Články / Seriály

Katetr: Drž, pse

Katetr: Drž, pse

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 10.01.2021

Plyšový maňásek Adolfeen vydává album u Supraphonu. Nenajdete ho v oddíle Retardované děti, ale Hity. Možná to není nepodobné tomu, když Smack repuje „jsem ostrý jak nůž“ a bere si do huby Kapitána Dema a Sagvana Tofiho. Někomu je karanténa příliš dlouhá.

Rapress – Za metrem Luka
„… projekt, který považujeme za sic návrat ke kořenům hiphopové kultury jako takové, ale zároveň za doposud nevídaný koncept pro československou scénu…“ Nevídaným konceptem si jistý nejsem, tahle velkohubá prohlášení jsou jako bublifuk. Vedle mladistvé energie a jisté nevinnosti i obligátní propriety, bonga, krabice a breakdance. Některé momenty v klipu jsou úsměvné, ale mládí vpřed, Luka rulez.


Concept Art Orchestra, Martin Brunner – Islanders
Islanders je poslední, šestou částí jazzové suity The Land and People pro Concept Art Orchestra v obsazení se smyčcovým kvartetem Epoque a vibrafonem. Místy to celé evokuje nujazzové 4hero, včetně euforie udržené na uzdě. Inspirováno dílem českého fotografa Jana Lukase, klip Anežka Horová.


Billow – III [demos]
Veselí nad Moravou. Dreampopoví Billow vydali desku III v listopadu. Silné písničky uměli vždycky, ale čistý zvuk tomu neslušel. Teď vypustili dema a půlhodinové video coby ohlédnutí za posledním rokem a půl. Lo-fi, lesy, momentky v černobílé. Jako když po čase potkáte někoho, koho máte rádi roky a vždycky mít budete, všechno se to ve vás pohne. Civilní, emotivní. (Na desce jsou i dva nové tracky.)


Kittchen – Rohlíky
„Všechno se mění,“ zpívá Jakub König a pořád to funguje, základní stavební jednotka člověka, rohlík nebo ráno, další den je další krásná bolest. Klip Ondřeje Mataje stihne více plánů a netlačí. Máslo, mléko. (Nová deska Puls na jaře.)


Chief Bromden – Soul Sucker
A ještě jedna „fullmoonovka“. Tady mám k videu o poznání rezervovanější postoj, ale taky je dost dobře možné, že ze mě mluví starej člověk. Filmování „psychedelie“ je samá past, od kamery k příběhu.


Burgr/Štrpka – s/t
„Právě vyšlo nové CD Ľuba Burgra s texty Ivana Štrpky na značce Vlna, objednávat ho můžete na vlna@vlna.sk.“ To byla jediná zmínka zkraje ledna na internetech, než se deska včera objevila na Bandcampu. Ľubo Burgr, ročník 1964 je „starý mladý“. Hudebník, skladatel, textař, herec i režisér. Před třemi lety vydal skvělé album s jinochem Pjonim, na novince zas koexistuje s Ivanem Štrpkou, který je naopak o generaci starší než Burgr. Uměleckého ducha věk nedožene.


Karlo – Drž P*ču
„Keď fena dá, pes skočí.“ Karlo, Milion+, nové EP Sabotage. Během dvouapůlminutového tracku zazní jeho název třicetkrát. Držim fest.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Moon Crew #56: Martin Kozumplík

redakce 06.12.2021

Jsou nejlepší kapely na světě z Brna? Čtěte v Moon Crew s naším roadiem!

Radio FMz: Duhu do žil a rave do dveří

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 01.12.2021

Je libo všežravé experimentátory Boris a Richards Dawsona, ambasadorku ženského sebevědomí Sevdalizu nebo jen trochu dobré nálady z Moskvy?

Vstupní prohlídka: Hello Incognito

redakce 29.11.2021

Nahrávka Greenhorn, kterou tvoří sedm skladeb, staví především na silném písničkářském projevu, rozmanitá je ale i zvukově. Kdo je Hello Incognito?

Radio FMz: Brzy se stmívá

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková 24.11.2021

Brzo se stmívá, na hyperpop už není nálada a atmosféra ve společnosti nic s bpm nad 90 nesnese.

Vstupní prohlídka: Frankie & The Deadbeats

redakce 22.11.2021

Členové kapel jako Prague Conspiracy, Unholy Preachers nebo Inventa Storca. Krize středního věku, punk, country a folk. A co dále?

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Kateřina Cumin, Maria Pyatkina, su 17.11.2021

Co nového za poslední týden? Bangery, hledání samotných hranic lidského vnímání i hořící lesy. Horsegirl!

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 10.11.2021

Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku. Arca, Charli XCX, Fvlcrvm, Annet X, Hudson Mohawke. Neber to!

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Radio FMz: Yaeji, Black Country, New Road a další šlágry

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 03.11.2021

Novinky z posledního týdne? Pravidelné elektronické okénko tentokrát doporučuje zlomené beaty producenta Ploye, nezapomínáme ale ani na přítulnější skladby.

10 + 1 = Max James (The Underground Youth)

redakce 31.10.2021

Kytaristu The Underground Youth jsme požádali o desítku nejoblíbenějších skladeb a vedle očekávaných hitů se nám dostalo i poněkud nečekaných libůstek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace