Články / Seriály

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl | Články / Seriály | 24.01.2021

Co nového na česko-slovenské scéně? Co nevidět vydají desky Dominik Suchý, Oliver Torr, Places nebo February. Ale o tom si něco řekneme až příště. Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda? Ta animovaná určitě.

CI3 – Koně
Ostravská formace, která vznikla z Café Industrial, debutuje. Tedy zatím vybírá na desku na Hithitu. Taky cituje Sylvaina Tessona: „Co je to společnost? Pojmenování pro svazek vnějších proudů, které tlačí na kormidlo naší bárky, aby nám zabránily vést ji směrem, který považujeme za správný.“ A to zase jo. Jazz i folk, čundry nového tisíciletí. Skalám do žeber.


Bottled Fish – No One
První EP pražských Bottled Fish o čtyřech písničkách evokuje pár indierockových jmen typu Nierika. Ženský vokál je příjemný v hloubkách, ve výškách méně. Osobitá atmosféra, it was rainy in Hong Kong. Slušný začátek.


Sis Elo – Party
Sledovat párty v klubu je dneska poněkud… Bizár? Saxofonistu v županu jsem snad ještě nikdy neviděl.


Prago Union – Olympionik
Kata zjevně baví tisíc roli během jedné písničky, převlíkací klipy jsou vizuálně vděčné. Hudebně lehoučké jako obláček, představuju si, že Prago Union budou samplovat filmové orchestrálky pod vedením Františka Belfína a Milivoje Uzelace. Tak jako tak, nikdo u nás neumí tolik slovních hříček na centimetr čtvereční jako Kato. „Zlato za přepážkovej běh…“ Brečim.


Liem – Nože
Liem se snaží být nenuceně působivý, civilní i emotivní. Tady mu to celkem vychází, i když bez krvavé flákoty hovězího bych se obešel. Vizuál je jinak nápaditý, autíčkový nápad funguje. A ne, Lanu del Rey to nepřipomíná.


Small Town Life – Common Grey
Debut slovenské kapely Jakuba Spiszaka (Our Stories, Genuine Jacks), který reflektuje pokrytectví a plytkost své generace. Velké cíle. Garage-punk? Zaujme hlavně osobitá atmosféra, nenápadné tlakování.


Hasan – Tesla
„A ty se nesnaž líbit všem, takoví lidi se nelíběj nikomu…“ Smackův fít je motivační leda tak pro šestileté děti. Tahle lyrics videa jsou něco jako komerční letáčky, nicméně konfrontace Hasana a Smacka je zajímavá velmi.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Anketa – festivalová, léto 2021, díl 1.: „Hele, ono to asi fakt bude.“

redakce 23.06.2021

Oslovili jsme pořadatele několika festivalů a ptali se na to, jak přípravy probíhají a proč na jejich akce jezdit. Odpovědi jsou stejnou měrou zajímavé jako překvapivé, posuďte sami.

Vstupní prohlídka: Blue Chesterfield

redakce 21.06.2021

Blue Chesterfield má andělskou tvář, ale i nabitou pistoli za opaskem. Jak skládá a kam míří?

Katetr: Jednoduché vztahy, mrtvé vteřiny

Jarmo Diehl 20.06.2021

Marek Ztracený i Lipo s Richardem Krajčem opěvují své milé, těžkosti vztahů, které se vždycky dají nějak překonat, protože láska co? Láska je... netečná.

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace