Články / Seriály

Katetr: Drž, pse

Katetr: Drž, pse

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 10.01.2021

Plyšový maňásek Adolfeen vydává album u Supraphonu. Nenajdete ho v oddíle Retardované děti, ale Hity. Možná to není nepodobné tomu, když Smack repuje „jsem ostrý jak nůž“ a bere si do huby Kapitána Dema a Sagvana Tofiho. Někomu je karanténa příliš dlouhá.

Rapress – Za metrem Luka
„… projekt, který považujeme za sic návrat ke kořenům hiphopové kultury jako takové, ale zároveň za doposud nevídaný koncept pro československou scénu…“ Nevídaným konceptem si jistý nejsem, tahle velkohubá prohlášení jsou jako bublifuk. Vedle mladistvé energie a jisté nevinnosti i obligátní propriety, bonga, krabice a breakdance. Některé momenty v klipu jsou úsměvné, ale mládí vpřed, Luka rulez.


Concept Art Orchestra, Martin Brunner – Islanders
Islanders je poslední, šestou částí jazzové suity The Land and People pro Concept Art Orchestra v obsazení se smyčcovým kvartetem Epoque a vibrafonem. Místy to celé evokuje nujazzové 4hero, včetně euforie udržené na uzdě. Inspirováno dílem českého fotografa Jana Lukase, klip Anežka Horová.


Billow – III [demos]
Veselí nad Moravou. Dreampopoví Billow vydali desku III v listopadu. Silné písničky uměli vždycky, ale čistý zvuk tomu neslušel. Teď vypustili dema a půlhodinové video coby ohlédnutí za posledním rokem a půl. Lo-fi, lesy, momentky v černobílé. Jako když po čase potkáte někoho, koho máte rádi roky a vždycky mít budete, všechno se to ve vás pohne. Civilní, emotivní. (Na desce jsou i dva nové tracky.)


Kittchen – Rohlíky
„Všechno se mění,“ zpívá Jakub König a pořád to funguje, základní stavební jednotka člověka, rohlík nebo ráno, další den je další krásná bolest. Klip Ondřeje Mataje stihne více plánů a netlačí. Máslo, mléko. (Nová deska Puls na jaře.)


Chief Bromden – Soul Sucker
A ještě jedna „fullmoonovka“. Tady mám k videu o poznání rezervovanější postoj, ale taky je dost dobře možné, že ze mě mluví starej člověk. Filmování „psychedelie“ je samá past, od kamery k příběhu.


Burgr/Štrpka – s/t
„Právě vyšlo nové CD Ľuba Burgra s texty Ivana Štrpky na značce Vlna, objednávat ho můžete na vlna@vlna.sk.“ To byla jediná zmínka zkraje ledna na internetech, než se deska včera objevila na Bandcampu. Ľubo Burgr, ročník 1964 je „starý mladý“. Hudebník, skladatel, textař, herec i režisér. Před třemi lety vydal skvělé album s jinochem Pjonim, na novince zas koexistuje s Ivanem Štrpkou, který je naopak o generaci starší než Burgr. Uměleckého ducha věk nedožene.


Karlo – Drž P*ču
„Keď fena dá, pes skočí.“ Karlo, Milion+, nové EP Sabotage. Během dvouapůlminutového tracku zazní jeho název třicetkrát. Držim fest.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Katetr: Vyzootá hlava, mrtvej teplouš a žádná bandana

Jarmo Diehl 06.06.2021

Pánem tohoto týdne je nepochybně Robin Zoot, který dal průchod svým honibrckým fantaziím. Ale máme tu i brněnskou alternativu, jihlavský bandana gang nebo povídky ze skříně.

Radio FMZ: Tajemství všehomíra a letní brouci

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 02.06.2021

Dnešní redakční menu nabízí polský jazz, psychedelický pop, houseového pionýra s psychrockovou kapelou, cover Björk i hubaté holky jako dezert.

Vstupní prohlídka: CRoSz

redakce 31.05.2021

CRoSz věnuje hudbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky na dvě dekády, pár zvědavých otázek pro eklektického producenta je na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace