Články / Seriály

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 07.03.2021

„Remake funguje jako metafora pro impotenci pozdního kapitalismu nalézat alternativy tvorby budoucnosti, a tím vykresluje paralelu, že aktuální systém možná došel do stádia vyhnilosti toho tehdejšího a nyní je na místě vzdor i imaginace,“ uvádí se v tiskovce k novému singlu Toyoty Vangelis, kterou náš přehled nového a ne-vkusného na česko-slovenské scéně končí.

Tamara - Mraky
Dostal jsem se blízko pocitu, který jsem měl při prvním poslechu Slepého střeva, tedy v pravěku. Tohle je mladé, prosté a krásné. Taky vyhlížím desku.


Necrocock - Za starou saunou
A tohle je přesný opak. Staré a hnusné. Jiná prostota, jiná působivost. Pouze deviace posouvají normalitu směrem kupředu. Nové album ještě v březnu.


Katastr - Pentimenti
Tábor, Sváča z Please the Trees a Páťa z Céček, bicí a elektronika. O tomhle projektu se už chvíli šušká, tamní juvenilní scéna kolem labelu Learn or Go Society má zdatné… fotříky. Gud vedr.


Gleb - Alibababigbass
„Ľudia sú rovnako dobrí ako sú zlí“? Dejme tomu. Glebův rap je z těch, kdy nečekáte na díru v textech, nemusíte se holit, aby se o vás neotíraly mačopičoviny, jen následujete kadenci, nadhled a postřehy odklepávané z brka života. „Ľudia sa delia na dva typy, ten prvý robí kroky/ Ten druhý sedí, počíta kroky toho prvého…“


Psycho Rhyme - WWW
Zbytečné jako skejt bez koleček. Psycho Rhyme odešel z labelu Blakkwood, podobně jako Dorian. A jeho track High, na kterém Psycho Rhyme hostuje, jede stejnou dětskou ligu. Pořád se z toho dá vyrůst.


Voodoo808 - Čůza
Někdy stačí komenty fans: „seš řízek, kámo“, „flow jak kurevník“, „zmrdi do strany“. Anebo: „možná by si to zasloužilo posedět déle u lyrics“.


Fobia Kid - Mitsubishi
Jestli je nějaký rozdíl mezi českým a slovenským rapem, tak v tom, jak se který bere vážně. „Som tak trochu shi-shi, idem ako Mitsubishi…“ Sebeironie je dobrá sebehůl.


Lowmoe - tape #1
Brněnská dvojice loni vydala desku Recalibrate a teď plánuje sérii AV tapes. Není to nic nového ani zvukově, ani kompozičně, ale funguje to. I v závoře.


Bibione - st
Nová deska u Stoned to Death, girl power. Je zbytečné hledat Bibione nějaké žánrové označení, nejlepší je hravost na půdorysu krátkých písniček. V duchu názvu té úvodní: Tell Me What I Think.


Toyota Vangelis - Jinak to nejde feat. Miss Petty & litterbin
Angažovaná popina na základě někdejšího hitu trojice Zagorka/Hložek/Kotvald. Nemyslím si, že je dobrý nápad brát si normalizační klasiku jako podklad pro současný společensko-kritický šleh, nebo aspoň ne takhle. Moc zajíců, málo psů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Nebývale osobní St.Vincent i track roku

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 07.04.2021

Vláda střídá ministry jako ponožky, my mezitím v redakci netrpělivě očekáváme sluneční paprsky a nové singly.

Food Moon: Natutti Bistro

redakce 07.04.2021

Kuchařky a cukrářky se podělily o recepty na kokosovou polévku Khao Soi ze severního Thajska a bezlepkové a meruňkové knedlíky s meruňkovo-mátovou omáčkou.

Vstupní prohlídka: Elyščítat

redakce 06.04.2021

Elýščítat nehledí na škatulky, vlastně se vyhýbá jednotvárnosti. Mladý DJ a producent z Trenčína nám o sobě pověděl...

Kino FMz: Pochybné výklady bible i věčná architektura

3DDI3, Jakub Kurnas, Jan Nevyjel, Viktor Palák, Jiří Přivřel 05.04.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Už mi z toho taky hrabe

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 31.03.2021

Tento týden vybíráme v redakci singly, které vám prodají tenisky a zamotají hlavu.

Vstupní prohlídka: Tryo

redakce 29.03.2021

Už chvíli je rodina brněnského vydavatelství Kabinet Records větší o nový přírůstek. Pink Floyd, Orville Peck a Real Estate jako vlivy? Mládí vpřed.

Katetr: Vezmi mě ráno zase zpět

Jarmo Diehl 28.03.2021

Techno dupáky i lyrické extrémy. Česko-slovenská scéna se vybarvuje jako pěnice pokřovní. Jaro v lesích, křovinách a lesících v otevřené krajině, v parcích a zahradách.

Slowmotiondancer: Tak to pusť…

redakce 26.03.2021

Dominika Gajarského aka Slowmotiondancera se ptáme na různé hudební špeky. Předkládáme mu nové písničky z domova i ze světa, co v nich slyší?

Radio FMz: Máte rádi eintopf?

Aneta Martínková, Kateřina Cumin, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 24.03.2021

Redakční výběr skladeb z uplynulého týdne je plný průsečíků - kolaborací, coverů a kompilací.

Douška vydavatelská: Endless Illusion

redakce 23.03.2021

Pražský label Endless Illusion na experimentálně taneční elektroniku a od roku 2011 vydal téměř dvě desítky nahrávek.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace