Články / Seriály

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 07.03.2021

„Remake funguje jako metafora pro impotenci pozdního kapitalismu nalézat alternativy tvorby budoucnosti, a tím vykresluje paralelu, že aktuální systém možná došel do stádia vyhnilosti toho tehdejšího a nyní je na místě vzdor i imaginace,“ uvádí se v tiskovce k novému singlu Toyoty Vangelis, kterou náš přehled nového a ne-vkusného na česko-slovenské scéně končí.

Tamara - Mraky
Dostal jsem se blízko pocitu, který jsem měl při prvním poslechu Slepého střeva, tedy v pravěku. Tohle je mladé, prosté a krásné. Taky vyhlížím desku.


Necrocock - Za starou saunou
A tohle je přesný opak. Staré a hnusné. Jiná prostota, jiná působivost. Pouze deviace posouvají normalitu směrem kupředu. Nové album ještě v březnu.


Katastr - Pentimenti
Tábor, Sváča z Please the Trees a Páťa z Céček, bicí a elektronika. O tomhle projektu se už chvíli šušká, tamní juvenilní scéna kolem labelu Learn or Go Society má zdatné… fotříky. Gud vedr.


Gleb - Alibababigbass
„Ľudia sú rovnako dobrí ako sú zlí“? Dejme tomu. Glebův rap je z těch, kdy nečekáte na díru v textech, nemusíte se holit, aby se o vás neotíraly mačopičoviny, jen následujete kadenci, nadhled a postřehy odklepávané z brka života. „Ľudia sa delia na dva typy, ten prvý robí kroky/ Ten druhý sedí, počíta kroky toho prvého…“


Psycho Rhyme - WWW
Zbytečné jako skejt bez koleček. Psycho Rhyme odešel z labelu Blakkwood, podobně jako Dorian. A jeho track High, na kterém Psycho Rhyme hostuje, jede stejnou dětskou ligu. Pořád se z toho dá vyrůst.


Voodoo808 - Čůza
Někdy stačí komenty fans: „seš řízek, kámo“, „flow jak kurevník“, „zmrdi do strany“. Anebo: „možná by si to zasloužilo posedět déle u lyrics“.


Fobia Kid - Mitsubishi
Jestli je nějaký rozdíl mezi českým a slovenským rapem, tak v tom, jak se který bere vážně. „Som tak trochu shi-shi, idem ako Mitsubishi…“ Sebeironie je dobrá sebehůl.


Lowmoe - tape #1
Brněnská dvojice loni vydala desku Recalibrate a teď plánuje sérii AV tapes. Není to nic nového ani zvukově, ani kompozičně, ale funguje to. I v závoře.


Bibione - st
Nová deska u Stoned to Death, girl power. Je zbytečné hledat Bibione nějaké žánrové označení, nejlepší je hravost na půdorysu krátkých písniček. V duchu názvu té úvodní: Tell Me What I Think.


Toyota Vangelis - Jinak to nejde feat. Miss Petty & litterbin
Angažovaná popina na základě někdejšího hitu trojice Zagorka/Hložek/Kotvald. Nemyslím si, že je dobrý nápad brát si normalizační klasiku jako podklad pro současný společensko-kritický šleh, nebo aspoň ne takhle. Moc zajíců, málo psů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kam na rajz: Michaela Ditrichová

redakce 15.08.2022

Michaela Ditrichová doporučuje, kam vyrazit v létě. A hned dvě zastávky jsou příští týden do Dobrše, pošumavské vesničky, kde se příští víkend koná festival Dobršská brána.

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala zkraje roku debutové EP Bring It On.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace