Články / Sloupky/Blogy

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

Kam na rajz s Ricardem Delfinem

redakce | Články / Sloupky/Blogy | 05.12.2019

Ricardo Delfino působí povětšinou v Karlovarském kraji jako dramaturg komunitního festivalu Top RoofTop. Nicméně jako band manager tria The Wild Roots a booking agent dalších několika kapel se pohybuje napříč kluby a festivaly po republice. Původně zpěvák kapel regionálního dosahu zjistil před třicítkou, že ho mnohem více baví a naplňuje produkce, dramaturgie a management. The RoofTop fest má díky němu šťastnou ruku na kapely ještě před jejich průlomem do povědomí širší veřejnosti. V Karlových Varech zažili svou premiéru I Love You Honey Bunny nebo Pokáč.

Larkin Poe (us) 25. 5. 2020, Lucerna Music Bar, Praha
Pro bluesmana tělem i duší je tahle formace jako dar z nebes. Bohužel jsem je vždycky prošvihl, když jely tyhle dvě talentované slečny kolem a příští rok si to hodlám vynahradit.

Top RoofTop festival 4.7.2020, Karlovy Vary
Před šesti lety jsem tenhle festival v centru Karlových Varů založil a vše, co umím, jsem se učil na něm. Vzhledem k tomu, že jsem dramaturgem a fundraiserem, tak mě tam na stopro potkáte. Hlavní podium se vždy tyčilo na střeše budovy galerie, kolem ní stánky s lokálními dobrotami a místními firmami. Line-up napěchovaný objevy a vždy alespoň jedním zahraničním hostem. Vzhledem k tomu, že festival situujeme do období konání Mezinárodního filmového festivalu, máme neuvěřitelnou směs místních obyvatel, cizinců, teenagerů, důchodců, rodin, samotářů, no prostě všech. Dali jsme si za cíl spojovat nespojitelné a zatím se nám to daří, tak se přijďte zapojit.

Rock iN Roll fest 25. 7. 2020, Nová Role
Tady na Západě máme několik festivalů, ale tenhle je pro mě srdcový. Když jsme si ještě mysleli, že s naším rock‘n‘rollem dobijeme svět, tak RIR fest se nás ujímal. Dnes je to jedna z největších akcí v kraji, která si troufla na takové výzvy jako Davida Kollera nebo Tata Bojs. Dvě pódia, příjemné prostředí na pláži rybníka a neuvěřitelný team srdcařů. Na příští sezonu se tam už prý vaří nějaké speciality, take je to jedna z akcí, kde mě vždycky uvidíte. A to nejsem moc koupákovej typ.

The Wild Roots & Seventh Passion Winter tour 2019 28.12.2019, Divadlo Pod Lampou
Tohle už je taková skoro tradiční akce kapel, které zastupuju, tu první jako band manager, tu druhou jako booking agent. Tahle párty bude závěrem zimní klubové tour. Prostředí Divadla Pod Lampou je mi z českých klubů jedno z nejmilejších. Zažil jsem tu x ročníků kapelní soutěže Múza, koncertů a hlavně afterparty. Silvestra neslavím, tohle mi to vynahradí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Filmové žebříčky Full Moonu: film/seriál roku 2019

redakce 27.01.2020

Kamera, klapka, střih. V tradičních bilančních žebříčcích rekapitulujeme i ty nejlepší filmy a seriály uplynulého roku.

RapRadar VII: Rapové perličky na dně

Jakub Šíma 24.01.2020

V době, kdy už se většina posluchačů zvládla probrat výročními žebříčky, je správná chvíle podívat se na desky, které se do nich nevešly.

Preview: Festival krátkých filmů Praha

redakce 22.01.2020

Zavítat do Kanady, objevit pravý ženský svět, VR kino a ještě se u toho svézt na skejtu v jednom týdnu? Pro Festival krátkých filmů Praha žádný problém.

Hranolky s hořčicí aneb to nejlepší z Eurosonic Noorderslag 2020

redakce 19.01.2020

Letošní ročník byl obzvlášť bohatý na skvělé party z britských ostrovů, například na Black Country, New Road se shodne většina těch, kteří měli to štěstí je vidět.

Žebříčky Full Moonu: promotér/label roku 2019

redakce 19.01.2020

Profíci, srdcaři, vizionáři, vydavatelé i promotéři. Redaktoři Full Moonu naposledy rekapitulují hudební rok 2019.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2019

redakce 18.01.2020

Na které akce nezapomeneme ještě dlouho a na které nikdy? Redaktoři Full Moonu rekapitulují nejlepší koncerty a festivaly.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2019

redakce 17.01.2020

Kdo se prohnal po hudebním nebi jako kometa a koho určitě velká budoucnost teprve čeká? Objevy roku podle redakce Full Moonu.

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2019

redakce 16.01.2020

Některá muzika je fajn, když prostě jen zavřete oči, a na některou se i dobře dívá. Nejlepší klipy podle redaktorů Full Moonu.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2019

redakce 15.01.2020

Hraje vám v uších celý den, týden, dokonce, i když vám nehraje v uších nic. Redaktoři Full Moonu hledali zásadní songy roku.

Preview: Eurosonic 2020

David Čajčík 14.01.2020

Jsou festivaly pohodové, jsou festivaly stresující. Francouzský black, britský soul i post-punk. Nudit se nebudeme.