09.2021

Strašnice jsou vlídná čtvrť, bydlím tu rád. Je trochu rozbitá, špinavá a nepořádná, to mi taky celkem vyhovuje. Stejně jako to, že se tu obvykle nic moc neděje...

Sharpe 2021: To nejlepší

redakce 07.09.2021

Letos nás pohříchu tolik z Full Moon na místě nebylo, tak jsme k tradičnímu výběru toho nejlepšího vyzvali další osobnosti, kamarády i obvyklé podezřelé.

Ďakujem, milujem (Moody Moon Noize vol.2)

redakce 01.09.2021

Krom únavy nás – crew, organizátorský tým i spřízněné tváře – dostihlo po proběhlém festivalu Moody Moon Noize vol. 2 i dojetí. Ale nejen to. Putovní festival skončil. Začne.

Moody Moon Noize vol.2: Top 5

redakce 30.08.2021

Jsme nevyspalí, unavení, ale štastní. Stálo to za to. Před podrobnějšími reporty posíláme tradiční top 5 převážně z řad crew a organizátorského týmu.

Šejkr #60: „Máme to teda dělat venku? Já fakt nevím.“

Michal Pařízek 27.08.2021

Feeling podzim. Loňskou euforii na kolonádě do velké míry zapříčinilo také počasí.

Lázeňské dvojhránky 2021 (Vortex)

Veronika Havlová, Viktor Palák 24.08.2021

Gaspar Noé vysadil drogy a natočil film, ve kterém není ani stopa po stroboskopech, ale drásavostí si nezadá s jeho vrcholnými díly.

Kdo mi ukradl moje noty? (Ostravské dny 2021)

Veronika Miksová 24.08.2021

Po náměstí se pohybovali žlutě odění bubeníci a do toho se plynule přemísťovali archaicky uniformovaní členové hornické kapely a uprostřed všeho rotovaly dva klavíry.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace