Články / Seriály

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 24.01.2021

Co nového na česko-slovenské scéně? Co nevidět vydají desky Dominik Suchý, Oliver Torr, Places nebo February. Ale o tom si něco řekneme až příště. Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda? Ta animovaná určitě.

CI3 – Koně
Ostravská formace, která vznikla z Café Industrial, debutuje. Tedy zatím vybírá na desku na Hithitu. Taky cituje Sylvaina Tessona: „Co je to společnost? Pojmenování pro svazek vnějších proudů, které tlačí na kormidlo naší bárky, aby nám zabránily vést ji směrem, který považujeme za správný.“ A to zase jo. Jazz i folk, čundry nového tisíciletí. Skalám do žeber.


Bottled Fish – No One
První EP pražských Bottled Fish o čtyřech písničkách evokuje pár indierockových jmen typu Nierika. Ženský vokál je příjemný v hloubkách, ve výškách méně. Osobitá atmosféra, it was rainy in Hong Kong. Slušný začátek.


Sis Elo – Party
Sledovat párty v klubu je dneska poněkud… Bizár? Saxofonistu v županu jsem snad ještě nikdy neviděl.


Prago Union – Olympionik
Kata zjevně baví tisíc roli během jedné písničky, převlíkací klipy jsou vizuálně vděčné. Hudebně lehoučké jako obláček, představuju si, že Prago Union budou samplovat filmové orchestrálky pod vedením Františka Belfína a Milivoje Uzelace. Tak jako tak, nikdo u nás neumí tolik slovních hříček na centimetr čtvereční jako Kato. „Zlato za přepážkovej běh…“ Brečim.


Liem – Nože
Liem se snaží být nenuceně působivý, civilní i emotivní. Tady mu to celkem vychází, i když bez krvavé flákoty hovězího bych se obešel. Vizuál je jinak nápaditý, autíčkový nápad funguje. A ne, Lanu del Rey to nepřipomíná.


Small Town Life – Common Grey
Debut slovenské kapely Jakuba Spiszaka (Our Stories, Genuine Jacks), který reflektuje pokrytectví a plytkost své generace. Velké cíle. Garage-punk? Zaujme hlavně osobitá atmosféra, nenápadné tlakování.


Hasan – Tesla
„A ty se nesnaž líbit všem, takoví lidi se nelíběj nikomu…“ Smackův fít je motivační leda tak pro šestileté děti. Tahle lyrics videa jsou něco jako komerční letáčky, nicméně konfrontace Hasana a Smacka je zajímavá velmi.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Je těžké brát věci tak, jaké jsou, bejb

Jarmo Diehl 07.03.2021

Přehled nového a ne-vkusného na česko-slovenské scéně aneb bangery, impotentní metafory, plíživé pohledy za starou saunou a urapovaní zástupci dětské ligy.

Food Moon: Eaternia

redakce 04.03.2021

Recepty milované Eaternie si můžete vyzkoušet i doma. Jídelna se s námi podělila o veganské verze českých klasik - buchet a rajské!

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Aneta Martínková, Maria Pyatkina, Michal Pařízek, Kateřina Cumin, su 03.03.2021

Nová webová rubrika přináší každý týden nové tracky, které by vám neměly uniknout. Aneb posloucháme v kanclu dnem i nocí právě tohle.

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří Vladimír Matýsek 02.03.2021

Američané Glaare se po třech letech vrací s novým albem. Jak ukazuje první singl Young Hell, zasněnost debutu se mění v krvavou noční můru.

Vstupní prohlídka: Minoq

redakce 01.03.2021

Loni v létě jsme narazili na osobitý cover skladby Piggy od Nine Inch Nails. Nahlédnout značku Minoq, za níž stojí slovenský producent Miňo Holík, nebylo jednoduché.

Katetr: Lockdown dance, česká pošta a dospělí kluci

Jarmo Diehl 28.02.2021

Pandemické tanečky mají různé podoby, ale téměř ze všech čiší optimismus. Skořápky na řece i hustý slova pro řídké publikum.

Pod pultem Kabinetu #6

redakce 26.02.2021

Zpěváka a kytaristu Vellocet Roll jsme posledně viděli s velkými kufry plnými vinylů. Které by vybral v Kabinet Records?

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace