Články / Seriály

Katetr: Drž, pse

Katetr: Drž, pse

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 10.01.2021

Plyšový maňásek Adolfeen vydává album u Supraphonu. Nenajdete ho v oddíle Retardované děti, ale Hity. Možná to není nepodobné tomu, když Smack repuje „jsem ostrý jak nůž“ a bere si do huby Kapitána Dema a Sagvana Tofiho. Někomu je karanténa příliš dlouhá.

Rapress – Za metrem Luka
„… projekt, který považujeme za sic návrat ke kořenům hiphopové kultury jako takové, ale zároveň za doposud nevídaný koncept pro československou scénu…“ Nevídaným konceptem si jistý nejsem, tahle velkohubá prohlášení jsou jako bublifuk. Vedle mladistvé energie a jisté nevinnosti i obligátní propriety, bonga, krabice a breakdance. Některé momenty v klipu jsou úsměvné, ale mládí vpřed, Luka rulez.


Concept Art Orchestra, Martin Brunner – Islanders
Islanders je poslední, šestou částí jazzové suity The Land and People pro Concept Art Orchestra v obsazení se smyčcovým kvartetem Epoque a vibrafonem. Místy to celé evokuje nujazzové 4hero, včetně euforie udržené na uzdě. Inspirováno dílem českého fotografa Jana Lukase, klip Anežka Horová.


Billow – III [demos]
Veselí nad Moravou. Dreampopoví Billow vydali desku III v listopadu. Silné písničky uměli vždycky, ale čistý zvuk tomu neslušel. Teď vypustili dema a půlhodinové video coby ohlédnutí za posledním rokem a půl. Lo-fi, lesy, momentky v černobílé. Jako když po čase potkáte někoho, koho máte rádi roky a vždycky mít budete, všechno se to ve vás pohne. Civilní, emotivní. (Na desce jsou i dva nové tracky.)


Kittchen – Rohlíky
„Všechno se mění,“ zpívá Jakub König a pořád to funguje, základní stavební jednotka člověka, rohlík nebo ráno, další den je další krásná bolest. Klip Ondřeje Mataje stihne více plánů a netlačí. Máslo, mléko. (Nová deska Puls na jaře.)


Chief Bromden – Soul Sucker
A ještě jedna „fullmoonovka“. Tady mám k videu o poznání rezervovanější postoj, ale taky je dost dobře možné, že ze mě mluví starej člověk. Filmování „psychedelie“ je samá past, od kamery k příběhu.


Burgr/Štrpka – s/t
„Právě vyšlo nové CD Ľuba Burgra s texty Ivana Štrpky na značce Vlna, objednávat ho můžete na vlna@vlna.sk.“ To byla jediná zmínka zkraje ledna na internetech, než se deska včera objevila na Bandcampu. Ľubo Burgr, ročník 1964 je „starý mladý“. Hudebník, skladatel, textař, herec i režisér. Před třemi lety vydal skvělé album s jinochem Pjonim, na novince zas koexistuje s Ivanem Štrpkou, který je naopak o generaci starší než Burgr. Uměleckého ducha věk nedožene.


Karlo – Drž P*ču
„Keď fena dá, pes skočí.“ Karlo, Milion+, nové EP Sabotage. Během dvouapůlminutového tracku zazní jeho název třicetkrát. Držim fest.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Nebývale osobní St.Vincent i track roku

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 07.04.2021

Vláda střídá ministry jako ponožky, my mezitím v redakci netrpělivě očekáváme sluneční paprsky a nové singly.

Food Moon: Natutti Bistro

redakce 07.04.2021

Kuchařky a cukrářky se podělily o recepty na kokosovou polévku Khao Soi ze severního Thajska a bezlepkové a meruňkové knedlíky s meruňkovo-mátovou omáčkou.

Vstupní prohlídka: Elyščítat

redakce 06.04.2021

Elýščítat nehledí na škatulky, vlastně se vyhýbá jednotvárnosti. Mladý DJ a producent z Trenčína nám o sobě pověděl...

Kino FMz: Pochybné výklady bible i věčná architektura

3DDI3, Jakub Kurnas, Jan Nevyjel, Viktor Palák, Jiří Přivřel 05.04.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Už mi z toho taky hrabe

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 31.03.2021

Tento týden vybíráme v redakci singly, které vám prodají tenisky a zamotají hlavu.

Vstupní prohlídka: Tryo

redakce 29.03.2021

Už chvíli je rodina brněnského vydavatelství Kabinet Records větší o nový přírůstek. Pink Floyd, Orville Peck a Real Estate jako vlivy? Mládí vpřed.

Katetr: Vezmi mě ráno zase zpět

Jarmo Diehl 28.03.2021

Techno dupáky i lyrické extrémy. Česko-slovenská scéna se vybarvuje jako pěnice pokřovní. Jaro v lesích, křovinách a lesících v otevřené krajině, v parcích a zahradách.

Slowmotiondancer: Tak to pusť…

redakce 26.03.2021

Dominika Gajarského aka Slowmotiondancera se ptáme na různé hudební špeky. Předkládáme mu nové písničky z domova i ze světa, co v nich slyší?

Radio FMz: Máte rádi eintopf?

Aneta Martínková, Kateřina Cumin, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 24.03.2021

Redakční výběr skladeb z uplynulého týdne je plný průsečíků - kolaborací, coverů a kompilací.

Douška vydavatelská: Endless Illusion

redakce 23.03.2021

Pražský label Endless Illusion na experimentálně taneční elektroniku a od roku 2011 vydal téměř dvě desítky nahrávek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace