Články / Seriály

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce | Články / Seriály | 16.06.2024

Festival Boskovice se už skoro tři desetiletí koná v historickém jádru města, kde najdete židovskou čtvrť s jedinečným charakterem. Během čtyř červencových dnů můžete vstřebávat hudbu nejrůznějších žánrů v amfiteátru letního kina, zámeckém skleníku, synagoze, panském dvoře či na kopci. Jsou k viděni divadelní představení v kulisách boskovického hradu a farské zahrady, autorská čtení před místním antikvariátem, nechybí filmové projekce. Simona Kumpanová, píáristka festivalu, nám prozradila, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.


Boskovice – festival pro židovskou čtvrť, 4.–7. 7. 2024, Boskovice
Oficiální začátek festivalové červencové sezóny – v krásném prostředí historického centra města, kde vzdálenost není problém, protože všude dojdeš pěšky. Program nabízí hned několik bohatě zastoupených scén hudby, filmů, přednášek, divadel, workshopů a výstav. Na své si přijdou i ti nejmenší – pohádky, večerníčky a raníčky. Zahrají nejen zaběhlá jména z česko-slovenské alternativní hudební scény, ale i zahraniční interpreti. Tak přijeďte.

Unifest, 14. 9. 2024, Kaštan – scéna Unijazzu, Praha
Festiválek pořádány Kulturním magazínem Uni – a to je záruka kvalitní přehlídky (nejen) alternativní hudby. Dvě open-air scény a jedna vnitřní. A to nemluvím o krásném prostředí břevnovského klubu Kaštan. Důstojné ukončení letní sezóny, parádní přivítání podzimní sezóny.

Rosnička, 28.–30. 6. 2024, Areál rybníka Rosnička, Svitavy
Pro fanoušky progresivní elektronické hudby doporučuji festival Rosnička. Velký prostor je věnován zcela novým a neznámým jménům, takže není divu, že pohled na line-up je pro mnoho lidí velkou neznámou. Akce pro všechny, kteří mají otevřené uši a chtějí slyšet aktuální interprety.

Pop Messe, 25.–27. 7. 2024, Velodrom, Brno
Festival se zaměřením na současnou pop-elektronickou-rap a indie scénu v nejlepším městě. Letos je akce v areálu Velodromu a okolí BVV, sedm scén, hodně nadupaná dramaturgie tuzemská i zahraniční. Navíc v rámci vstupenky můžeš zakoupit kartu Off Masse – Brnopas, která ti nabízí kromě jízdy šalinou zdarma i nějaký ten autentický zážitek ve městě.


Beseda, 2.-3. 8. 2024, Tasov u Veselí nad Moravou
Beseda je moje must přes léto. Člověk v Topolovém hájku ztratí pojem o čase, jenom si užívá jednu dramaturgickou zajímavost za druhou. Program je plný tuzemských a zahraničních interpretů, velmi rozmanitý – diskuze, divadlo, a ta hudba! A pokud chcete být sami, vezměte si grilovanou makrelu, sedněte si pod strom u řeky Veličky a svět je v pořádku.

Info

foto © se svolením Simony Kumpanové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace