Články / Seriály

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 24.01.2021

Co nového na česko-slovenské scéně? Co nevidět vydají desky Dominik Suchý, Oliver Torr, Places nebo February. Ale o tom si něco řekneme až příště. Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda? Ta animovaná určitě.

CI3 – Koně
Ostravská formace, která vznikla z Café Industrial, debutuje. Tedy zatím vybírá na desku na Hithitu. Taky cituje Sylvaina Tessona: „Co je to společnost? Pojmenování pro svazek vnějších proudů, které tlačí na kormidlo naší bárky, aby nám zabránily vést ji směrem, který považujeme za správný.“ A to zase jo. Jazz i folk, čundry nového tisíciletí. Skalám do žeber.


Bottled Fish – No One
První EP pražských Bottled Fish o čtyřech písničkách evokuje pár indierockových jmen typu Nierika. Ženský vokál je příjemný v hloubkách, ve výškách méně. Osobitá atmosféra, it was rainy in Hong Kong. Slušný začátek.


Sis Elo – Party
Sledovat párty v klubu je dneska poněkud… Bizár? Saxofonistu v županu jsem snad ještě nikdy neviděl.


Prago Union – Olympionik
Kata zjevně baví tisíc roli během jedné písničky, převlíkací klipy jsou vizuálně vděčné. Hudebně lehoučké jako obláček, představuju si, že Prago Union budou samplovat filmové orchestrálky pod vedením Františka Belfína a Milivoje Uzelace. Tak jako tak, nikdo u nás neumí tolik slovních hříček na centimetr čtvereční jako Kato. „Zlato za přepážkovej běh…“ Brečim.


Liem – Nože
Liem se snaží být nenuceně působivý, civilní i emotivní. Tady mu to celkem vychází, i když bez krvavé flákoty hovězího bych se obešel. Vizuál je jinak nápaditý, autíčkový nápad funguje. A ne, Lanu del Rey to nepřipomíná.


Small Town Life – Common Grey
Debut slovenské kapely Jakuba Spiszaka (Our Stories, Genuine Jacks), který reflektuje pokrytectví a plytkost své generace. Velké cíle. Garage-punk? Zaujme hlavně osobitá atmosféra, nenápadné tlakování.


Hasan – Tesla
„A ty se nesnaž líbit všem, takoví lidi se nelíběj nikomu…“ Smackův fít je motivační leda tak pro šestileté děti. Tahle lyrics videa jsou něco jako komerční letáčky, nicméně konfrontace Hasana a Smacka je zajímavá velmi.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Kino FMz: Tátům a jejich dcerám

Jakub Blaho, Jiří Přivřel, Viktor Palák, 3DDI3, Lukáš Masner 18.08.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace