Články / Seriály

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Katetr: Bičiz, bejzbol, brunn, z dálky píseň tesklivá

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 25.04.2021

Škwor mají bohový klip, kde hrajou v infra brejlích napojených na matrix. Kupodivu se u toho cítím o dost lépe než u nového singlu Davida Kollera Vězenkyně, jehož text napsal Jáchym Topol. „Musím říct, že tohle má naprosto úžasný nečeský zvuk,“ říká fan na jutup, jsou tam i odvážnější názory. Škvory na ně. „Já myslel, že je to vtip a že už bude líp!“

Kucharski - Beze jména
Nová deska u Indies Scope a kapela Václava Bartoše, dříve Fru Fru. Alternativní poprock? Hudba Třebíč.


Zuby nehty - Srdce ven
U stejného vydavatelství vychází i nové album skupiny Zuby nehty. Ten holčičí výraz jim asi zůstane navždycky? Srdce ven, čert to vem.


Luisa - Pussycat
„Moje bičiz hrajú s tvojími gulami bejzbol.“ Aow. Luisa by mohla poslat svoje feny na SickBraina, než se ulíže k smrti.


Jaf34 - Empty
Hudebník pod maskou. Poněkud zprofanovaná image a debutová deska o „koloběhu života a jeho prázdnotě“. Rozmáchnuté, vypiplané, s mnoha hostujícími muzikanty žánrově podobně rozmáchlými, od Manon meurt po Himalayan Dalai Lama. Uzavírat třináctiminutovou skladbou, na to už musíte být Gira. Nebo geroj.


Blue Chesterfield - My Burning House
David Jirka s tváří smutného jinocha má pozoruhodný vokál. Písničky jsou to pěkné, jakkoliv z nich vzory koukají jako velké oči z medailonku po babičce, což není výhrada. Spíš probuzený zájem. Vydali Drug Me Records, label Kill the Dandies!, ale jejich garážovky v tom nehledejte. Hoří mu dům, ale nechte ho tam, schválně co z něj ještě vyleze…


Redzed - Junkie Sex Appeal
Oblíbenost tohohle rappera je mi trochu záhadou, resp. by mě nenapadlo, že lidi na konci dvacátých let ocení mix rapu a metalu, ze kterého smrdí Control Machete i holandský producent Junkie XL. Ten debutoval v roce 1997 deskou, která je z dnešního hlediska poněkud úsměvná. Čili props za flashback týdne. A taky za to, že Junkie Sex Appeal je podle Redzeda jen EP, devítipoložkové, a že na konci videí na jutup nevlaje merch. Link na Spotify, Mediafire, čau.


Pablo's - Záchranná Vesta
Opačná strana světa, namísto seksepílu smažky citliví hoši. Singl z chystané desky Akvárium. Chvíli jsem musel hledat, jak se ten sitcom jmenoval – Helena a její chlapci. Flashback číslo dva.


DJ Fatte - F--k You
Všude slyším holandský breakbeat… Tak jako tak, track není vůbec nasranej, jak by mohl podsouvat jeho název. Z labelu TyNikdy bych tento týden volil spíš Paulieho Garanda, produkce Maiky Beatz je výživnější.


Martin Matys - Sám
TyNikdy do třetice všeho nejlepšího. Příjemně introspektivní track z nového ípka Neosoul. „Keď nemám plán, tak umieram jak Viktor Sheen, a všade okolo mňa splín.“


Sinks - Serotonin
Trojka z Brna vydá v květnu desku. Singl úplně neukáže její žánrový rozptyl, o to víc se můžeme těšit. Image, poetika, originální naléhavost.


Dukla - Z dálky píseň
Pohlazení na závěr. Pět písniček nepřesahujících tři minuty, z toho jeden tradicionál, hostující zpěvačky ze skupin Maryland a Tamara. Sestry. Jímavé jako nic jiného.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Anketa – festivalová, léto 2021, díl 1.: „Hele, ono to asi fakt bude.“

redakce 23.06.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Vstupní prohlídka: Blue Chesterfield

redakce 21.06.2021

Blue Chesterfield má andělskou tvář, ale i nabitou pistoli za opaskem. Jak skládá a kam míří?

Katetr: Jednoduché vztahy, mrtvé vteřiny

Jarmo Diehl 20.06.2021

Marek Ztracený i Lipo s Richardem Krajčem opěvují své milé, těžkosti vztahů, které se vždycky dají nějak překonat, protože láska co? Láska je... netečná.

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace