Články / Seriály

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 07.03.2021

„Remake funguje jako metafora pro impotenci pozdního kapitalismu nalézat alternativy tvorby budoucnosti, a tím vykresluje paralelu, že aktuální systém možná došel do stádia vyhnilosti toho tehdejšího a nyní je na místě vzdor i imaginace,“ uvádí se v tiskovce k novému singlu Toyoty Vangelis, kterou náš přehled nového a ne-vkusného na česko-slovenské scéně končí.

Tamara - Mraky
Dostal jsem se blízko pocitu, který jsem měl při prvním poslechu Slepého střeva, tedy v pravěku. Tohle je mladé, prosté a krásné. Taky vyhlížím desku.


Necrocock - Za starou saunou
A tohle je přesný opak. Staré a hnusné. Jiná prostota, jiná působivost. Pouze deviace posouvají normalitu směrem kupředu. Nové album ještě v březnu.


Katastr - Pentimenti
Tábor, Sváča z Please the Trees a Páťa z Céček, bicí a elektronika. O tomhle projektu se už chvíli šušká, tamní juvenilní scéna kolem labelu Learn or Go Society má zdatné… fotříky. Gud vedr.


Gleb - Alibababigbass
„Ľudia sú rovnako dobrí ako sú zlí“? Dejme tomu. Glebův rap je z těch, kdy nečekáte na díru v textech, nemusíte se holit, aby se o vás neotíraly mačopičoviny, jen následujete kadenci, nadhled a postřehy odklepávané z brka života. „Ľudia sa delia na dva typy, ten prvý robí kroky/ Ten druhý sedí, počíta kroky toho prvého…“


Psycho Rhyme - WWW
Zbytečné jako skejt bez koleček. Psycho Rhyme odešel z labelu Blakkwood, podobně jako Dorian. A jeho track High, na kterém Psycho Rhyme hostuje, jede stejnou dětskou ligu. Pořád se z toho dá vyrůst.


Voodoo808 - Čůza
Někdy stačí komenty fans: „seš řízek, kámo“, „flow jak kurevník“, „zmrdi do strany“. Anebo: „možná by si to zasloužilo posedět déle u lyrics“.


Fobia Kid - Mitsubishi
Jestli je nějaký rozdíl mezi českým a slovenským rapem, tak v tom, jak se který bere vážně. „Som tak trochu shi-shi, idem ako Mitsubishi…“ Sebeironie je dobrá sebehůl.


Lowmoe - tape #1
Brněnská dvojice loni vydala desku Recalibrate a teď plánuje sérii AV tapes. Není to nic nového ani zvukově, ani kompozičně, ale funguje to. I v závoře.


Bibione - st
Nová deska u Stoned to Death, girl power. Je zbytečné hledat Bibione nějaké žánrové označení, nejlepší je hravost na půdorysu krátkých písniček. V duchu názvu té úvodní: Tell Me What I Think.


Toyota Vangelis - Jinak to nejde feat. Miss Petty & litterbin
Angažovaná popina na základě někdejšího hitu trojice Zagorka/Hložek/Kotvald. Nemyslím si, že je dobrý nápad brát si normalizační klasiku jako podklad pro současný společensko-kritický šleh, nebo aspoň ne takhle. Moc zajíců, málo psů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: 2in2out

redakce 23.09.2023

Černobílý záznam koncertu Wese Montgomeryho? Jazzová tradice, aktuální trendy, experiment. Nová generace tuzemského jazzu.

Tak daleko, tak blízko: Lukáš Dřevjaný (oxoo)

redakce 21.09.2023

Druhý večer Lunchmeat Festivalu uvede světovou premiéru projektu s názvem DOOM'D, který vytvořil pražský techno badatel Trauma společně s vizuálním umělcem oxoo.

Pořadatelská: Tomáš Jirsa (LITR)

redakce 20.09.2023

Rozhovor s členem kolektivu Hlubina, který druhým rokem připravuje hudební a zvukový program LITRu. A má spoustu tipů.

Tak daleko, tak blízko: Vojtěch Radakulan

redakce 19.09.2023

Vojtěch Radakulan je umělec pohybující se v oblastech volného umění, architektury a interaktivní počítačové grafiky. Conference on nothing in arts and science už za pár dní.

Kam na rajz se Zdenkou Bodor

redakce 12.09.2023

Rovněž působí jako ředitelka festivalu Music is..., což je akce, kvůli které jsme ji oslovili, aby nám o ní řekla pár slov. Nezůstalo jen u toho.

Tak daleko, tak blízko: Koruth

redakce 11.09.2023

Koruth je hudební pseudonym, pod kterým vytváří intuitivní ambientní improvizace se zacyklenými samply a rozostřeným hlasem. Co vidí za oknem?

Tak daleko, tak blízko: Simon Goff

redakce 06.09.2023

Simon Goff se dlouhá léta věnoval sound engineeringu a spolupracoval s hudebníky, jako jsou Jóhann Jóhannsson nebo Hildur Gudnadottir. A zahraje na festivalu Cool v plotě.

Vstupní prohlídka: Eniesa

redakce 04.09.2023

"Nedávno som ale stretla hokejistu Zdena Cháru, ktorý sa stravou zaoberá ako športovec jednoznačne viac a presvedčil ma, že ryby ma ukľudnia," říká Eniesa.

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce 01.09.2023

Festival Cool v plotě ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Na co nám ukáže šéf celé akce?

Moody Moon Noize vol.4: To nejlepší

redakce 28.08.2023

Festival Moody Moon Noize je akce, kterou vnímáte všemi smysly. Akce, která je velmi citlivá k místům, s perfektní dramaturgií na neobvyklých lokacích, říkáme jedním hlasem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace