Články / Seriály

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce | Články / Seriály | 04.06.2024

Soňa Borodáčová se pohybuje na brněnské kulturní scéně od roku 2015. Podílela se na programu a chodu prostoru PRAHA / Fórum pro architekturu a média, měla na starost i produkci hudebního festivalu Itch My HaHaHa. V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?


Incident, 7. 6. 2024, Sibiř, Brno
V máji sme v Teréne odštatrovali novú hudobno-performatívnu sériu pod názvom Incident. Naväzujeme tak na klubovú sériu SOfT, ktorá si od roku 2017 budovala pevné miesto na brnenskej scéne. Incident je koncept, ktorý prepája radikálnu autorskú performance kolektívu D'Epog s dvomi hudobnými projektmi kolísajúcimi medzi koncertnou a performatívnou situáciou. Druhý diel znova opanuje nezávislé komunitné centrum Sibiř a predstavia sa na ňom Rafael, zakladeľ varšavského labelu IA a v Portugalsku usadený hudobník Donna Haringwey.


Pop Messe, 25.–27. 7. 2024, Velodrom, Brno
V Brne nás čaká ďalší ročník mestského festivalu Pop Messe, ktorý prináša kvalitnú dramaturgiu do urbánnej džungle. Festival sa presúva z areálu postmoderného klenotu Bobycentra do novej lokality Velodromu neďaleko výstaviska. Kanadská producentka Marie Davidson je pra mňa najväčším lákadlom, kombinuje techno a hovorené slovo, zároveň vtipne i kriticky konceptualizuje tanečnú a klubovú scénu, jej album Adieux au Dancefloor bol zjavom na elektronickej scéne. Ďalej sa teším na britsko-pakistánsku hudobníčku Nabihah Iqbal, Olofa Dreijera a rozhodne si nenechám újsť klubovú nálož od VARG™. Festival je pre mňa skvelou príležitosťou konečne vidieť lokálne projekty, na ktoré mi počas roka nezostáva čas - Rohonyho, Annu Vaverkovú či Dušana Vlka.

gin&PLATOnic: Klahrk a sorbitol drops, 28. 6. 2024, PLATO, Ostrava
Ostravský legendárny kolektív a vydavateľstvo Gin&Platonic organizuje ďalšiu nadupanú oslavu experimentálnej hudby, kde si pozvali britského zvukového čarodejníka Klahrka a producenta sorbitol drops. Udalosť je súčasťou rozlúčky s Plato Bauhaus, v tento deň je možné navštívit ďalší doprovodný program a zájsť si na poslednú komentovanú prehliadku všetkých priestorov Bauhausu.

Jenny Hval: I Want to Be a Machine, 16. 11. 2024, ARCHA+, Praha
Informácia o koncerte Jenny Hval v rámci festivalu Alternativa v spolupráci s Heartnoize snáď nikomu neunikla. Výnimočná interdisciplinárna umelkyňa, ktorá prepája svet hudby, literatúry, silné osobné výpovede, feministické i celo-spoločesnké naratívy tu predstaví nahrávku I Want to Be a Machine. Must-see.

Info

foto © se souhlasem Soni Borodáčové

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace