Články / Seriály

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 07.03.2021

„Remake funguje jako metafora pro impotenci pozdního kapitalismu nalézat alternativy tvorby budoucnosti, a tím vykresluje paralelu, že aktuální systém možná došel do stádia vyhnilosti toho tehdejšího a nyní je na místě vzdor i imaginace,“ uvádí se v tiskovce k novému singlu Toyoty Vangelis, kterou náš přehled nového a ne-vkusného na česko-slovenské scéně končí.

Tamara - Mraky
Dostal jsem se blízko pocitu, který jsem měl při prvním poslechu Slepého střeva, tedy v pravěku. Tohle je mladé, prosté a krásné. Taky vyhlížím desku.


Necrocock - Za starou saunou
A tohle je přesný opak. Staré a hnusné. Jiná prostota, jiná působivost. Pouze deviace posouvají normalitu směrem kupředu. Nové album ještě v březnu.


Katastr - Pentimenti
Tábor, Sváča z Please the Trees a Páťa z Céček, bicí a elektronika. O tomhle projektu se už chvíli šušká, tamní juvenilní scéna kolem labelu Learn or Go Society má zdatné… fotříky. Gud vedr.


Gleb - Alibababigbass
„Ľudia sú rovnako dobrí ako sú zlí“? Dejme tomu. Glebův rap je z těch, kdy nečekáte na díru v textech, nemusíte se holit, aby se o vás neotíraly mačopičoviny, jen následujete kadenci, nadhled a postřehy odklepávané z brka života. „Ľudia sa delia na dva typy, ten prvý robí kroky/ Ten druhý sedí, počíta kroky toho prvého…“


Psycho Rhyme - WWW
Zbytečné jako skejt bez koleček. Psycho Rhyme odešel z labelu Blakkwood, podobně jako Dorian. A jeho track High, na kterém Psycho Rhyme hostuje, jede stejnou dětskou ligu. Pořád se z toho dá vyrůst.


Voodoo808 - Čůza
Někdy stačí komenty fans: „seš řízek, kámo“, „flow jak kurevník“, „zmrdi do strany“. Anebo: „možná by si to zasloužilo posedět déle u lyrics“.


Fobia Kid - Mitsubishi
Jestli je nějaký rozdíl mezi českým a slovenským rapem, tak v tom, jak se který bere vážně. „Som tak trochu shi-shi, idem ako Mitsubishi…“ Sebeironie je dobrá sebehůl.


Lowmoe - tape #1
Brněnská dvojice loni vydala desku Recalibrate a teď plánuje sérii AV tapes. Není to nic nového ani zvukově, ani kompozičně, ale funguje to. I v závoře.


Bibione - st
Nová deska u Stoned to Death, girl power. Je zbytečné hledat Bibione nějaké žánrové označení, nejlepší je hravost na půdorysu krátkých písniček. V duchu názvu té úvodní: Tell Me What I Think.


Toyota Vangelis - Jinak to nejde feat. Miss Petty & litterbin
Angažovaná popina na základě někdejšího hitu trojice Zagorka/Hložek/Kotvald. Nemyslím si, že je dobrý nápad brát si normalizační klasiku jako podklad pro současný společensko-kritický šleh, nebo aspoň ne takhle. Moc zajíců, málo psů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Katetr: Vyzootá hlava, mrtvej teplouš a žádná bandana

Jarmo Diehl 06.06.2021

Pánem tohoto týdne je nepochybně Robin Zoot, který dal průchod svým honibrckým fantaziím. Ale máme tu i brněnskou alternativu, jihlavský bandana gang nebo povídky ze skříně.

Radio FMZ: Tajemství všehomíra a letní brouci

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 02.06.2021

Dnešní redakční menu nabízí polský jazz, psychedelický pop, houseového pionýra s psychrockovou kapelou, cover Björk i hubaté holky jako dezert.

Vstupní prohlídka: CRoSz

redakce 31.05.2021

CRoSz věnuje hudbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky na dvě dekády, pár zvědavých otázek pro eklektického producenta je na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace