Články / Seriály

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce | Články / Seriály | 12.09.2023

Zdenka Bodor spolupracuje na projektech mezinárodního festivalu a institutu Prague Music Performance, koordinuje Rok české hudby a platformu Smetana 200. Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Festival Fall, 13.-17. 9. 2023, DOX, Praha
DOX pro ty, kteří chtějí skloubit potěšení z prostoru galerie se společnou rodinnou aktivitou na inspirativní akci s podtitulem dny s literaturou, uměním a vzděláváním. Těším se na vernisáž výstavy Za slovy, vzdělávací programy Během příběhu a Empatie jako nástroj a cíl, které vnímám jako podnětné akce pro diskuzi s mými náctiletými potomky, a také se těším na Vesmír umění, kde společně upustíme uzdu fantazii s mojí nejmladší ratolestí.

Rituál prokletých srdcí 13. 4. - 1. 10. 2023, Galerie DOX, Praha
A opět DOX, možná je v tom malinká nostalgie, ale DOX je pro mě a náš tým srdcařina. Centrum současného umění je letitým partnerem organizací, se kterými jsem spjata a kde tradičně uvádíme naše produkce jak s festivalem Music is..., tak Prague Music Performance. Důvodů, proč se do DOXu vracet, je vždy mnoho. Tentokrát bych ráda upozornila na výstavu Rituál prokletých srdcí, která představuje malířské dílo Jana Vytisky.

Concerts with the Berliner Philharmoniker: Antonín Dvořák - Stabat mater, op. 58, 12.-14. 10. 2023, Berlínská filharmonie, Berlín
Berlínská filharmonie je skloubením noblesy, umu a hravé odvahy. Synonymem absolutní profesionality v oboru. Jsem nadšena jejich Digital Concert Hall, která je mi velkým zdrojem inspirace, když mám možnost, nenechám si ujít osobní návštěvu, která je estetickou lahůdkou jak pro oko, tak pro ucho. Spojení perfektní architektury, dokonalého provedení a úžasné hudby je intenzivní esencí, ze které jsem živa ještě dlouho poté. V říjnu budou patřit tři večery po sobě provedení Stabat Mater od Antonína Dvořáka pod taktovkou Jakuba Hrůši a tuhle parádu si nechci nechat ujít.

Music is…, 5. 10. – 9. 11. 2023, Praha
Je mi velkým potěšením vás pozvat na festival Music Is..., který je inkarnací festivalu Americké jaro, který by letos oslavil krásných osmnáct let. Hlavní myšlenkou je oslavit hudbu a představit ji v její rozmanitosti. Není pro nás jen formou zábavy, ale i prostředkem poznávání sebe sama a světa kolem sebe. Dramaturgickou linkou letošního ročníku budou koncertní projekty výrazných uměleckých dvojic z oblasti klasické, jazzové a soudobé hudby. Koncerty jsou určeny všem zvídavým posluchačům, s chutí poznávat nové věci a nechávat na sebe hudbu sáhnout. Letos jsme zavedli možnost zakoupení celofestivalového pasu za velmi výhodnou cenu, čímž chceme motivovat diváky, aby zakusili celou festivalovou nabídku.

Zásadní mládí, 21. 11. 2023, DOX+, Praha
Série Zásadní mládí Ostravského centra nové hudby opět rozezní úžasný multifunkční sál DOX+ v Holešovicích. Konkrétní program ještě nevíme, ale věřím, že opět nabídne inspirativní „zásadní“ dramaturgii, tak jak to pan Petr Kotík umí.

Info

foto © se souhlasem Zdenky Bodor

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace