Články / Seriály

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 25.04.2021

Škwor mají bohový klip, kde hrajou v infra brejlích napojených na matrix. Kupodivu se u toho cítím o dost lépe než u nového singlu Davida Kollera Vězenkyně, jehož text napsal Jáchym Topol. „Musím říct, že tohle má naprosto úžasný nečeský zvuk,“ říká fan na jutup, jsou tam i odvážnější názory. Škvory na ně. „Já myslel, že je to vtip a že už bude líp!“

Kucharski - Beze jména
Nová deska u Indies Scope a kapela Václava Bartoše, dříve Fru Fru. Alternativní poprock? Hudba Třebíč.


Zuby nehty - Srdce ven
U stejného vydavatelství vychází i nové album skupiny Zuby nehty. Ten holčičí výraz jim asi zůstane navždycky? Srdce ven, čert to vem.


Luisa - Pussycat
„Moje bičiz hrajú s tvojími gulami bejzbol.“ Aow. Luisa by mohla poslat svoje feny na SickBraina, než se ulíže k smrti.


Jaf34 - Empty
Hudebník pod maskou. Poněkud zprofanovaná image a debutová deska o „koloběhu života a jeho prázdnotě“. Rozmáchnuté, vypiplané, s mnoha hostujícími muzikanty žánrově podobně rozmáchlými, od Manon meurt po Himalayan Dalai Lama. Uzavírat třináctiminutovou skladbou, na to už musíte být Gira. Nebo geroj.


Blue Chesterfield - My Burning House
David Jirka s tváří smutného jinocha má pozoruhodný vokál. Písničky jsou to pěkné, jakkoliv z nich vzory koukají jako velké oči z medailonku po babičce, což není výhrada. Spíš probuzený zájem. Vydali Drug Me Records, label Kill the Dandies!, ale jejich garážovky v tom nehledejte. Hoří mu dům, ale nechte ho tam, schválně co z něj ještě vyleze…


Redzed - Junkie Sex Appeal
Oblíbenost tohohle rappera je mi trochu záhadou, resp. by mě nenapadlo, že lidi na konci dvacátých let ocení mix rapu a metalu, ze kterého smrdí Control Machete i holandský producent Junkie XL. Ten debutoval v roce 1997 deskou, která je z dnešního hlediska poněkud úsměvná. Čili props za flashback týdne. A taky za to, že Junkie Sex Appeal je podle Redzeda jen EP, devítipoložkové, a že na konci videí na jutup nevlaje merch. Link na Spotify, Mediafire, čau.


Pablo's - Záchranná Vesta
Opačná strana světa, namísto seksepílu smažky citliví hoši. Singl z chystané desky Akvárium. Chvíli jsem musel hledat, jak se ten sitcom jmenoval – Helena a její chlapci. Flashback číslo dva.


DJ Fatte - F--k You
Všude slyším holandský breakbeat… Tak jako tak, track není vůbec nasranej, jak by mohl podsouvat jeho název. Z labelu TyNikdy bych tento týden volil spíš Paulieho Garanda, produkce Maiky Beatz je výživnější.


Martin Matys - Sám
TyNikdy do třetice všeho nejlepšího. Příjemně introspektivní track z nového ípka Neosoul. „Keď nemám plán, tak umieram jak Viktor Sheen, a všade okolo mňa splín.“


Sinks - Serotonin
Trojka z Brna vydá v květnu desku. Singl úplně neukáže její žánrový rozptyl, o to víc se můžeme těšit. Image, poetika, originální naléhavost.


Dukla - Z dálky píseň
Pohlazení na závěr. Pět písniček nepřesahujících tři minuty, z toho jeden tradicionál, hostující zpěvačky ze skupin Maryland a Tamara. Sestry. Jímavé jako nic jiného.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Versus: The Smile – A Light for Attracting Attention

Jiří V. Matýsek, David Stoklas 17.05.2022

Jaký je debut britské superskupiny The Smile, co čekat od pražského koncertu, který už klepe na dveře? Úsměv plný úzkosti, ale taky určitý optimismus.

Kam na rajz s Petrou Hradilovou

redakce 13.05.2022

Kam jinam než na Czech Music Crossroads se Petra Hradilová chystá? Kam na rajz, edice (zejména) moravsko-slezská.

Radio FMz: Kendrick Lamar, Edúv syn i Wabi Ryvola

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 11.05.2022

Bohatá úroda! Na začátku května vydali skvělou desku Arcade Fire, Ibeyi, Sharon van Etten a další. Máte rádi Wabiho Ryvolu?

Vstupní prohlídka: Anki

redakce 09.05.2022

Už dávno nevystupuje pouze na hiphopových shows, support dělal tak rozdílným umělcům, jakými jsou post-hudba nebo Dukla.

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 04.05.2022

V novinkách z uplynulého týdne zabrousíme do hitparád i do kultovních sestav.

Tak daleko, tak blízko: Ivan Gajdoš

redakce 03.05.2022

Na oblíbené plzeňské pivo chodí Ivan Gajdoš se ženou do hospody Pod Obrazem, která je v centru města v areálu krnovského zámku. Kam jinam zajde, zajdou?

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce 01.05.2022

Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Radio FMz: Ukrajinské svátky, zlámané beaty i reggeaton

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 27.04.2022

Tento týden je redakční výběr nových tracků rozmanitější než kdy jindy. Připomínáme si ukrajinské Velikonoce s rapperkou Alyonou Alyonou, za zlámanou elektronikou se vydáváme do Milána.

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce 25.04.2022

Prostřednictvím hudby a vizuálu zkoumá pomyslné hranice reality, které zároveň provází každodenními myšlenkami nad dospíváním, hodnotami a vztahy.

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 20.04.2022

V novinkách z uplynulého týdne hned dvakrát zamíříme do Států za písničkářkami Faye Webster a Soccer Mommy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace