Články / Seriály / / KlipyTipy

KlipyTipy: Beata Hlavenková - Companion

KlipyTipy: Beata Hlavenková - Companion

Anna Mašátová | Články / Seriály / / KlipyTipy | 23.12.2016

První videoklip z alba Scintilla, ke skladbě Companion, v režii Mikkela Odehnalu, představuje klavíristka, skladatelka a producentka Beata Hlavenková.

"Po mém pobytu na třeboňském festivalu Anifilm jsem se sešla s vedoucím Ateliéru animované tvorby ve Zlíně Lukášem Gregorem a předala mu Scintillu. Deska oslovila Kateřinu Čupovou a Mikkela Odehnalu, kteří si vybrali několik skladeb, k nimž vytvořili svá díla. Neměla jsem potřebu jim do toho mluvit, zajímalo mě, jakým způsobem se mé muziky zhostí. Z výsledku jsem byla nadšena, zlínští animátoři byli nepochybně skvělou volbou,“ přibližuje vznik klipu Beata Hlavenková.


Na Scintille, vydané závěrem roku 2015 na labelu Animal Music, se sešla řada vynikajících tuzemských i zahraničním hostů. Například zpěvák a kytarista Justin Lavash, violoncellista Jiří Bárta, kanadská trumpetistka Ingrid Jensen, americký skladatel, klarinetista Evan Ziporyn i trojice norských muzikantů. Jednak multiinstrumentalista Kemeth Ekornes, pianista a skladatel Anders Aarum a zpěvačka Julie Dahle Aagård. Právě ona nazpívala píseň Companion. „Julie je uznávanou jazzovou zpěvačkou, která písni vložila náležitou citlivost a krásný text,“ dodává Hlavenková. Producentsky se na desce spolupodíleli Petr Ostrouchov a Patrick Karpentski, nahrávka byla nominovaného na cenu Anděl 2015.

Koncertní program Scintilla Tour, financovaný EHP a Norských fondů 2009-2014, je dialogem dvou pianistů – Hlavenkové a Aaruma. Prozatím je uváděn především v Norsku, ani čeští diváci však o něj nebudou ochuzeni. V dubnu 2017 bude Scintilla představena hned na třech tuzemských zastávkách - v pražském kostele sv. Vavřince, festivalu Jazzinec v Trutnově a a Jazzfestu Brno.

Beata Hlavenková dále vystupuje s programem Theodoros, působí v Baromantice, živě doprovází taneční představení Flow skupiny VerTeDance, a v příštím roce uvede nový česko-slovenský projekt OOO (Hlavenková/Marian Slávka/Lukáš Duchovič) převážně s texty Martina Vedeje.

Info

Beata Hlavenková - Companion
www.facebook.com/hlavenkovabeata
www.beatahlavenkova.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Sebe - Pocta Mikeovi T

waghiss666 24.09.2020

Tentokrát country-rapové duo Sebe přichází po krátké pauze s dalším singlem. Zavzpomínejte na vzácně klidné časy letošního léta a poctěte Mikea T.

KlipyTipy: The Membranes – The City Is an Animal (Nature Is Its Slave)

Michal Pařízek 27.05.2020

K albu What Nature Gives… Nature Takes Away vzniklo klipů již několik, tentokrát Membranes vsadili na totální minimal – iPhone, skutr a světla velkoměsta.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

KlipyTipy: Ptakh_Jung - Monika

redakce 11.03.2020

Krátký film autenticky popisuje život ukrajinské mládeže. Tedy večírky s kamarády, alkoholem a drogami.

KlipyTipy: Chelsea Wolfe - Highway

redakce 07.03.2020

"Další město, další den," zpívá Chelsea Wolfe ve skladbě Highway. A předtím, než se zase vydá na evropskou tour, pouští do světa i videoklip k ní.

KlipyTipy: Bookie Baker - Autumn Wind

redakce 25.01.2020

Kapela obsadila do hlavních rolí klipu známého novelistu Marka Slouku se synem Zackem.

KlipyTipy: Ginny Andro – So Far OK

redakce 23.01.2020

Na své novince Ginny oproti debutu výrazně zvážněl a v písni se dotýká rape culture, zneužívání a domácího násilí.

KlipyTipy: Ogrom Circus – Callow Man

redakce 22.01.2020

Kachličky, potrubí a Ogrom Circus. Hudba se promítla do cihelných zdí a utkvěla na záznamu videokamery.

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu.

KlipyTipy: Balthazar - Wrong Vibration

redakce 31.01.2019

Novinka belgických Balthazar je zároveň deskou měsíce aktuálního Full Moonu. K songu Wrong Vibration navíc přidávají klip.