Články / Seriály

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 24.01.2021

Co nového na česko-slovenské scéně? Co nevidět vydají desky Dominik Suchý, Oliver Torr, Places nebo February. Ale o tom si něco řekneme až příště. Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda? Ta animovaná určitě.

CI3 – Koně
Ostravská formace, která vznikla z Café Industrial, debutuje. Tedy zatím vybírá na desku na Hithitu. Taky cituje Sylvaina Tessona: „Co je to společnost? Pojmenování pro svazek vnějších proudů, které tlačí na kormidlo naší bárky, aby nám zabránily vést ji směrem, který považujeme za správný.“ A to zase jo. Jazz i folk, čundry nového tisíciletí. Skalám do žeber.


Bottled Fish – No One
První EP pražských Bottled Fish o čtyřech písničkách evokuje pár indierockových jmen typu Nierika. Ženský vokál je příjemný v hloubkách, ve výškách méně. Osobitá atmosféra, it was rainy in Hong Kong. Slušný začátek.


Sis Elo – Party
Sledovat párty v klubu je dneska poněkud… Bizár? Saxofonistu v županu jsem snad ještě nikdy neviděl.


Prago Union – Olympionik
Kata zjevně baví tisíc roli během jedné písničky, převlíkací klipy jsou vizuálně vděčné. Hudebně lehoučké jako obláček, představuju si, že Prago Union budou samplovat filmové orchestrálky pod vedením Františka Belfína a Milivoje Uzelace. Tak jako tak, nikdo u nás neumí tolik slovních hříček na centimetr čtvereční jako Kato. „Zlato za přepážkovej běh…“ Brečim.


Liem – Nože
Liem se snaží být nenuceně působivý, civilní i emotivní. Tady mu to celkem vychází, i když bez krvavé flákoty hovězího bych se obešel. Vizuál je jinak nápaditý, autíčkový nápad funguje. A ne, Lanu del Rey to nepřipomíná.


Small Town Life – Common Grey
Debut slovenské kapely Jakuba Spiszaka (Our Stories, Genuine Jacks), který reflektuje pokrytectví a plytkost své generace. Velké cíle. Garage-punk? Zaujme hlavně osobitá atmosféra, nenápadné tlakování.


Hasan – Tesla
„A ty se nesnaž líbit všem, takoví lidi se nelíběj nikomu…“ Smackův fít je motivační leda tak pro šestileté děti. Tahle lyrics videa jsou něco jako komerční letáčky, nicméně konfrontace Hasana a Smacka je zajímavá velmi.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat 2022: top shit

redakce 04.10.2022

Nejsilnější dojmy posbírané na korzu před Veletržním palácem? Daly se sbírat plnými hrstmi. Festival Lunchmeat edice 2022 byl opět fascinující.

10 + 1 = Alison Cotton

redakce 03.10.2022

Její tvorba bývá úzce navázaná na konkrétní místa nebo historické události, proto jsme tuto rubriku pro jednou pojali geograficky. Koncert za pár!

Tak daleko, tak blízko: Jeremy Cunningham (The Levellers)

redakce 02.10.2022

Pětatřicet let na scéně, dvanáct desek, koncert v Praze. U té příležitosti jsme zavolali basákovi The Levellers, Jeremymu Cunninghamovi, aby se podíval na svět okolo.

Kam na rajz s Annou Bednářovou

redakce 30.09.2022

Její precizní excelové tabulky a ve švech praskající šanony návštěvník koncertu sice nevidí, význam její práce ale hravě překoná kdejakého markéťáka a píáristu. Jaké akce doporučí?

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace