Články / Seriály

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 07.03.2021

„Remake funguje jako metafora pro impotenci pozdního kapitalismu nalézat alternativy tvorby budoucnosti, a tím vykresluje paralelu, že aktuální systém možná došel do stádia vyhnilosti toho tehdejšího a nyní je na místě vzdor i imaginace,“ uvádí se v tiskovce k novému singlu Toyoty Vangelis, kterou náš přehled nového a ne-vkusného na česko-slovenské scéně končí.

Tamara - Mraky
Dostal jsem se blízko pocitu, který jsem měl při prvním poslechu Slepého střeva, tedy v pravěku. Tohle je mladé, prosté a krásné. Taky vyhlížím desku.


Necrocock - Za starou saunou
A tohle je přesný opak. Staré a hnusné. Jiná prostota, jiná působivost. Pouze deviace posouvají normalitu směrem kupředu. Nové album ještě v březnu.


Katastr - Pentimenti
Tábor, Sváča z Please the Trees a Páťa z Céček, bicí a elektronika. O tomhle projektu se už chvíli šušká, tamní juvenilní scéna kolem labelu Learn or Go Society má zdatné… fotříky. Gud vedr.


Gleb - Alibababigbass
„Ľudia sú rovnako dobrí ako sú zlí“? Dejme tomu. Glebův rap je z těch, kdy nečekáte na díru v textech, nemusíte se holit, aby se o vás neotíraly mačopičoviny, jen následujete kadenci, nadhled a postřehy odklepávané z brka života. „Ľudia sa delia na dva typy, ten prvý robí kroky/ Ten druhý sedí, počíta kroky toho prvého…“


Psycho Rhyme - WWW
Zbytečné jako skejt bez koleček. Psycho Rhyme odešel z labelu Blakkwood, podobně jako Dorian. A jeho track High, na kterém Psycho Rhyme hostuje, jede stejnou dětskou ligu. Pořád se z toho dá vyrůst.


Voodoo808 - Čůza
Někdy stačí komenty fans: „seš řízek, kámo“, „flow jak kurevník“, „zmrdi do strany“. Anebo: „možná by si to zasloužilo posedět déle u lyrics“.


Fobia Kid - Mitsubishi
Jestli je nějaký rozdíl mezi českým a slovenským rapem, tak v tom, jak se který bere vážně. „Som tak trochu shi-shi, idem ako Mitsubishi…“ Sebeironie je dobrá sebehůl.


Lowmoe - tape #1
Brněnská dvojice loni vydala desku Recalibrate a teď plánuje sérii AV tapes. Není to nic nového ani zvukově, ani kompozičně, ale funguje to. I v závoře.


Bibione - st
Nová deska u Stoned to Death, girl power. Je zbytečné hledat Bibione nějaké žánrové označení, nejlepší je hravost na půdorysu krátkých písniček. V duchu názvu té úvodní: Tell Me What I Think.


Toyota Vangelis - Jinak to nejde feat. Miss Petty & litterbin
Angažovaná popina na základě někdejšího hitu trojice Zagorka/Hložek/Kotvald. Nemyslím si, že je dobrý nápad brát si normalizační klasiku jako podklad pro současný společensko-kritický šleh, nebo aspoň ne takhle. Moc zajíců, málo psů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace